„Man atrodo keistai tai, kad tie, kurie turi brangų nekilnojamą turtą, taip pavadinkime, jiems gali netgi sumažėti tas mokestis lyginant su tuo, kaip yra dabar. Šitam aš nepritarčiau“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė P. Saudargas.

Vis tik, Seimo narys įžvelgė daugiau teigiamų negu neigiamų dalykų siūlomame visuotiniame NT mokestyje. Jį tenkina tai, kad siūlomas mokestis būtų visuotinis bei lėšų, gautų iš mokesčio perskirstymas savivaldybėms.

„Visuotinumo idėja ir tada šių lėšų perskirstymo būtent savivaldybėms, ji turi logikos, nes savivaldybės tampa labiau finansiškai nepriklausomos ir disponuoja didesnėmis lėšomis.

Savivaldybėms šis įstatymo projektas tikrai labai naudingas, nes dabar yra tik iš komercinių objektų surenkamas mokestis savivaldybėms, tačiau iš gyvenamųjų patalpų jos negauna, viskas eina į valstybės biudžetą“, – sakė parlamentaras.

P. Saudargas galiausiai tvirtina, kad pagal projektą, nors jis ir įvardintas visuotiniu, tačiau tokiu praktiškai netaps, nes bus dalis žmonių, kurių sumokama mokesčio dalis nesiektų dviejų eurų ir tokiu atveju jiems mokėti iš viso nereikės.

„Turiu atkreipti dėmesį, kad mokestis nėra didelis ir žmonės, kurie turi nebrangų nekilnojamą turtą, ypač jeigu kalbama ne apie didžiuosius miestus, Vilnių, Kauną, Klaipėdą ar Kuršių Neriją, tai mokestis bus nykstamai mažas“, – tikino konservatorius.

ELTA primena, kad finansų ministrė Gintarė Skaistė ketvirtadienį pristatė siūlymus dėl visuotinio NT mokesčio įvedimo.

NT mokestis už pagrindinį gyvenamąjį būstą bus siejamas su deklaruota gyvenamąja vieta ir apmokestinamas progresyviniais tarifais, atsižvelgiant į būsto mokestinę vertę, nustatytą masinio vertinimo būdu. Už savivaldybės NT vertės medianos neviršijančią dalį būtų mokamas 0,03 proc. tarifas, nuo vienos iki dviejų medianų – 0,06 proc., o daugiau kaip dvi medianos – 0,1 proc. Vidutinis mokesčio dydis pagal šiuo metu nustatytą turto vertę siektų 13,5 euro per metus.

Ministrė pažymi, kad lėšos iš mokesčio surinkimo priklausys nuo savivaldybių pasirinktų tarifų. Tikimasi, kad savivaldybėms pritaikius minimalų tarifą už antrą ir paskesnį būstą, bendras mokesčio surinkimas siektų maždaug 25 mln. eurų, o taikant maksimalius tarifus – maždaug 100 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją