aA
Vyksta intensyvūs Klaipėdos prekybos centro „Banginis“ rekonstrukcijos ir virsmo prekybos ir laisvalaikio centru „Mega“ parengiamieji darbai, skelbia jį valdanti komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovė „Baltic RED“. Planuojama, kad atlikus grandiozinius rekonstrukcijos ir plėtros darbus, Baltijos, Vilniaus ir Šilutės gatvių sankryžoje įsikūręs senasis vieno aukšto prekybinės paskirties „Banginio“ pastatas virs dviaukščiu į šeimą ir laisvalaikį orientuotu naujos koncepcijos prekybos ir laisvalaikio centru „Mega“ su integruotu aukštybiniu biurų pastatu.
Klaipėdos „Banginio“ virsmas „Mega“ (313 architects vizualizacija)
Klaipėdos „Banginio“ virsmas „Mega“ (313 architects vizualizacija)

Kaip rašoma pranešime spaudai, pastato architektūrine koncepcija rūpintis patikėta architektų studijai „313 architects“, idėjoms įgyvendinti vadovaus architektas Justinas Žalys. Generaliniu projektuotoju pasirinkta bendrovė „PST projektai“.

Statybas numatoma pradėti ateinančių metų pradžioje. Vykdant rekonstrukciją prekybos centre veiks tik parduotuvė „Senukai“. Planuojamas prekybos centro atidarymas po rekonstrukcijos – 2022 m. lapkričio pabaigoje, aukštybinio pastato – 2023 m. I ketvirtį.

Skaičiuojama, kad po rekonstrukcijos ir plėtros darbų bendras atnaujinto pastato plotas padidės iki daugiau kaip 42 tūkst. kv. m. Į projektą planuojama investuoti daugiau kaip 20 mln. Eur.

Naujos koncepcijos prekybos centrų investicinis potencialas aukštas

„Tarptautinių tyrimų bendrovių duomenimis, išskirtinių koncepcijų prekybos centrų investicinis potencialas išlieka aukštas – čia atvykstama ne tik apsipirkti ar pasikonsultuoti su pardavėjais dėl ketinamų įsigyti didesnių pirkinių, bet ir ieškoma kokybiškų pramogų, naujų potyrių. Analizuodami Lietuvos komercinio nekilnojamojo turto nuomos rinką matome, kad Klaipėdoje vienam gyventojui tenkantis prekybinis plotas yra didžiausias iš penkių didžiųjų Lietuvos miestų, tačiau ne mažiau svarbu įvertinti ir prekybinio ploto paskirtį pagal segmentus, siūlomų prekių ar paslaugų asortimentą.

Atliktos apklausos rodo, kad, vertinant gyventojų skaičių, Klaipėdoje veikia pakankamai į madą orientuotų prekybos vietų, tačiau uostamiestis stokoja kokybiško laisvalaikio vietų, į šeimas orientuotų edukacinių pramogų. Gyventojams ir verslo bendruomenei trūksta daugiafunkcių, patogioje geografinėje vietoje įsikūrusių, išplėtota infrastruktūra išsiskiriančių naujos koncepcijos prekybos centrų, kurie galėtų patenkinti besikeičiančius kompleksinius šiuolaikinio žmogaus poreikius – užuot gaišus laiką spūstyse, vienoje vietoje atlikti darbo funkcijas, įsigyti visas reikiamas kasdienes prekes ir praleisti laisvalaikį“, – teigia projektą plėtojančios komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovės „Baltic RED“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Ieva Goštautaitė-Gedutė.

Pasak bendrovės atstovės, senojo prekybinės paskirties „Banginio“ pastato vietoje iškilsiančio modernaus daugiafunkcio prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ formatas gerai apgalvotas, kad maksimaliai atitiktų pasaulines tendencijas, šiandienos mažmeninės prekybos realijas ir Vakarų regiono vartotojų poreikius.

Prekybinės dalies pokyčiai

Pasak I. Goštautaitės-Gedutės, planuojama, kad po rekonstrukcijos ir plėtros darbų atnaujinto pastato prekybinis plotas sieks 34 tūkst. kv. m. Atsižvelgiant į klaipėdiečių poreikius, asortimento pasiūla bus orientuota į kasdienių apsipirkimo poreikių patenkinimą, namų sektoriaus segmentą. Apie 15 proc. prekybinio ploto bus skirta pramogoms, apie 10 proc. – restoranams ir kavinėms. Po rekonstrukcijos prekybos centre liks veikti „Maxima“ ir „Senukai“.

