Pirkimai – nuo ankstyvo pavasario

Šį pavasarį nutrūko savivaldybės sudaryta sutartis su Kauno bendrove „KRG” dėl minėtos miesto centro dalies sutvarkymo. Kauno verslininkai kreipėsi į teismą dėl, jų manymu, neteisėtų savivaldybės veiksmų nesumokant už įrengtus šviestuvus. Savivaldybė savo ruožtu prašo „KRG” išmontuoti ne pagal projektą įrengtus šviestuvus.

Su šia Kauno bendrove buvo sudaryta sutartis daugiau kaip 8 mln. litų sumai, tačiau jai sumokėta apie 2 mln. litų. Gegužės mėnesį teismas „KRG” yra iškėlęs bankroto bylą. Kadangi bendrovei yra oficialiai neįregistruotas bankrutuojančios įmonės statusas, pirmos instancijos teismo nutartis dėl bankroto bylos iškėlimo yra apskųsta.

Nuo ankstyvo pavasario savivaldybėje vykdomi viešieji pirkimai dėl miesto centro dalies, apribotos šešiomis gatvėmis, sutvarkymo. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, laikinai einančio direktoriaus pareigas Janio Laurinaičio teigimu, pirmuosiuose viešuosiuose pirkimuose dalyviai pasiūlė per dideles kainas, po antrųjų pirkimų sulaukta apskundimo ir Viešųjų pirkimų tarnybos pirkimams pateiktų dokumentų patikrinimo.

Šiems viešiesiems pirkimams vadovavo laikinasis miesto savivaldybės administracijos vadovas.

Turi patirties rajone

Vakar J.Laurinaitis pasirašė sutartį su miesto statybų bendrove „Algraižė” dėl centro dalies, apribotos Pulko, Vilniaus, Ugniagesių, S.Dariaus ir S.Girėno, Sporto ir Birutės gatvėmis, sutvarkymo. Iš trijų pretendentų „Algraižė” pasiūlė mažiausią kainą. Ji nutiesti naujus šaligatvius išvardytose gatvėse, pakloti naujas trinkeles Laisvės angelo aikštėje, šioje miesto centro dalyje įrengti mažosios architektūros elementus, pavyzdžiui, suoliukus, šiukšliadėžes, sutvarkyti aplinką sutiko už 7 mln. 805 tūkst. litų.

Pagal sutartį „Algraižė” darbus turi atlikti per keturis mėnesius, dar du mėnesiai numatyti darbų pratęsimui. Ši bendrovė mieste dar nėra turėjusi tokio stambaus užsakymo. Pastaruoju metu ji yra laimėjusi tik savivaldybės skelbtą konkursą avariniam švietimo įstaigų remontui.

„Algraižė” yra tarp dažnai statybos darbų konkursus laiminčiųjų kaimyninėje Alytaus rajono savivaldybėje. Kaip sakė bendrovės direktorius Sigitas Raškauskas, dėl viešųjų erdvių tvarkymo taip pat patirties turima rajono savivaldybėje, – rekonstruotos Daugų ir Simno miestų aikštės.

„Algraižėje” dirba daugiau kaip 100 žmonių.