Lietuviškos įmonės sėkmingai projektuoja ir stato prekybos centrus ne tik Lietuvoje, bet ir gretimose šalyse. Apie dešimt komercinės paskirties objektų, daugiausia – prekybos centrų, Baltarusijoje pastatė lietuviškos kontroliuojančiosios bendrovės „Capital City Group“ įmonės.
Prekybos centras Bonus
© Bendrovės archyvas

Kurį laiką šios įmonės Baltarusijoje komercinius objektus tik projektuodavo ir statydavo vietiniams užsakovams. Tačiau pernai gretimoje šalyje duris atvėrė prekybos centras „Bonus“, kurį kontroliuojančiosios bendrovės įmonės ne tik projektavo, statė, bet ir buvo atsakingos už jo valdymą bei priežiūrą.

Neatrodo baltarusiškai

Prekybos centrą „Bonus“ baltarusių žiniasklaida vadina vienu gražiausių ir moderniausių Minske.

„Prekybos centrą suprojektavo lietuvių įmonė UAB „City Projects“, priklausanti kontroliuojančiajai bendrovei „Capital City Group“, kuri taip pat iš dalies ir finansavo projektą. Taigi galima buvo tikėtis, kad „Bonus“ atitiks, kad ir ne europietišką, bet bent jau Baltijos šalių kokybę. Ir viltys išsipildė“, – rašė baltarusių interneto portalas „blizko.by“.

Kontroliuojančiosios bendrovės „Capital City Group“ generalinis direktorius Mindaugas Zaremba sutinka, kad šis prekybos centras turi daugiau europinių bruožų, o ne sunkiai apibūdinamo baltarusiško savotiškumo.

„Bonus“ vertinamas kaip vienas gražesnių Minsko prekybos centrų – tiek dėl interjero, tiek dėl eksterjero. Iš tikrųjų mes su architektais nemažai padirbėjome, į grožį investavome. Ir iš atsiliepimų girdime, ir patys jaučiame, kad tai yra jaukus, estetiškas prekybos centras, gal net šiek tiek per geras miegamajam rajonui“, – pripažino M. Zaremba.

Iškilo didžiuliame mikrorajone

Apie 2 mln. gyventojų turinčioje Baltarusijos sostinėje Minske, kaip ir Vilniuje, prabangesni prekybos centrai statomi centre, o gyvenamuosiuose rajonuose – vidutinės klasės.

„Bonus“ iškilo viename didžiausių Minsko mikrorajonų Kamennaja gorka. Šis yra gana naujas, šiuo metu jame labai intensyviai vyksta statybos. Skaičiuojama, kad šiame rajone gyvena per 400 tūkst. žmonių. Taigi prekybos centro poreikis šiame rajone buvo išties didelis.

„Mūsų prekybos centras tame rajone atsirado vienas pirmųjų. Kai mes jį pradėjome statyti, investuotojų ten dar nebuvo. O dabar didelius ir vidutinius prekybos centrus ten jau pradėjo statyti ir kiti investuotojai“, – pasakojo generalinis direktorius.

Yra ir slenkantis takas

M. Zarembos teigimu, nors „Bonus“ vertinamas kaip gyvenamojo kvartalo prekybos centras, jo tikslinė klientų grupė apima ne tik vieno mikrorajono gyventojus, nes „Bonus“ stovi prie dviejų didelių gatvių. Taigi čia apsipirkti užsuka ir nemažai pro šalį važiuojančių, kitur gyvenančių žmonių.

Apie nemažus „Bonus“ pirkėjų srautus liudija faktas, kad vien per tris pirmąsias darbo dienas šiame prekybos centre apsilankė 70 tūkst. Minsko gyventojų ir pirkiniams išleido apie 1 mln. litų.

Šiuo metu prekybos centrą per dieną vidutiniškai aplanko apie 15 tūkst. žmonių, o švenčių dienomis – neretai ir per 20 tūkst. pirkėjų.

