Jau kitą vasarą atostogautojai galės mėgautis ne tik ošiančios jūros ramybe ar Palangos barų šurmuliu, bet ir gauti daugybę kokybiškų sveikatinimo paslaugų. 3 km nuo Palangos esančiame Žibininkų kaime šešių hektarų plote pradėtas vykdyti ambicingas projektas – statomas didžiulis pirčių ir baseinų kompleksas „Natura Termo SPA“, o šalia jau kyla pirmieji rąstiniai namai. Iš viso numatyta pastatyti net 30 rąstinukų, kurie sudarys naująjį Mėguvos kaimą.
Gyvenvietė Žibininkuose Supernamai.lt nuotr.

Planuojama, kad centras „Natura Termo SPA“ veiks ištisus metus, o mineralinių vandenų ir sveikatinimo procedūrų kokybe pralenks pačius Druskininkus. Be to, žadama, kad čia paslaugų kainos bus prieinamos ne tik šios žemės išrinktiesiems, bet ir paprastiems žmonėms. Geologai teigia, kad čia, Pajūrio regione, giliai žemėje slypi didžiuliai žmogaus sveikatai naudingų mineralų prisotinti geoterminių vandenų klodai, kuriais pasinaudodami naujai kuriamo parko vadovai ir planuoja plėtoti sveikos gyvensenos, poilsio, atvangos, senatvės ir ligų nutolinimo paslaugas.

Rąstinė technologija pasirinkta ne atsitiktinai

ES simbolika papuoštas informacinis skydas skelbia, kad čia įsikurs Mėguvos kaimas. Pasak įmonės „Atostogų parkas“ vadovo Ričardo Jovaišos, šis pavadinimas pasirinktas ne atsitiktinai. Mėguva – tai istorinis kuršių žemės, kurioje mūsų dienomis įsikūrę Palangos, Šventosios, Kretingos ir kiti Lietuvos pajūrio miestai, pavadinimas. Maždaug 1 km nuo statomo centro – rytiniame Žibininkų kaimo pakrašty – aptikta žalvario amžiaus gyvenvietės liekanų. Tad šalia centro „Natura Termo SPA“ nusprendus statyti poilsio namelių kompleksą jam simboliškai buvo suteiktas istorinis Mėguvos vardas. Kaimelyje planuojama pastatyti 30 rąstinių namų.

Didesni bus su mansardomis, mažesni – be jų. Iš viso kaimelyje vienu metu galės ilsėtis 250 žmonių. Šį pavasarį pelkėtame beržyne įrengus sudėtingą drenažo sistemą buvo išlieti pirmųjų penkių namelių pamatai, o ant vienų jų jau baigiamas ręsti ir pirmasis rąstinis namas. Rąstinė konstrukcija poilsio nameliams pasirinkta tikrai ne atsitiktinai ir net ne dėl ekonominių paskatų. Centras teiks sveikatingumo paslaugas, tad ir statant namelius kreipiamas dėmesys į technologijas, stengiamasi, kad jos būtų ekologiškos, vengiama bet kokių mažiau ištirtų medžiagų.

Rąstiniai namai pasirinkti kaip tradiciniai ir žmogaus sveikatai tinkami statiniai, kuriuose nėra nenatūralių, žmogui kenksmingų medžiagų. Be to, rąstiniai statiniai kvėpuoja, patalpose natūraliai palaikomas optimalus drėgmės balansas, pastelinės medienos spalvos teigiamai veikia žmogaus nervų sistemą, o sakų aromatas gydo kvėpavimo takus.

Stato iš lietuviškų pušų

Rimantas Mušauskas Supernamai.lt nuotr.
Rimantas Mušauskas Supernamai.lt nuotr.

Pasak rąstinius namus Žibininkuose statančios bendrovės „Konvesta“ vadovo Rimanto Mušausko, pastatyti 30 namų per metus – nelengva užduotis. Gamybos pajėgumai leidžia gaminti tokius kiekius, tačiau didžiausia problema – kokybiška mediena. „Jeigu tokiais tempais veš į Kiniją kaip dabar, tai visko gali būti. Mūsų krašte, kur netoli uostas, tai labai juntama. Jūrinius konteinerius atveža tiesiog į mišką ir krauna į juos rąstus. Kad ir kaip būtų gaila, kol kas Lietuva – daugiau žaliavos, o ne galutinės produkcijos tiekėja. Vakarų Lietuvos medienos asociacija daug dirbo šiuo klausimu, buvo daug posėdžių, bet mažai kas pasikeitė, nes kažkam naudinga tiesiog greitai pasipelnyti“, – nerimo neslėpė R. Mušauskas.

