Kaip teigia LNTPA direktorė Dalia Bardauskienė, LNTPA inicijuotas konkursas „Už darnią plėtrą“ – ne vien rinkodaros priemonė, skirta žinomumui didinti. „Daug svarbiau formuoti gerų kokybiškų projektų kūrimo ir įgyvendinimo praktiką. Norime, kad konkursas „Už darnią plėtrą“ taptų savotišku standartu, siekiamybe kuriant, statant, puoselėjant darnios aplinkos kultūrą“, – sako D. Bardauskienė.

Konkurso „Už darnią plėtrą 2007“ nugalėtojai

Daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalų nominacijoje nugalėjo „Vilmestos“ projektas Pilaitės rajone, Vilniuje.

Iš viso kvartaluose yra 14 gyvenamųjų namų. Juose įrengti nedideli, daugiausia 2 arba 3 kambarių butai.

Pagrindinė šių kvartalų idėja – lygiagrečiai gatvėms tarsi ekranus statyti ilgus tūrius, kurie pridengtų vidinius tūrius. Jie būtų artimi architektūrine išraiška, bet skirtųsi planiniu-tūriniu sprendimu. Vidinėse kvartalų erdvėse, susidarančiose tarp šachmatine tvarka išsidėsčiusių pastatų, formuojama gyvenamoji aplinkos infrastruktūra – vaikų žaidimų aikštelės, pėsčiųjų takai, želdynai, automobilių stovėjimo aikštelės.

Projektuotojas – A. Vyšniausko architektų dirbtuvės. Architektai – Algimantas Vyšniauskas, Simonas Klumbys.

Mažaaukščių gyvenamųjų namų kategorijoje nugalėjo „Hanner“ kvartalas „Verkių slėnis“ Vilniuje.

Tai apartamentų gyvenvietė ties ramiu Neries vingiu, Verkių regioniniame parke Vilniuje. Miško apsuptoje, uždaroje teritorijoje suprojektuoti devyni vieno, dviejų ir trijų aukštų namai su mansardomis, kuriuose įrengti 83 2–5 kambarių butai.

Projektuotojas – A.P.F. „Grafo“. Architektas – Raimundas Pilkauskas.

Geriausiu komerciniu-visuomeniniu kompleksu pripažintas „Eikos“ ir „Achemos“ konsorciumo projektas – „Jūros vartai“ Klaipėdoje, I etapas.

2007 m. vasarą ir 2008 m. pradžioje duris atvėrė 3 pirmieji „Jūros Vartų“ projekto pastatai: „Jachtklubas“, „Ryžių malūnas“ ir „Keltininko namas“. Statiniai pripažinti kaip kultūros vertybės ar pastatai, turintys vertingųjų savybių.

Projektuotojas – UAB „Uostamiesčio projektai“. Architektai – Saulius Stripinis ir Snieguolė Stripinienė.

Daugiafunkcinio komplekso miesto centre nominacijoje geriausiu pripažintas „Ranga IV investicijos“ projektas – „Komercinis-gyvenamasis kompleksas „Vilniaus vartai“.

Kompleksas pastatytas didesniame nei hektaro plote. Jį sudaro penki korpusai, iš kurių du pastatyti virš Geležinio Vilko gatvės, pratęsiant tunelį 90 metrų. Siekiant įsilieti į iš dalies suformuotą pakankamai urbanizuotą aplinką, buvo numatyta santūri pastatų išorės apdaila, o griežti, pabrėžtinai funkcionalūs tūriai neturėjo dominuoti miesto panoramoje.

Projektuotojas – UAB „Architektūros kūrybinė grupė“. Architektas – Remigijus Bimba.

Geriausiu daugiafunkciniu verslo kompleksu pripažintas „Ogmios Real Estate“ projektas – daugiafunkcis kompleksas „Babilonas“ Panevėžyje.

Tai miestas mieste, kuriame, anot idėjos autorių, susikerta įvairių pasaulio miestų ir epochų gatvės. Pirmasis prekybos ir pramogų centras „Babilonas“ suvokiamas kaip įvairiausių pasaulio miestų modelis, antrojo prekybos ir pramogų centro pagrindinė idėja – namai.

Pagrindiniai centro išskirtinumą pabrėžiantys akcentai – neįprastas pastato tūris, eksterjeras su antikinėmis kolonomis, ant sienų tapytomis freskomis ir ledo arena viduje.

Projektuotojas – UAB „A TRE“. Architektas – Gintautas Navickas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės