aA
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas Mindaugas Statulevičius sako, kad nors dalis žmonių persikelia dirbti iš biurų į namus, biurų poreikis ir paklausa kol kas nėra kritusi. Tuo tarpu Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Dalius Gedvilas teigia, kad verslo paskirties objektų statyba buvo pristabdyta, tačiau matyti perspektyvų gamybinių plotų statybos srityje.
Nepaisant didėjančio poreikio dirbti iš namų, biurų projektai vystomi sklandžiai
© Organizatorių nuotr.

„Sakyti, kad biurų nebereikės ir didžioji dalis dirbs iš namų tikrai negalima, ir tikrai biurų užimtumas didėja kiekvieną mėnesį, turbūt spalį pasieks, kas buvo įprasta. Tik pavienės kompanijos nusprendė, kad leis didžiajai daliai darbuotojų dirbti nuotoliniu būdu, nes didžioji dalis kompanijų nelabai ir gali to daryti, kadangi (darbai – ELTA) yra susiję su paslaugomis, aptarnavimo sektoriumi, tad reikia fiziškai būti vietoje.

O tie darbai, kurie vykdomi iš biuro ir gali būti pakeisti darbu namuose, jie dalinai bus pakeisti. Bet tikrai nebus, kaip buvo kovo pabaigoje-balandžio mėnesį, kad didžioji dalis žmonių dirbs iš namų. Tenka girdėti, kad kai kurie komerciniai bankai yra leidę pusei ar daugiau savo darbuotojų (...) dirbti iš namų. Tokie pavieniai atvejai bus, bet kiek procentaliai – sunku pasakyti“, – Eltai teigė M. Statulevičius.

Anot M. Statulevičiaus, verslo paskirties pastatų valdytojai siekia prisitaikyti prie esamos situacijos biurų nuomininkams siūlydami didesnį lankstumą.

„Nei įmonės (traukiasi iš biurų), nei biurų poreikis yra kritęs. Gal tik užimtumas ir žmonių kiekis patalpoje vienu metu bus mažesnis, nes matome, kad nemažai kompanijų įveda rotaciją, kad bent dalis žmonių dirbtų iš namų. Bet kad bus atsisakoma biuro patalpų – kol kas tai nevyksta, dar anksti apie tai kalbėti. Manau, kad labiau reikėtų kalbėti apie tai, kaip biurų valdytojai, administruojantys pastatus, prisitaiko prie naujosios realybės, t.y. taiko įvairius saugumo, švaros, patikros, dezinfekavimo sprendimus, ir tokiu būdu sprendžia šią situaciją“, – teigė LNTPA prezidentas.

M. Statulevičius pridūrė, kad biurų nuomos kainų kritimo tikėtis nederėtų, tačiau patys biurų savininkai siūlo daugiau lankstumo taikydami nuomos sąlygas.

„Manau, kad dar anksti kalbėti apie (pingančią nuomą – ELTA), galbūt reikėtų kalbėti apie sutarčių lankstumą, nes nemažai kas norėjo pakoreguoti sutartis, galbūt sudaryti jas trumpesniam laikotarpiui, (...) su mažesnėmis baudomis jas nutraukiant. Kai kurie biurų valdytojai, stengdamiesi išlaikyti nuomininkus, siūlo lankstumą, kai kas – papildomas paslaugas. Toks abipusis supratimas šitoje situacijoje yra aktualesnis, negu greita kainų korekcija“, – kalbėjo jis.

Anot M. Statulevičiaus, nors kai kurių projektų vystymas galėjo būti nukeltas dėl užklupusios pandemijos, verslo paskirties pastatų statybos vėl juda į priekį.

„Didžioji dauguma projektų, kurie buvo suplanuoti, jie ir numatomi vystyti, galbūt tik kai kurių projektų įgyvendinimas bus ilgesnis: kas planavo per pusmetį pradėti (projektą – ELTA), tai galbūt pradės per metus. Bet tie objektai, kurie turi sutartis, kurie turi nuomininkus, kontraktus, dauguma tikriausiai nedels dėl įsipareigojimų nuomininkams. Tokių, kurie projektus nukels, bus, matyt, labai mažai, apie atsisakymus apskritai nesu girdėjęs, kad kažkas būtų paskelbęs ar planuoja atšaukti savo numatomus projektus. Tai labiau galbūt situacijos stebėjimas, atidėjimas, bet ir tas laikas turbūt jau yra praėjęs, dauguma jau mato situacijos aiškumą ir praktiškai juda į priekį“, – teigė jis.

LSA prezidentas Dalius Gedvilas Eltai taip pat sakė, kad dalis nekilnojamojo turto vystytojų, paskelbus karantiną, sustabdė savo projektus.

„Prasidėjus pandemijai ir paskelbus karantiną tikrai nemaža dalis nekilnojamo turto vystytojų sustabdė projektus, (...) biurų, prekybinio ploto, gamybinių pastatų statybą, tikrai keletas didelių projektų buvo sustabdyti. Ir sunku pasakyti, ką toliau darys nekilnojamojo turto vystytojai, bet dalis statybininkų turėjo ieškoti darbų kitur, tikrai nemaža dalis išvyko dirbti į užsienį. Sunku pasakyti, kaip bus toliau, bet šiandieną iš tikrųjų labai daug projektų yra sustabdyta“, – teigė D. Gedvilas.