O lietuviška mediena, pasak pašnekovo, namui, stovėsiančiam mūsų krašte, – pati geriausia: „Visada klientams sakau – jeigu medžiai užaugę Lietuvoje ir iš jų suręstas namas stovės taip pat Lietuvoje, tomis pačiomis klimato sąlygomis, tai nieko geriau pasaulyje nerasi. Be abejo, sibirinės pušys auga sunkesnėmis sąlygomis, jų medienos tankis didesnis. Bet yra visokių nuomonių. Tankesnis medis gal ir tvirtesnis, bet pagal fizikos dėsnius šaltį jis geriau turėtų praleisti.“ Rąstinius namus taip pat puikiai tinka ręsti iš eglių, bet jų mediena smarkiau trūkinėja ir išsiskiria didesnėmis įtampomis nei pušų.

Lankytojai galės pasijusti kaip kaime

Rengiant teritoriją kaimelio statybai buvo stengiamasi išsaugoti kiekvieną medį, tad vaikštant po statybvietę lydi nenutrūkstamas paukščių klegesys. „Būtent tokią muziką atsidarę langą turėtų girdėti ir būsimieji mūsų namelių gyventojai. Norėjome, kad kaimelis atsirastų ne plyname lauke, o miške, kad žmogus galėtų gyventi jausdamas ryšį su gamta, – dėstė R. Jovaiša.

Šalimais aptvare įkurdinsime elnius, pievoje ganysis mūsų karvės ir avys, o amatų dirbtuvėse bus galima pamatyti, kaip iš jų pieno spaudžiamas tikras sūris.“ Taip pat planuojama įrengti kalvę, kepyklą, klėtį. „Siūlysime žmonėms 7–10 dienų poilsį tokiame namelyje, o čia pat jie galės nusipirkti šviežios duonos ir šilto pieno, pajusti, kas yra kaimas, nes šiandien vaikai jau įsivaizduoja, kad pieną motulė „Maxima“ duoda“, – sakė R. Jovaiša.

Sveikatingumo centro idėja – suteikti žmogui visą kompleksą paslaugų. Ne tik įvairių procedūrų, ramią aplinką gamtos prieglobstyje, bet ir sveiko natūralaus maisto. Žmogus į Žibininkus turėtų atvažiuoti ir ilsėtis, ir gydytis. „Mes patikrinsime žmogaus sveikatą, surasime 40 ligų ir skirsime procedūrų, kurių prireiks žmogaus gyvybinėms jėgoms atkurti“, – šypsojosi R. Jovaiša. Taip pat planuojama įrengti miško takų tinklą. Jais pėsčiomis arba dviračiais bus galima nukeliauti iki Baltijos jūros.

www.supernamai.lt
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Teismas neleido remontuoti kavinės prie Vilniaus Bernardinų sodo (12)

Teismas dar kartą patvirtino, kad bendrovė „ Liumeksis “ gali užkonservuoti kavinę prie...

Sprendžiamas naujos koncertų salės Vilniuje likimas (39)

Parinkdama naujos koncertų salės Vilniuje, ant Tauro kalno, projektą sostinės savivaldybė...

Daugybė lietuvių daro klaidą, dėl kurios gali permokėti už būsto kreditą (84)

Daugiau nei pusė lietuvių, imančių būsto kreditą, tai daro pirmame pasitaikiusiame banke ir savo...

„Telia Lietuva“ susitarė dėl pastato sostinėje pardavimo (1)

Integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos ir mobiliojo ryšio paslaugų bendrovė „ Telia...

Statybų sektorius kritikuoja naują darbuotojų atsivežimo tvarką (9)

Lengviau įsivežti darbuotojų iš trečiųjų šalių padėsiantis baltasis sąrašas jau sulaukė...

Top naujienos

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (27)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (618)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (170)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Šeškų pavadavęs LaVaras nesusimovė: mače be gynybos „Vytautas“ pranoko „Dzūkiją“ (124)

Ketvirtas „Big Baller Brand Challenge“ draugiškų rungtynių ciklo mačas Virginijui Šeškui...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (303)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (25)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (155)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (139)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Nesaugūs maisto produktai, kurie vos nepasiekė Lietuvos parduotuvių lentynų (8)

Pernai Lietuvoje uždrausta prekiauti daugiau kaip 1 900 t nesaugių ar nekokybiškų maisto...

Vos 5 minučių darbas prieš miegą gali labai pagerinti jo kokybę (5)

Beiloro universiteto mokslininkai atskleidė, kad vos 5 minutes trunkantis darbas prieš miegą gali...