aA
Naujausiais duomenimis, Lietuvos Žemės ūkio ministerija ir jai pavaldžios tarnybos į Kauną bus perkeltos iki kitų metų pabaigos, o ministerijos poreikiams reikalingos net 13 tūkst. kv. m dydžio patalpos. Rasti tokio dydžio pastatą Kaune – užduotis ne iš lengvųjų. Pasak ekspertų, pritraukti ministeriją ketinimų gali turėti vietoje „vaiduoklio“ statomas būsimas didžiausias Kauno verslo centras „Magnum“, kuris tiesiogiai susijęs su miesto mero V. Matijošaičio šeimos verslu.
© Vida Pres

Tačiau konkurencija dėl ilgalaikės ministerijos patalpų nuomos sutarties didėja. Apie ketinimus pateikti pasiūlymą, pilnai atitinkantį ministerijos poreikius, trečiadienį verslo centre „Kauno dokas“ vykusiame renginyje prakalbo kitas stambus Kauno verslo centrų vystytojas – SBA koncernas. Šios bendrovės planuose – bent dviejų daugiau kaip 10 tūkst. kv. m ploto pastatų užbaigimas per ateinančius metus ir, galbūt, dar keleto statybos kelerių metų laikotarpyje.

„Magnum“ vystytojai neigia informaciją dėl ministerijos įsikūrimo

Per metus (2019 m. viduryje) planuojamo užbaigti verslo centro „Magnum“ vystytojo – bendrovės „Vičiūnų grupė“ atstovas komunikacijai Mindaugas Snicorius portalui „Kas vyksta Kaune“ teigė, kad jų statomas verslo centras nėra orientuotas į valstybinių įstaigų poreikius.

„Jaučiasi susidomėjimas iš užsienio bendrovių, jos ir užpildys pastatą. Artimiausiu metu turėsime daugiau informacijos apie mūsų verslo centrą ketinančius pasirinkti nuomininkus, tačiau kol vyksta derybos, negalime šios informacijos viešinti“, – sakė M. Snicorius. Portalo žiniomis, verslo centre bent du viršutinius aukštus užims ir pačios pastato vystytojos, tarptautinės bendrovės „Vičiūnų grupė“ administracija. Priklausomai nuo nuomojamo ploto, aukšto ir konkrečios vietos, nuomos kainos verslo centre „Magnum“ svyruoja nuo 13 iki 16 Eur už kv. m.

„Mes norime, kad ministerija dirbtų šiuolaikiškose, moderniose patalpose, pageidautina kuo arčiau susisiekimo koridorių. Meras patikino, kad tokių biuro pastatų Kaune yra arba jie greitu metu bus baigti statyti. Mes ketiname nuomotis konkurso būdu ir tikrai manau, kad pasirinkimas bus nemažas“, – po susitikimo su Kauno meru praeitą savaitę žurnalistams sakė Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Šiandien portalui „Kas vyksta Kaune“ pavyko gauti tikslesnius atsakymus apie Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną ir su tuo susijusias tinkamo įsikūrimui pastato paieškas. Pasak ministerijos atstovų, kol kas planuose – patalpų nuomos sutartis, tačiau bus svarstomi visi variantai. Ministerija teigia, kad kol kas nėra nusižiūrėti jokie konkretūs objektai, o dėl jų pasirinkimo bus skelbiamas viešasis konkursas.

Kaune dirbs 1308 ministerijos ir jai pavaldžių tarnybų darbuotojai

Atsiųstuose atsakymuose patvirtinta, kad kartu su ministerija į Kauną bus perkeltos ir pavaldžios įstaigos: Nacionalinė mokėjimo agentūra, Nacionalinė žemės tarnyba, Valstybinė augalininkystės tarnyba, Žemės ūkio kaimo ir verslo centras. Planuojama, kad viso Kaune po perkėlimo dirbs 1308 Žemės ūkio ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojai.

Skaičiuojama, kad ministerijos ir su ja susijusių įstaigų perkėlimui minimaliai reikia 13 tūkst. kv. m ploto patalpų, o prioritetas bus teikiamas tiems pasiūlymams, kurie užtikrins visą reikalingą plotą vienoje vietoje. Antroje vietoje pagal svarbumą ministerija įvardijo susisiekimo ir infrastruktūros kriterijus.

Prieš tai susitikime su Kauno meru Žemės ūkio ministras G. Surplys nekalbėjo apie tai, kad ministerijai galbūt reiktų svarstyti apie jos poreikius atitinkančio naujo pastato statybas, tačiau būtent tokio pasiūlymo jis galėtų sulaukti jau netrukus.

Domisi galimybe vystyti Žemės ūkio ministerijos pastatą Kaune

„SBA koncernas kviečia Žemės ūkio ministeriją inicijuoti diskusiją su nekilnojamojo turto vystytojais, kad naujoji ministerijos buveinė Kaune būtų ne eilinis biuras, o Lietuvą visame pasaulyje garsinantis pastatas“, – trečiadienį portalui „Kas vyksta Kaune“ pareiškė SBA koncerno strateginio marketingo direktorė Olga Belova.

Kad koncernas turi ką pasiūlyti ministerijai Kaune rodo ir artimiausi įmonės planai. 2019 metų pabaigoje Kauno komercinio nekilnojamo turto rinką planuojama papildyti apie 20 tūkst. kv. m žaliųjų pastatų filosofija grindžiamų verslo centrų plotu. Taip pat šiuo metu SBA koncernas dalyvauja derybose dėl dar trijų sklypų Kaune įsigijimo, kuriuose numatoma vystyti šiuolaikiškų biurų pastatus ir, kaip neseniai išsidavė jų statyba užsiimančios koncerno bendrovės „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys, vienas jų yra Jonavos gatvėje.

Geografiškai Jonavos gatvė būtų itin patogi Žemės ūkio ministerijos lokacijai – gatvė itin lengvai ir patogiai pasiekiama tiek žemdirbiams iš visos Lietuvos, tiek valdininkams iš Vilniaus, nes yra visai šalia autostrados Vilnius–Klaipėda ir tarptautinio kelio „Via Baltica“ arterijos.

„Geroji tarptautinė praktika rodo, kad vystant tokio pobūdžio nekilnojamojo turto objektus valstybės ar savivaldybės institucijos kviečia verslo profesionalus į atvirą diskusiją. Jos metu išgryninami užsakovo poreikiai, analizuojama geriausia pasaulinė praktika ir bendrai kuriama naujo pastato strategija. SBA Koncernas kaip strateginis investuotojas ir pažangių komercinio nekilnojamojo turto projektų vystytojas yra pasiruošęs šiai diskusijai ir turi konkrečius pasiūlymus“, – sako O. Belova.

Šiuo metu Kaune SBA Koncernui priklausančios įmonės vysto du didelius projektus – „Business Leader Center“ miesto centre (bendras plotas 14 tūkst. kv. m) ir Neries pakrantėje esančio „Kauno doko“ antrąjį etapą (17 tūkst. kv. m).

Pasidalino vizijomis, kaip galėtų atrodyti naujoji ministerija

„Žemės ūkio ministerijai esame pasiruošę pasiūlyti daugiau negu kvadratinio metro nuomos paslaugas. Mūsų nuomone, ir viešojo sektoriaus įstaigoms metas judėti į pažangius, energiniu požiūriu efektyvius, mūsų augančią šalį reprezentuojančius pastatus. Todėl ir Žemės ūkio ministerija galėtų įsikurti pastate, kuris aprūpinamas energija iš atsinaujinančių šaltinių ir kurio CO2 emisija yra minimali.

Statinyje galėtų būti unikalus žiemos sodas, kuriame augtų reti ar net nykstantys Lietuvos augalai arba kerotų ekologiškas lietuviškas derlius, kuriuo būtų vaišinamos užsienio atstovų delegacijos“, – idėjomis apie būsimos ministerijos įvaizdį dalinosi SBA koncerno strateginio marketingo direktorė.

Daugiau skaitykite ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilniuje šluojamas prabangus būstas: įvardijo brangiausius pirkinius (130)

Pastarojo pusmečio prabangaus būsto pardavimai, palyginti su tuo pačiu laiku pernai, išaugo 59...

Per metus butų kainos Lietuvoje augo daugiau nei 3 proc. (7)

Penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir...

Trys priežastys, dėl kurių lietuviai dažniausiai keičia būstą (28)

Pasikeitimai gyvenime, noras įsigyti nuosavą būstą ar pasikeitusi darbo vieta – dažniausios...

Žadama atkurti Nemirsetos kurhauzą (9)

Ruošiamasi atstatyti Nemirsetos kurhauzą.

Jaunoms šeimoms skiriama parama būstui apkarto (22)

Po kilusio jaunų šeimų nepasitenkinimo dėl to, kad nepavyksta gauti valdžios pažadėtos...

Top naujienos

Svarbiausios NATO pratybos nuo Šaltojo karo laikų: scenarijus – lyg iš įtempto siužeto trilerio (227)

Desantinės operacijos metu užpuolama NATO valstybė, o 5-ąjį Šiaurės Atlanto sutarties...

Siurprizas dirbantiesiems savarankiškai: mokesčiai didės (177)

Vyriausybės pateiktame „ Sodros “ biudžeto projekte – paslėptas siurprizas. Kartu su juo...

Ant Seimo stalo – įstatymo pataisos, įnešiančios lemtingų pokyčių „klevams“ (22)

Siūlymas laikinąjį vairuotojo pažymėjimą paversti galiojančiu ne dvejus, o trejus metus,...

Šarvojant mirusį tėvą – įžūlus kaimynų poelgis: vilnietis taip visko palikti nežada (8)

Nugriauti svetimą turtą, susimokėti baudas ir tuomet statyti savo statinį – į tokią verslo...

Pribloškiantis Sabonio sezono startas: istorinis dvigubas dublis, žvėriškas dėjimas ir puiki pergalė (9)

Fantastišku pasirodymu reguliarųjį NBA sezoną pradėjo Domantas Sabonis ir Indianos...

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (15)

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...

Infliacija rusus stumia į neviltį (137)

Rusijos vartotojus slegia niūrios nuotaikos, nes infliacija vis labiau pakerta jų perkamąją galią.

Kol Nigelas Westas kovoja teismuose, aiškėja Sandros Grafininos dukros likimas: mažylė jau nebe globos namuose (5)

Šiuo metu nežinomybėje po buvusios mylimosios dingimo gyvenantis britas Nigelas Jeremy Macaulay...

Patyręs odontologas tvirtina: skalavimo skystis nėra skirtas kasdieniam naudojimui (7)

Dantų šepetėlis , dantų pasta, siūlas arba tarpdančių šepetėlis. Šių priemonių teisingas...

Iš viešnagės Amerikoje parsivežė ir naujų receptų: tikri amerikietiški pusryčiai ir jūsų virtuvėje (6)

Kiekvienas besisvečiuojantis Amerikoje greitai pastebi išskirtinius amerikiečių valgymo ir...