aA
„Pasiėmė otkatus ir šoka polkutę su rangovais“, – pasakoja Birštono gyventojas Edvardas Žukauskas. Taip pensininkas apibūdina situaciją apie atliktą daugiabučio renovaciją. Vyras tikina, kad ši istorija netrukus atsidurs teisme. Tuo tarpu Birštono vadovai didelės problemos nemato.
© DELFI / Paulius Garkauskas

Renovacija baigsis teisme

E. Žukauskas pasakoja, kad renovacija Birštono keturių aukštų daugiabutyje prasidėjo 2016 metais, o baigta 2017 metų pradžioje. Nors darbai atlikti neseniai, gyventojai jau nerimauja.

„Problema tokia, kad artėja šildymo sezonas, o šildymo sistema išdarkyta. Šiluminis punktas supuvęs, apskaityti negalima. Aš, pavyzdžiui, už šildymą nemoku ir nemokėsiu. Direktorius sako, kad jei nemokėsiu, mane į teismą paduos. Laukiu pusę metų, bet nepaduoda, nes žino, kad pralaimės (…). Artėja šildymo sezonas, o ką mums daryti? Radiatoriaus viršus šyla, o reikia atsiskaitinėti. Tai yra melaginga apskaita“, – DELFI pasakoja E. Žukauskas.

Už renovaciją daugiabučio gyventojai, pensininko teigimu, sumokės daugiau nei 200 tūkst. eurų.

„Renovacija kainavo 800 tūkst. Lt (beveik 232 tūkst. Eur). Visi puikiai žino, kas yra renovacija. Tai yra išorės apšildymas, sutvarkyti vidinę šildymo sistemą, sutvarkyti ventiliaciją ir uždengti stogą. Tai yra šilta, nešlapia ir vidus ventiliuojamas. O pas mus nė vienas iš šių punktų neįgyvendintas. Jau kaimynus užpylė, kampai pelija. Sutinku, kad apšiltinimas padarytas. Yra atestuotos firmos, kurios įvertina, ar yra efektas, kokie šiluminiai nuostoliai. Bet juos reikia daryti, kai lauke –10, kai yra temperatūrų skirtumas. Pas mus tokie tyrimai nebuvo daryti“, – tikina birštonietis.

„Pinigai paimti, o efekto nėra. Pagalvokite – visame Birštone yra tik du renovuoti namai, kurie turi nuotolinę apskaitą (…). Savivaldybė aiškina, kad patys gyventojai kalti, kad perkėlė po vieną radiatorių ir prisidėjo sekcijų. Sekcijas reikėjo padidinti, nes namas labai šaltas. Jūs manimi nepatikėsite, bet kai pastatė namą, o lodžijos nebuvo įstiklintos, tai išorės sienų buvo net 40! Tai reiškia, kad labai šaltas, todėl jį padaryti reikėjo labai atsakingai“, – piktinasi E. Žukauskas.

Pensininkas drąsiai meta akmenis į savivaldybės daržą.

„Viską gina, viską slepia. Ar nebijau būti paduotas į teismą? O kas tai gali paneigti? O kas gali paneigti, kad taip nebuvo? Jeigu atsivežę rangovą rodome, kad čia negerai, čia blogai, o vėliau viskas jau tampa gerai (…). Merei įteikia krivulę už kvartalinę renovaciją, o sienos supiltos. Eisime į teismą, o ką daugiau daryti? Beje, aš su mere tris kartus sėdėjome ir kalbėjome. Aš galėjau padėti, nes suprantu tuos darbus. Ne!“ – pasakoja E. Žukauskas.

Problemų nemato

Tuo tarpu Birštono savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas teigė neturintis jokios informacijos, kad savivaldybė paduota į teismą.

„Informacijos apie tai, kad Birštono savivaldybė yra paduota į teismą dėl nekokybiškos renovacijos, mes neturime“, – sako V. V. Revuckas.

Tiesa, situacija dėl Kęstučio gatvės daugiabučio Birštono vadovui yra žinoma.

