Transformuojama erdvė, tinkanti ir madoms demonstruoti, ir gyventi, – tokio sprendimo norėjo madų kūrėja, įsigijusi patalpas lofte. Tokių showroomų teigė nematę ir mados pristatymuose besilankantys svečiai iš užsienio.
© L.Kubiliaus nuotr.

Architektė Edita Kubilienė, kurdama interjerus, kaip pati sako, stengiasi „neužspausti erdvės, kad būtų kuo kvėpuoti.“ Tačiau šįkart pasitaikė netradicinis loftas, neturintis jam būdingų itin aukštų lubų.

Visas buto lubų aukštis tebuvo 3 m, kai kur – dar žemesnis.

Norėdama vizualiai jas kilstelėti, grindims ir luboms parinko tarpusavyje nekontrastuojančius pilkus tonus. Grindims pasirinktos naujos italų gamybos retro stiliaus 3D efekto liejamosios grindys. Šis ekologiškas produktas ypač tinka šildomosioms grindims.

„Stengiausi niekur nežeminti lubų, bet virš virtuvės buvo atvestos visos kaimynų komunikacijos, todėl šiame kambaryje teko jas slėpti po kabamosiomis lubomis su gera garso izoliacija“, − pasakojo E. Kubilienė.

Esamos briaunotų plokščių lubos nudažytos matine šilto tono balta spalva, paliekant plokščių faktūrą. Kabamųjų lubų fragmentai yra kartu ir paslėpto LED spalvoto apšvietimo detalės.

Kaunietės architektės Editos Kubilienės įrengtas loftas – patogioje Vilniaus vietoje, iki senamiesčio − vos 5 min. Be to, buvęs gamyklos pastatas tebuvo eksperimentinis cechas. „Čia nevyko jokių kenksmingų procesų, paliekančių liekamuosius reiškinius“, − atkreipė dėmesį architektė, padėjusi klientei priimti sprendimą dėl pirkinio.

Patalpos buvo pirktos žinant, kad čia įsikurs mados studija. Jaukaus lofto savininkė – dailininkų dinastijos atstovė. Jauna dizainerė įrengtame bute planavo ne tik gyventi, bet ir dirbti. Pasak E. Kubilienės, tai – jokia naujiena: „Pasaulyje ne biuruose dirba trečdalis žmonių, nes taip sutaupoma laiko.“

Patalpos buvo patrauklios ir tuo, kad turėjo atskirą, nuo kaimynų nepriklausomą įėjimą. Į antrajame aukšte esantį loftą patenkama per erdvią (18 kv. m) laiptinę. Ateityje laiptinės sienos galės tapti nuotraukų eksponavimo erdve.

Išradinga: namai ir gyventi, ir madoms demonstruoti
© L.Kubiliaus nuotr.

109 kv. m ploto patalpos skirtos ne šeimai, o vienam žmogui. Čia gyvenama, dirbama, vyksta įvairūs pristatymai, organizuojamos paskaitos mados tema. Todėl pagrindinis reikalavimas būstui buvo lengvai transformuojama erdvė.

Pagrindinio kambario centre atsidūrė ypatingas biliardo stalas su apšvietimu, kuris, uždengus stiklu, virsta paprastu stalu, naudojamu per susirinkimus ir aptarimus, nes šiame „mados loftu“ pakrikštytame bute vyksta seminarai mados temomis.

Nedidelė virtuvėlė, kurioje telpa visa būtina buitinė technika, pagaminta iš matinės horizontalios tekstūros plokštės. Juoda spalva įsilieja į bendrą pilkų atspalvių erdvę.

Prie biliardo stalo specialiai sukonstruoti suolai, talpinantys gausų būrį svečių. Norint žaisti biliardą, suolai pastumiami po stalu. Stalas stovi kambario centre ne veltui – žaidimas reikalauja erdvės.

Natūralios vilnos minkštasuolis, skirtas maloniai pailsėti, taip pat transformuojasi, jis idėjiškai „pririštas“ prie perdenginių briaunų, kurios diktavo baldų ir šviestuvų išdėstymą. „Luboms parinkome šiltą baltą spalvą, paviršius glaistėme palikdami lengvą faktūrą, ne tokią grubią ir be aštrių paviršių, būdingų betoniniams interjerams“, − pasakojo architektė. Pilki tonai, prigesintos spalvos, dekoratyvinis pastelinių spalvų sienų dekoras – tokiame fone išryškėja audinių faktūros ir spalvos.

Gyvenamoji ir darbo zonos lofte yra atskirtos. Patalpų šeimininkei, baigusiai drabužių dizainą, itin svarbi buvo drabužinė. Kambarys suprojektuotas ir apgalvotas iki menkiausių detalių, kad kiekvienas daiktas ar smulkmenėlė atsidurtų savo vietoje. Kambarėlyje, skirtam siuvimui, pastatytas didelis trasformuojamas stalas, apšviečiantis siuvinį iš apačios, kai to reikia.