„Atnaujintame prekybos centro pastate bus įrengta papildoma alėja, todėl judėjimas galės vykti ratu. Patogiam ir greitam judėjimui tarp aukštų bus įrengti eskalatoriai, liftai. Antrame aukšte įsikurs modernus kino teatras, daugiau nei 1000 kv. m. vaikų edukacinė pramogų erdvė, bus įkurdinti restoranai su lauko terasomis, planuojama alėja renginiams ir parodoms, o virš jų – atviros erdvės įspūdį kuriantis stiklinis stogas, čia leidžiantiesiems laiką suteiksiantis išskirtinį jausmą“, – pasakoja I. Goštautaitė-Gedutė.

Naujos koncepcijos prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ įsikurs edukacinis pramogų centras „CurioCity“. Jis išsidėstys per du aukštus. Planuojama, kad čia bus įrengta 10 naujų teminių erdvių vaikų emociniams, intelektiniams, socialiniams ir fiziniams įgūdžiams lavinti, amfiteatras renginiams, edukacinių užsiėmimų ir gimtadienių salės.

4 tūkst. kvadratinių metrų biurų pastatas

Šiuolaikiškas biurų pastatas bus integruotas į prekybos centrą, taigi biurų darbuotojai galės lengvai pasiekti prekybos centre įrengtas restoranų ir parduotuvių erdves. Skaičiuojama, kad kiekviename iš dvylikos biurų pastato aukštų nuomojamas plotas sudarys apie 340 kv. m. Bendras biurų pastato plotas sieks daugiau kaip 4 tūkst. kv. m. Biurams bus įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje tilps apie 100 automobilių.

„Biurų planavimas lankstus, todėl nuomininkams pageidaujant vieno aukšto erdvės galės būti dalijamos į biurus nuo 50 kv. m. Kiekvienas iš nuomininkų galės turėti ir erdvę virtuvei. Biurai išsiskirs šviesos ir erdvės pojūčiu, nes visu pastato perimetru planuojama montuoti stiklines vitrinas. Aukštesniuose aukštuose įsikūrusių įmonių darbuotojai ir klientai pro panoraminius langus matys atsiveriantį vaizdą į marias ar jūrą. Prekybos centro lankytojai tokiu vaizdu galės grožėtis iš keturioliktame aukšte ant stogo įrengtos terasos-apžvalgos aikštelės“, – sako I. Goštautaitė-Gedutė.

Nors rekonstrukcija dar nepradėta, šiuo metu išnuomota jau daugiau nei 70 proc. prekybos centro patalpų ploto.

Pastato fasado medžiagiškumo sprendiniuose – tvarūs sprendimai

Atnaujinamo pastato fasadas bus padengtas orą valančiomis plokštėmis, kurios neutralizuoja automobilių išmetamąsias dujas, tokius pramonės veiklos išskiriamus teršalus kaip azoto ir sieros oksidų junginiai ir gamina deguonį. Ši titano dioksidu dengta danga taip pat išsiskirs ir antibakteriniu poveikiu bei savaiminio valymosi efektu, todėl, veikiant UV spinduliams, plokščių paviršius neutralizuos bakterijas ir kenksmingus junginius, suaktyvins vandenį pritraukiantį paviršių, taigi fasado nešvarumai bus nesunkiai nuplaunami vien lyjant lietui, nenaudojant įprastų cheminių valiklių.

Iš viso pastato fasadas bus padengtas daugiau kaip 3,5 tūkst. kv. m. šių plokščių, kurios gali išvalyti tokį pat kiekį oro, kaip ir 250 vidutinio dydžio lapuočių medžių.

Sprendimas fasadą padengti orą valančiomis plokštėmis priimtas ne tik tausojant aplinką, bet ir siekiant išlaikyti vientisą stilistiką su 2016 m. Kaune plėtros projektą įgyvendinusiu prekybos ir laisvalaikio centru „Mega“. Kaune „Mega“ taip pat padengta šiomis plokštėmis.

Keisis eismo organizavimo tvarka

Šalia atnaujinto prekybos ir laisvalaikio „Mega“ ir integruoto biurų pastato bus iš esmės perplanuota eismo organizavimo tvarka atsisakant šiuo metu esančių žiedinių sankryžų, įrengiant ilgesnes įvažiavimo ir išvažiavimo atkarpas.

Atvykti į objektą ir iš jo išvykti, kaip tikinama, taps paprasčiau dėl pailgintų lėtėjimo ir greitėjimo juostų, o eismas automobilių stovėjimo aikštelėje vyks ratu.

