Devynių apleistų miesto statinių savininkai, kuriems savivaldybė grasina didesniu nekilnojamojo turto mokesčiu, gali nuo jo išsisukti – jei tik įrodys, kad neišgali jo sumokėti.
© "Panevėžio balsas"

Nutarė paauklėti

Apleistų pastatų savininkams miesto savivaldybė miegoti ramiai neleis. Vasario 20 dienos Tarybos posėdyje politikai patvirtino nekilnojamojo turto, kuriam 2010 metais bus taikomas 1 procento mokesčio tarifas, sąrašą. 

Į tą juodąjį sąrašą pateko net devynių apleistų pastatų savininkai. Jie už neprižiūrimus nenaudojamus miesto centre ir jo prieigose pastatus bus baudžiami dvigubai didesniais nekilnojamojo turto mokesčiais vietoj nustatytojo 0,5 procento nekilnojamojo turto vertės tarifo.
Į nemalonę pateko bendrovė Jungtinis duonos centras, kuriai priklauso buvęs konservų fabriko pastatas (įkeistas „Swedbank“ lizingui), Vilius ir Vida Radeckai, kuriems priklauso pastatas Kranto g. 4 (buvusi „Pingvino“ kavinė), bendrovė „Tamsuma“, kuriai priklauso buvęs mėsos kombinatas Smėlynės gatvėje 85, Darius Gaudiešius ir Saulius Sniečka, valdantys pastatą Staniūnų gatvėje 80.

Didesnį mokestį numatyta skirti ir garsiajam verslininkui Vladimirui Karpenkai už neprižiūrimą lauko tualetą Vasario 16-osios gatvėje 4A. Taip pat didesnis nekilnojamojo turto mokestis skirtas bendrovei „Plungės kooperatinė prekyba“ už kadaise panevėžiečių labai garbintą kavinę „Žalioji“ bei Bronei Šmitaitei – lauko tualeto greta minėtos kavinės savininkei. 

Miesto Savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nadiežda Stragienė vakar negalėjo „Panevėžio balsui“ pasakyti, kiek tiksliai turės daugiau mokėti minėtų pastatų savininkai. Mokesčio dydis priklauso nuo nekilnojamojo turto vertės. 

„Pastatų savininkai kartą per metus užpildo deklaraciją, o nuo deklaruojamo turto vertės Valstybinė mokesčių inspekcija atskaito nekilnojamojo turto mokestį, – aiškino N. Stragienė. – Pastatų savininkai deklaracijas užpildyti turėjo iki vasario 1 dienos, o mokestis mokamas už 2009 metus. Todėl padidintą nekilnojamojo turto mokestį, kurį nustatė Taryba apleistų ir neprižiūrimų pastatų savininkams, mokės tik 2011 metais.“

Bus įspėti raštu

Tačiau, kaip netrukus paaiškino N. Stragienė, visų devynių apleistų pastatų savininkai, kuriems Taryba priėmė sprendimą padidinti nekilnojamojo turto mokestį iki 1 procento turto vertės, gali jo ir nemokėti. 

„Šiuo metu siunčiami perspėjamieji raštai, kad jų valdomas turtas įrašytas į sąrašą ir jiems uždėti didesni mokesčiais. Jeigu jie per 30 dienų atsakys Savivaldybės administracijai, kad dėl realių priežasčių negali tinkami prižiūrėti pastatų, padidintas mokestis nebus taikomas. Tačiau tai turi būti labai svarūs argumentai, kodėl negali tinkamai pasirūpinti nekilnojamuoju turtu. Visi jų atsakymai turi būti pagrįsti dokumentais, kas trukdo pasirūpinti įsigytu turtu“, – kalbėjo Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja ir pastebėjo, kad Taryba yra priėmusi sprendimą, kokiais punktais remiantis galima netaikyti padidinto nekilnojamojo turto mokesčio.

Savivaldybė nesitaikstys

Mero pavaduotoja Gema Umbrasienė „Panevėžio balsui“ sakė, kad patvirtintas sprendimas Taryboje įrodo, kad nebus taikstomasi su neprižiūrimų pastatų savininkais ir jiems nebus taikomos nuolaidos, jeigu nesiteikia tinkamai prižiūrėti įsigyto turto. 