Lofto erdvėse žaidžiama su apšvietimu: įmanoma parinkti norimas spalvas ir jų intensyvumą. Tokia galimybė akimirksniu sukuria norimą atmosferą, be to, per madų šou suteikia papildomą efektą.

Dienos šviesos čia taip pat netrūksta: langai per visą sieną, sujungiantys lubas ir grindis, yra dengti žaliuzėmis, kurias pakreipus galima įleisti norimą kiekį šviesos. Be to, nuleidžiamos žaliuzės sulaiko ir triukšmą, ir šilumą. Kurdama jaukų interjerą architektė neapsiribojo vien žaliuzėmis, bet pritaikė ir šviesiai pilkų tonų dienines užuolaidas, suteikiančias patalpai jaukumo.

Dailininkų dukra labai atidžiai rinkosi paveikslus lofto erdvei. Mamos tapytas pilkų atspalvių paveikslas su raudonomis rožėmis ir žaidimo kauliukais puošia sieną ties biliardo stalu. Ties minkštasuoliu eksponuojamas darbas, sukurtas specialiai šiai erdvei, spalviniu koloritu artimas baldų gobelenui. Savo vietą rado ir lofto šeimininkei patinkantys grafikos darbai. Miegamojo sieną puošia švelnių rusvų tonų šeimininkės tėvo tapytas paveikslas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Akropolis group“ planuoja 2 naujus prekybos centrus (52)

Nekilnojamojo turto projektų plėtros įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Bulgarijoje valdanti...

Bylos duomenys: iš savivaldybės įmonės „Start Vilnius“ reikalauta 100 tūkst. eurų kyšio (44)

Iš savivaldybės valdomos įmonės „Start Vilnius“ atstovų reikalauta 100 tūkst. eurų kyšio...

Klaipėda nori plėstis, bet savivaldybė nelinkusi dalintis teritorijomis (8)

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pritarė siūlymui išplėsti miesto teritoriją daugiau nei...

„Lietuvos energija“ siūlys rinkai biurus Vilniuje už daugiau kaip 36 mln. eurų (6)

Valstybės valdomos „Lietuvos energijos“ įmonė „NT Valdos“ nekilnojamojo turto rinkai ketina...

S. Skvernelis: Vyriausybė skirs lėšų Kauno stadionui (21)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybė skirs lėšų Kauno S. Dariaus...

Top naujienos

Gyvenimo drama: vos 32-ejų, o prieš akis – tik skurdas ir badas (534)

32-ejų Irina viena tris dukras augina vos iš 160 eurų siekiančių mėnesinių pajamų. Maža to,...

Arbatpinigių dilema: kur, kiek ir už ką? (59)

Restorane, viešbutyje, bare ar net taksi automobilyje jau tapo įprasta palikti didesnių ar...

Gydytojas perspėja: insultą ar infarktą daug anksčiau gali išduoti ir knarkimo garsumas (30)

Ne, tai ne sunkvežimio garsai už lango. Didelė tikimybė, kad vidury nakties jus prabudino...

Miunchene peiliu ginkluotas vyras sužeidė kelis žmones (49)

Vokietijos pietiniame Miuncheno mieste keli žmonės buvo sužeisti peiliu ginkluoto užpuoliko,...

Pirmą kartą pas darbdavius atėję jaunuoliai nesikuklina: vardija neadekvačias sumas (853)

Pirmojo darbo ieškančių jaunuolių lūkesčiai dažnai būna nepamatuoti, o algos jie tikisi...

Turtais ir prabanga besigiriančios buvusios „Olialia pupytės“ vyras pratrūko: visa tai – melas (50)

Milijonai sąskaitose, akcijos prestižinėje įmonėje, pilys Didžiojoje Britanijoje, prabangus...

Savaitgalio pietūs: vištiena, troškinta su pomidorais (13)

Tai labai rudeniškas vištienos patiekalas. Sunaudojame paskutinius dar užsilikusius sultingus...

Skandalų poveikis partijų reitingams – netikėtas (116)

Nors socialdemokratus ir liberalus krečia skandalai, dėl kurių buvo galima tikėtis didelių...

Tragiškos avarijos liudininkas: baisiu greičiu pralėkė „Bentley“, iš paskos - „Subaru“ žuvo žmogus ir šuo (169)

Spalio 21-osios naktį, apie 1.55 val., Raseinių rajone, kelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda 172 km,...

Naktis Vilniuje: 135 km/val. greičiu lėkęs vairuotojas ir dešimtys kitų skraidančių erelių (179)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus kelių patruliai surengė įprastinį reidą....