„Dėl Kęstučio g. 25 namo renovacijos kokybės Birštono savivaldybės administracijos direktorius, 2018 m. birželio 18 d. įsakymu Nr. AV-224 sudarė komisiją ir atliko tyrimą dėl Administracijos atsakingų darbuotojų pareigų atlikimo, vykdant daugiabučių namų renovacijos procesų kontrolę. Kęstučio g. 25 namo renovacijos kokybę tikrino Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, taip pat VŠĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“ atstovai. Nei viena iš tikrinusių institucijų esminių pažeidimų rangovo darbe nenustatė, todėl Administracijos direktorius priėmė sprendimą nepradėti tarnybinio nusižengimo dėl darbuotojų netinkamų pareigų atlikimo. Apie tai Administracijos direktorius informavo ir Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių 2018 m. liepos 11 dienos raštu“, – atsakyme cituojamas V. V. Revuckas.

V. V. Revucko teigimu, šiuo metu 8 renovuoti daugiabučiai gyvenamieji namai, juos administruojančių įmonių duomenimis, yra prijungti prie nuotolinės šilumos duomenų nuskaitymo sistemos. Kaip informavo pastatų administratoriai, apie tai gyventojai yra informuoti.

Birštono savivaldybės administracijos direktorius taip pat nemato pagrindo nerimauti, kad artėjant šalčiams žmonės gali šalti.

„Apklausus visas daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančias įmones, jų duomenimis, visi namai yra paruošti šildymo sezonui. Apie tai telefonu informavo ir Kęstučio 25 namą administruojančios įmonės atstovas“, – sako V. V. Ravuckas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kauno paveldosaugininkai nerimauja dėl planų statyti namus ant kapinyno (7)

Kauno paveldosaugosaugos specialistai nerimauja dėl grąžinamų žemės sklypų ir planuojamų...

Panevėžio policijos komisariatą statys buvusi „MG Valda“ (1)

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios ir privačios partnerystės...

„Lietuvos energija“ ieško naujo biuro, pasirašytų 10 metų nuomos sutartį (9)

Energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ skelbia viešąjį pirkimą biuro nuomai. Kaip...

Statybos darbų trečią ketvirtį atlikta už beveik 1 mlrd. eurų (1)

Šiemet trečią ketvirtį šalyje atlikta statybos darbų už 904 mln. eurų to meto kainomis.

Sumažėjo išduotų statybos leidimų (11)

Šių metų trečią ketvirtį, palyginti su 2017 m. trečiu ketvirčiu, iš viso išduotų pastatų...

Top naujienos

Tamsiausių XX a. laikų atgarsiai grįžta: ištisa tauta sąmoningai marinama badu (4)

Pasaulį šokiravęs žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymas verčia priminti, kad Saudo Arabijos...

„Betsafe“-LKL čempionato rungtynės: „Žalgiris“ - „Šiauliai“ (37)

„Betsafe“-LKL čempionato rungtynės: „Žalgiris“ - „Šiauliai“. Tiesiogiai iš Kauno.

Prie Estijos pakilimo prisidėjęs estas: nustokite pagaliau su mumis lygintis (159)

Svarbiausia ir pagrindinė idėja Lietuvai – pagaliau nustoti lyginti save su estais. Taip teigia...

Mirusiųjų kūnus ruošiantis tanatopraktikas – apie išnarstytus organus ir paskutinius artimųjų prašymus (39)

„Po trijų mėnesių iškastas ketvirčiuotas kūnas, kurį reikėjo surinkti ir pašarvoti atvirame...

Beveik 100 kg svėrusi moteris pamena: eini ir rėkia „karve, kiaule“ (3)

Sanatorija GRADIALI Palangoje ir naujienų portalas DELFI dar rugsėjo pradžioje paskelbė konkursą,...

Gyvai / LKL rungtynės: „Neptūnas“ – „Rytas“ tiesioginė vaizdo transliacija (26)

Praėjo vos dvi savaitės nuo Klaipėdos „Neptūno“ triumfo sostinėje ir Vilniaus „Rytas“...

Tapinas apie į Latviją neišskridusią Grybauskaitę: man nesueina galai niekaip (424)

Sekmadienį Lietuvą apskriejo žinia, kad dėl lėktuvo gedimo prezidentė Dalia Grybauskaitė...

Rimvydas Valatka. Sadomazohistinė valstiečių Seimo archeologija (76)

Archeologai sostinės Reformatų skvere atkasė reformatų bažnyčios liekanas. Pavadino ją...

Griuvėsiais pavirtę ištisi miestai Sirijoje: naujos statybos vyks ant žuvusių gyventojų krauju sulaistytos žemės (13)

Dėl karo daugelis Sirijos miestų virto mūšių laukais. Sugriauti statiniai, masiškai išsikėlę...