Pramonės objekto statybų pabaiga įtvirtina „Notus Developers“ pasirinktą veiklos kryptį – orientaciją į gamybos ir logistikos projektus. Bendrovės jau išvystytų projektų plotas SBA Industrinių inovacijų slėnyje siekia 100 000 kv. metrų,

„Statybos vyko kaip niekad įtemptu laikotarpiu – pandemijos įkarštyje ir karo Ukrainoje metu. Galybė iššūkių, pradedant žaliavų kainų šuoliais ir baigiant beprecedenčiu jų trūkumu. Juos komandai įveikus ir pastačius vieną didžiausių gamybos kompleksų Lietuvoje, nusprendėme jėgas ir energiją koncentruoti būtent į pramonės objektų vystymą ir jų statybų valdymą.

Šalies pramonei demonstruojant ilgametį atsparumą ir plėtrą, šį statybų rinkos segmentą vertiname kaip itin perspektyvų, kuris šalia mūsų jau turimų krypčių – biurų ir gyvenamųjų objektų statybos – užims vis reikšmingesne portfelio dalį“, – sako SBA bendovės „Notus Developers“ vadovas Giedrius Cvilikas.

Statant 7 futbolo aikštėms prilygstantį „Inno Line“ gamyklos pastatą sunaudota beveik 25 000 t betono – tai yra tiek, kiek sveria Vilniaus televizijos bokštas. Į statybų aikštelę suvežta 2800 sunkvežimių smėlio, žvyro ir skaldos, 1100 t metalo. Gelžbetonio konstrukcijoms atvežti į objektą reikėjo 250 vilkikų reisų. Pastato stogas dengtas modernia danga, kuri, priešingai nei įprasta bituminė, neleidžia saulei jo perkaitinti. Prie gamyklos įrengta 180 vietų automobilių aikštelė, iš jų 20 vietų numatyta elektromobiliams.

„Inno Line“

Anot G. Cviliko, pastatyti tokio dydžio – beveik penkių hektarų ploto – pastatą per palyginti trumpą laiką pavyko dėl preciziško planavimo. „Notus Developers“ užsakovo vardu padėjo įsigyti žemės sklypą, organizavo detaliojo plano rengimą, valdė projektavimo ir statybos darbus.

Statybinės medžiagos buvo užsakytos vos patvirtinus projektą ir patikimi tiekimo partneriai juos atgabeno sutartais terminais, o tai ženkliai padėjo sutapyti laiko. Dėl didžiulio statybų masto ir siekiant suvaldyti rizikas, pastato darbai buvo skaidomi ir jiems atlikti samdyti iš viso keliolika rangvų. Visus procesus statybvietėje valdė du „Notus Developers“ projektų vadovai, o likusi komanda organizavo medžiagų teikimą, derino dokumentus ir derėjosi su partneriais.

„Pastato statybos ir įrengimo darbai baigti laikantis nustatytų terminų, todėl dabar visas jėgas galime skirti įrangos, baldų gamybos linijų, robotizuotų ir automatizuotų sistemų montavimui ir bandomajai gamybai. Klientui esame įsipareigoję jau metų pabaigoje tiekti maksimalų sutartą produkcijos kiekį“, – teigia „Inno Line“ gamyklos vadovas Rolandas Baltuonis.

Naujas „Inno Line“ pastatas atitinka A++ energetinę klasę ir aukščiausius tvarumo reikalavimus, įdiegtos aplinkai draugiškos technologijos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos