Lietuvos projektuotojams į pagalbininkes peršama Vokietijos bendrovės „HPP International“ dukterinė įmonė Maskvoje. Vilniaus miesto savivaldybės atstovai aiškina, kad per ją vokiečiai padės lietuviams pastatyti Nacionalinį stadioną pigiau ir praktiškiau, kad jį būtų galima efektyviai panaudoti ir po 2009 m. renginių.

„Statant tokį objektą, kuris suprojektuotas prieš 20 metų, turi būti taikomi šiandieniniai reikalavimai. Tam reikia atlikti ekspertizę“, – teigė Vilniaus m. savivaldybės tarybos narys Audrius Butkevičius.

Nacionalinį stadioną prieš 20 metų suprojektavo architektas Algimantas Nasvytis, pernai Statybos projektų ekspertizės centras jau atliko vieną ekspertizę. Tačiau Vilniaus valdžia nusprendė, kad to nepakanka.

Rolando Pakso bendražygis A. Butkevičius pripažįsta, kad su be konkurso pasirinkta vokiečių kompanija turėjo bendrų darbų Gruzijoje.

Keliolikos stadionų statybą Vokietijoje prižiūrinčius politiko pažįstamus ekspertus ketinama pasikviesti atlikti tęstinę ekspertizę ir Vilniuje – iki pat 2009 m. jie turėtų prižiūrėti esą nepatyrusių lietuvių projektuotojų darbą.

„Iki pat projekto pabaigos turėsime, liaudiškai tariant, dvi nuomones – vieną lietuvių projektuotojų ir vieną projektuotojų, kurie yra patyrę šioje srityje“, – sakė Vilniaus m. savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas.

Dėl Nacionalinio stadiono projekto ekspertizės sostinės savivaldybės administracijos direktoriui pirmadienį teko aiškintis Vyriausybėje – Ministras pirmininkas pareikalavo pateikti projekto dokumentus.

Tačiau Premjeras Gediminas Kirkilas nėra tikras, ar pavyks sukontroliuoti lėšų panaudojimo skaidrumą.

Sostinės valdžia neigia švaistanti pinigus ekspertizei – esą priešingai, pinigų pavyksta sutaupyti. Vilniaus vicemero Evaldo Lementausko teigimu, vokiečių ekspertų išvados Vilniui padėjo sutaupyti 79 mln. Lt.

Iš Vokietijos kilusiems Rytų rinkose dirbantiems ekspertams už darbą vertinant Nacionalinio stadiono projektą ketinama sumokėti apie 4 mln. Lt.

Konsultantų atranka ne konkurso tvarka jau susidomėjo ir Viešųjų pirkimų tarnyba, ir Seimo Antikorupcijos komisija, paprašiusios pateikti dokumentus.

Vyriausybė jau trečiadienį turi apsispręsti, ar skirti 200 mln. Lt Nacionalinio stadiono statyboms Vilniuje. Planuojama, kad bendra projekto vertė sieks 370 mln. Lt.

Sostinės valdžia baiminasi, kad jei dėl finansavimo nebus apsispręsta šią savaitę, stadionas nebus baigtas statyti iki 2009 m. vyksiančios Dainų šventės ir Lietuvos tūkstantmečio minėjimo.

www.lrt.lt
Top naujienos