Paklaustas, kuo lietuviškas prekybos centras ypatingas, pašnekovas sakė, kad nieko ypatingo, be įdomesnių architektūros ar dizaino sprendimų, nėra. Tai vidutinio dydžio prekybos centras, skirtas pagrindiniams mikrorajono gyventojų poreikiams tenkinti. Be didžiulės beveik visą pirmąjį aukštą užimančios maisto prekių parduotuvės „Rodnaja storona plius“, čia veikia dar per 40 įvairių parduotuvių, vaistinė, grožio salonas, bankų skyriai, kavinės. Didžioji dalis nuomininkų yra įsikūrę antrajame prekybos centro aukšte, į kurį galima patekti slenkančiu taku (o tai yra gana išskirtinis dalykas Minske) bei liftu.

Skirtumai – nežymūs

Pasidomėjus, ar sudėtinga užsienio bendrovei statyti prekybos centrus Baltarusijoje, M. Zaremba sakė, kad šioje šalyje yra sukurtas gana palankus investicinis klimatas.

„Prieš kelerius metus Baltarusijoje atsirado investicinė programa, pagal kurią galima sudaryti investicinę sutartį su valstybe ir gauti investavimo sklypus. Palankios sąlygos pritraukė daug tiek vietinių, tiek užsienio investuotojų. Šiuo metu investavimo sąlygos yra pakitusios, bet pati rinka diktuoja, kad Baltarusijoje vis dar yra tokių objektų paklausa“, – atskleidė pašnekovas.

Nors Baltarusija lietuviams atrodo kaip visiškai kitokia šalis: su savomis taisyklėmis ir įstatymais, M. Zaremba sakė, kad statytojams arba projektuotojams ten nekeliama kokių nors išskirtinių reikalavimų.

„Jaučiama skirtumų, pavyzdžiui, dar nuo sovietinių laikų likę techniniai reikalavimai, bet sparčiai perimamos europinės normos. Tarp Baltarusijos ir Lietuvos ar kitos Europos dalies nėra labai didelio kontrasto“, – mano generalinis direktorius.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Telia Lietuva“ susitarė dėl pastato sostinėje pardavimo (1)

Integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos ir mobiliojo ryšio paslaugų bendrovė „ Telia...

Statybų sektorius kritikuoja naują darbuotojų atsivežimo tvarką (9)

Lengviau įsivežti darbuotojų iš trečiųjų šalių padėsiantis baltasis sąrašas jau sulaukė...

JAV būstų statyba gruodį smarkiai sulėtėjo (2)

Būstų statyba Jungtinėse Valstijose pernai gruodį smarkiai sulėtėjo, rodo ketvirtadienį...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (170)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Lietuvoje būsto kainos augo sparčiau nei ES (15)

Metinis būsto kainų augimas Lietuvoje trečiąjį praėjusių metų ketvirtį buvo vienas...

Top naujienos

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (124)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (26)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Ar kolchozus pripažinsime savo, o ne okupantų istorijos dalimi? (51)

Kai Seimo sveikuolis Dainius Kepenis pasiūlė statyti bendrą paminklą stribams ir partizanams,...

„Lietuvos ryto“ tritaškių lietus paskandino „Lietkabelį“ (23)

Daugiau tritaškių nei dvitaškių pataikęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ (16-4) iškovojo...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (60)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...

Prekybos centro „Ozas“ aikštelėje užsidegė automobilis (1)

Šeštadienį į prekybos ir pramogų centrą „ Ozas “ suskubo ugniagesiai: antrame aukšte...

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (286)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (170)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (291)

Dvi savaitęs trukęs alinantis, nenuspėjamas ir išbandymų kupinas Dakaro ralis – baigėsi....

Karališkieji kūdikiai: gimdymas be nuskausminamųjų, griežti reikalavimai vardui ir 163 metus dėvėti tie patys drabužėliai (6)

Didžiosios Britanijos Kembridžo kunigaikštienė praėjusių metų rugsėjo pradžioje...