„Manau, kad (sustabdyti projektai – ELTA) bus atnaujinti, galbūt dalinai pakeisti, gal bus pakeistas vidaus išplanavimas, dalis biurų pastatų galbūt bus transformuoti į kitos paskirties patalpas. Kol kas sunku pasakyti, kaip toliau viskas vystysis. Jei IT technologijos vystysis, tai tikrai darbuotojai turės galimybę kokybiškai dirbti ir per nuotolį, tad tikrai manau, kad dalis naujų biuro patalpų nebus statoma“, – pridūrė jis.

Pasak LSA prezidento, nors nėra aišku, ar ir toliau intensyviai bus statomi verslo paskirties objektai, statybos sektorius tikisi gauti nemažai gamybinių pastatų projektų.

„Valstybės yra numatyta daug viešųjų, infrastruktūros projektų, ir tikėtina, kad kitų metų viduryje atsiras naujų projektų, kurie daugiau bus inicijuoti valstybės. O iš privačių projektų manau, kad gamybiniai projektai tikrai bus statomi, bet sunku pasakyti dėl naujų prekybos plotų ir biurų.

Visgi gamybiniai plotai, manau, tikrai bus statomi, nes dalis gamybos bus perkeliama iš Kinijos į Europą, ir tikėtina, kad Lietuva šiame procese taip pat sudalyvaus. Manau, kad mūsų gamybos įmonės išnaudos tą šansą ir Lietuvoje bus pradėta vystyti dalis naujos gamybos arba bus plečiama esama gamyba. Manau, kad statybininkai turės darbo tokiuose projektuose“, – Eltai sakė D. Gedvilas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Per sutelktinio finansavimo platformą „Profitus“ į NT investuota daugiau nei 10 mln. eurų (1)

Per pirmus 6 šių metų mėnesius gyventojai bei įmonės per sutelktinio finansavimo platformą...

SBA pristato būsimą gamybos kompleksą Klaipėdos rajone

Verslininko Arūno Martinkevičiaus valdoma SBA grupė penktadienį rengia būsimos robotizuotos...

Klaipėdos „Banginis“ virsta „Mega“: aiškėja statybų etapai, kas įsikurs, kaip keisis eismas (15)

Vyksta intensyvūs Klaipėdos prekybos centro „ Banginis “ rekonstrukcijos ir virsmo prekybos ir...

„NatWest“ vadovas: Londono biurų gyvenimas jau nebebus toks, kaip prieš krizę

Londono biurų gyvenimas vargu ar vėl taps tokiu, koks buvo prieš COVID-19 pandemiją, mano...

Didžiuosius NT žaidėjus kaltina dirbtinai išpūtus burbulą: suskaičiavo kainų skirtumus (145)

Mažesni nekilnojamojo turto (NT) vystytojai teigia pastebintys per sparčiai kylančias būsto kainas...

Top naujienos

Migrantų šeimoms – geros žinios iš teismų: jiems bus neribojama laisvė

Lietuvoje dar tik formuojasi praktika, kaip elgtis su į Lietuvą atklydusiais migrantais. Pirmosios...

Nuvykus į ligoninę kauniečiui įtarė Laimo ligą, bet gydymo neskyrė: ligoninė paaiškino, kodėl taip nutiko (49)

„Delfi“ pasiekė skaitytojos Ingos pasakojimas, kuriame ji dalijasi savo brolio patirtimi. Anot...

Viena šeima įsisuko į nelaimių karuselę: po senelių laidotuvių neteko ir namų (24)

Antradienio naktį Šalčininkų r. Gerviškių seniūnijai priklausančiame Gudelių kaime nutiko...

Nuo skersinio kritęs Tvorogalas nevyniojo žodžių į vatą: noriu pamiršti tai, pailsėti nuo gimnastikos specialiai „Delfi“ iš Tokijo (65)

2019-ųjų Europos žaidynių ir 2020-ųjų Europos čempionas pratimuose ant skersinio Robertas...

Per pandemiją įkūrė verslą, kuris sulaukė didžiulės sėkmės: dabar net riboją gamybą, kad išlaikytų kokybę (130)

Tautvydo ir Arūnės Švenčionių „Obels dūmas“ – per pandemiją įkurtas šeimos verslas....

Nustebusio Rapšio apmaudas: sunku pasakyti, kodėl taip nutiko specialiai „Delfi“ iš Tokijo (142)

Pirmasis iš Lietuvos plaukikų į Tokijo baseiną šokęs Danas Rapšys 400 m plaukimo laisvu...

Šešis šimtukus už egzaminus gavęs panevėžietis rinksis studijas prestižiniame universitete (80)

Nors Nacionalinė švietimo agentūra paskutiniųjų valstybinių brandos egzaminų – istorijos,...

Niūrias nuotaikas pataisęs Šidlauskas prognozavo rekordus: vėsus, geras baseinas vėliavnešys krimtosi dėl klaidų ir perdegimo (20)

Pirmieji Lietuvos plaukikų startai Tokijo olimpinėse žaidynėse nepradžiugino. 400 m laisvu...

Rūta Lapė | D+

Kasdienybės herojai. Milijonais skaičiuojamas vienos sėkmingiausių Lietuvos manekenių turtas ir Povilaičio namas Palangoje

Julijos Steponavičiūtės gyvenimo istorija – vaikystė be mamos, neregėta sėkmė modelių...