„Juolab kad neprižiūrimi pastatai gadina miesto vaizdą, jie nesaugūs, – sakė vicemerė. – Todėl būtina kuo greičiau spręsti, kad jie būtų sutvarkyti. Taryba ir priėmė sprendimą, kad reikia padidinti nekilnojamojo turto mokestį. Galbūt tai sudrausmins verslininkus ir jie pradės tvarkyti įsigytą nekilnojamąjį turtą?“

Nors padidintas nekilnojamojo turto mokestis į Savivaldybės sąskaitą pateks tik kitąmet, G. Umbrasienė ramiai aiškino, jog pastatų savininkai kaip tik turės gražaus laiko susitvarkyti.
„Be to, kiekvienas verslininkas – pastato savininkas – skaičiuoja litus ir žino pinigo vertę, – pridūrė politikė. – Manau, kad Tarybos sprendimas – gera drausminanti priemonė. Neprižiūrimų pastatų savininkai susigriebs ir susitvarkys.“

Priminus, kad Panevėžyje yra ir daugiau neprižiūrimų pastatų, kurie gadina miesto įvaizdį, G. Umbrasienė su teiginiu sutiko ir pratarė: „Sudaryta darbo grupė, kuri tikrina, kaip prižiūrimi apleisti pastatai, darbo nebaigė. Todėl pastatų savininkų sąrašas, kam gali tekti mokėti padidintą nekilnojamojo turto mokestį, keisis. Pirmiausia sudrausminsim šituos devynių pastatų savininkus, o vėliau imsimės ir kitų. Juolab kad neprižiūrėtų pastatų mieste – ne vienas.“

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Telia Lietuva“ susitarė dėl pastato sostinėje pardavimo

Integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos ir mobiliojo ryšio paslaugų bendrovė „ Telia...

Statybų sektorius kritikuoja naują darbuotojų atsivežimo tvarką (9)

Lengviau įsivežti darbuotojų iš trečiųjų šalių padėsiantis baltasis sąrašas jau sulaukė...

JAV būstų statyba gruodį smarkiai sulėtėjo (2)

Būstų statyba Jungtinėse Valstijose pernai gruodį smarkiai sulėtėjo, rodo ketvirtadienį...

Lietuvoje būsto kainos augo sparčiau nei ES (15)

Metinis būsto kainų augimas Lietuvoje trečiąjį praėjusių metų ketvirtį buvo vienas...

Šventosios komplekso „Elija“ plėtotojas pateikė 25 mln. eurų ieškinį (7)

Buvusio Šventosios komplekso „ Elija “ plėtotojas verslininkas Vaidas Šimaitis ir jo motina...

Top naujienos

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (361)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (314)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

JAV vyriausybė – uždaryta papildyta (29)

JAV federalinės valdžios darbas po vidurnakčio vietos laiku yra oficialiai stabdomas, šalies...

Žala: viename posūkyje nušokom į vietinio ūkininko tvorą (12)

13-ajame Dakaro ralio etape iš San Chuano į Kordobą automobilių įskaitos lenktynininkams reikėjo...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (4)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...

Visa tiesa apie viešbučių siekį atsisakyti lentelių su užrašu „netrukdyti“

Itin populiarus viešbučiuose taikomas principas, kai ant kambario durų užkabinama lentelė su...

Naktinis reidas Vilniuje: girtus vairuotojus gaudė ir policija, ir pareigingi piliečiai (70)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį reidą surengę Vilniaus kelių policijos pareigūnai vėl...

Baikerio Kilkaus nužudymu įtariamas Baltrūnas griebėsi naujos taktikos (438)

Prieš daugiau kaip tris mėnesius mįslingai dingusio baikerio Aivaro Kilkaus tyčiniu nužudymu...

Los Andžele skrajojęs Sabonis pasižymėjo galingu dėjimu ir dvigubu dubliu (4)

Po ilgosios pertraukos įsibėgėjęs Domantas Sabonis buvo vienas geriausių Indianos „Pacers“...

Šaltis smogs kaip reikiant: –15 laipsnių bus ne riba (40)

Žiemos gerbėjai gali džiūgauti, nes sniegu ir žiemišku šaltuku dar kurį laiką tikrai...