Pėsčiųjų patogumui ir saugumui užtikrinti bus nutiesti pėsčiųjų takai. Čia pat planuojama įrengti modernią vaikų žaidimo aikštelę, miestą su Klaipėdos laisvąja ekonomine zona sujungti nutiestais dviračių takais. Taigi prekybos centras ir biurų pastatas taps lengvai pasiekiami ne tik automobiliu, bet ir dviračiu.

Numatoma, kad įgyvendinus pokyčius antžeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje bus sudaryta galimybė stovėti maždaug 900 automobilių.

Bendrovės „Baltic RED“ valdomas tiek vietinių, tiek užsienio investuotojų komercinis nekilnojamasis turtas sudaro daugiau kaip 600 tūkst. kv. m., o turimo nuosavo nekilnojamojo turto portfelio vertė siekia daugiau nei 320 mln. Eur.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
4.2500
Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Palūkanų augimas gali pateikti staigmenų: ekonomistai neatmeta NT kainų korekcijos

Lietuvoje toliau sparčiai auga nekilnojamojo turto (NT) kainos , Vilniuje gegužės mėn. metinis...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Molėtuose netrukus iškils didžiausia miesto istorijoje „Teltonikos“ gamykla: darbuotojus vilios didžiausiomis algomis Lietuvoje (2)

Devynis mėnesius truksiančios lietuviško kapitalo daiktų interneto prietaisų gamybos grupės „...

Savivaldybių asociacija: pigiausio būsto savininkams NT mokestis neturėtų būti taikomas

Visuotinio gyventojų nekilnojamojo turto (NT) mokesčio modelį reikia koreguoti – jis neturėtų...

Aiškėja, kaip atrodys „Akropolis Vingis“: netrukus projektas bus atiduotas vilniečių teismui (3)

Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo daugiafunkcinio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos...

Žirmūnuose bus demontuojama dalis Lietuvos banko pastatų

Birželio pabaigoje rangos darbus atliekanti bendrovė pradės dalies Lietuvos bankui priklausančių...

Top naujienos

Delfi PliusJelizaveta Dako, Dmitrijus Semionovas

Rusijos politologas sudėliojo scenarijų dėl Suvalkų koridoriaus: Baltijos šalims jis labai nepalankus (4)

„Negalima atmesti, jog galutinai įklimpęs Ukrainoje, Putinas bandys įgyvendinti tai, kas pagal...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Palūkanų augimas gali pateikti staigmenų: ekonomistai neatmeta NT kainų korekcijos

Lietuvoje toliau sparčiai auga nekilnojamojo turto (NT) kainos , Vilniuje gegužės mėn. metinis...

Karas Ukrainoje. Rusija vėl puola Kyjivą: sostinėje nugriaudėjo galingi sprogimai

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įspėjimai, jog Rusiją įsiutins Ukrainai suteiktas...

Kraupi Joninių tragedija: į tvenkinį įvažiavus automobiliui žuvo moteris ir 4-erių mergaitė vairuotojas, įtariama, buvo neblaivus

Tragiška eismo nelaimė ilgąjį Joninių savaitgalį įvyko Klaipėdos rajone – į tvenkinį...

Kaitra Lietuvoje tęsis: vieną dieną sinoptikai žada net 34 laipsnių karštį

Sekmadienio naktį dangus bus giedras. Dvelks silpnas rytų, pietryčių vėjas. Iki ryto oras spės...

Švytinti pasaulio čempionė Meilutytė: emocijos kalba pačios už save specialiai „Delfi“ iš Budapešto (1)

Rūta Meilutytė auksiniu akordu užbaigė pasaulio plaukimo čempionatą Budapešte. Prie iškovotos...

Amerikiečius nušlavę lietuviai įspūdingai žengė į pasaulio trijulių čempionato pusfinalį

Iš Vilniaus „Riviles“, Šakių „Gulbelės“ ir „Jeddah“ atstovų sudaryta Lietuvos 3x3...

Motiejūnas Prancūzijos čempionu netapo – lemiamą dvikovą „Monaco“ pralaimėjo po pratęsimo

„ Monaco “ atstovaujantis Donatas Motiejūnas liko be Prancūzijos čempiono titulo. Lemiamose...

Profesorius Mažeikis: Rusija yra iracionali šalis, todėl galima tikėtis dešimčių rūšių provokacijų (1)

Rusija grasina Lietuvai dėl nutrūkusio prekių, kurioms taikomos sankcijos, tranzito į...