Pasak Vilniaus mero Remigijus Šimašius koncesijos sutarties pasirašymo nukėlimas mokesčių mokėtojams kainavo šešis milijonus eurų.

„Ši diena turėjo būti pernai kovo 16-ąją. Likus savaitei iki pasirašymo buvome sustabdyti, tad gana apmaudu, kad praėjo pusantrų metų, plius šeši milijonai eurų mokesčių mokėtojams ir garbės nemažai tas užvilkinimas kainavo, bet šiandien yra diena, kai pereiname į kitą etapą ir tuo galime pasidžiaugti“, – žurnalistams po koncesijos pasirašymo sakė R. Šimašius.

Pasak jo pagal sutartį, ant Šeškinės kalvos Vilniuje turėtų būti pastatytas daugiafunkcinis sporto kompleksas, kurį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat būtų statomi sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.

Statybų ir valdymo sutartį pasirašė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vilniaus savivaldybė ir koncesininkas – fondas „BaltCap“. Šis fondas užėmė iš projekto rugpjūtį pasitraukusios koncerno „Icor“ įmonės „Axis industries“ vietą.

Švietimo, mokslo ir sporto Jurgita Šiugždinienė žurnalistams teigė, jog šiandieninis koncesijos susitarimas gali tapti sėkmės istorija.

„Po šitiek metų ši istorija, gali tapti sėkmės istorija, kas labiausiai džiugina, kad mes Lietuvoje pagaliau turėsime būtent futbolui skirtą stadioną, kuris atitinka UEFA reikalavimus“, – sakė J. Šiugždinienė.

Numatyta, kad stadionas turi būti UEFA IV kategorijos, nors pagal ligšiolinius planus jame planuotos 15 tūkst. vietų, siekiama, kad jame būtų įrengta 18 tūkst. vietų.

Savivaldybės įsipareigojimai sutartyje siekia apie 100 mln. eurų, valstybės – 53,4 mln. eurų.

Be minėtų 160 mln. eurų investicijų į patį daugiafunkcį centrą su stadionu, savivaldybė planuoja skirti dar apie 35 mln. eurų aplinkinės infrastruktūros tvarkymui.

Savivaldybė planuoja, kad per metus bus parengtas objekto techninis projektas, o 2022-ųjų pabaigoje prasidėtų ir pačios statybos – jos, planuojama, galėtų būti baigtos iki 2024-ųjų pabaigos.

Mokėjimus koncesininkui numatyta išdėstyti per 22 metus pasibaigus statyboms.

Po sutarties pasirašymo ceremonijos kalbėjęs koncesininkas „BaltCap“ fondo partneris Šarūnas Stepukonis teigė, jog kol kas nėra aiškus būsimo komplekso rangovas, tačiau jo bus ieškoma ne tik tarp anksčiau viešai minėtų statybų bendrovių, bet ir užsienyje.

„Esame atsirinkę kelis pretendentus. Taip tarp jų yra ir „Veikmė“, kuri prieš tai buvo pateikusi pasiūlymą, ir „Conresta“, ir Panevėžio statybos trestas – tiek seni, tiek ir nauji rangovai, taip pat esame ir iš užsienio gavę užklausų. Kai tik turėsime truputį detalesnį techninį projektą galėsime užbaigti šį pirkimą“, – sakė Š. Stepukonis.

Dėl rangos sutarties su statybininkais fondas tikisi susitarti iki kitų metų pirmojo ketvirčio.

„Tikimės, kad pirmą ketvirtį kitų metų tikrai turėsime, nes rangos sutarties mums reikės koncesijos sutarties įsigaliojimui, o ji turi įsigalioti per šešis mėnesius nuo pasirašymo“, – sakė Š. Stepukonis.

Pirmą kartą stadionas šalia Vilniaus „Akropolio“ buvo pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

Diskusijos dėl stadiono vėl atgimė 2015-aisiais, pastaraisiais metais projektas įstrigo kilus ginčų su teisėsauga ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), pripažinusia koncesijos konkursą neteisėtu, tačiau teismas šį sprendimą panaikino, o tarnyba teismo verdikto nebeskundė.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės