Šeštadienį išplatintame pranešime bendrovė informuoja, jog ketina investuoti į arboristinius tyrimus, kad nustatytų, ar įmanoma perkelti Ceikinių gatvėje augantį kaštoną. Šis medis, anot įmonės, auga virš nuotėkų vamzdyno, kurį esą reikia remontuoti.

„Suprantame, koks šis medis tapo svarbus pastarosiomis dienomis bendruomenei, todėl įsiklausę į jos lūkesčius imamės šios iniciatyvos ir esame pasiryžę į kaštono išsaugojimą papildomai investuoti“, – rašoma įmonės pranešime.

„Apie šį savo ketinimą šiandien raštu informavome ir Vilniaus miesto savivaldybę, taip pat kviesdami jų ekspertus dalyvauti tyrimo procese“, – teigia „Rinktinės NT“.

Įmonė tikina prašanti sostinės savivaldybės atšaukti jai gegužės 19 d. pateiktą pranešimą apie planus kaštoną pašalinti.

Dėl galimybės perkelti medį bendrovė kreipsis ir į Lietuvos arboristų asociaciją. Projekto ekspertų komandoje tikimasi turėti medžio šaknų ir lajos ekspertus, biologą, ornitologą. Grupės tyrimas, kaip tikinama, turėtų trukti apie kelias savaites.

Sulaukus išvados, jog kaštoną perkelti galima, „Rinktinės NT“ žada kreiptis į JAV įmonę, kurį parengtų medžio perkėlimo projektą. Kaštono perkėlimo procedūra truktų nuo devynių mėnesių iki 1,5 metų.
Pranešime teigiama, kad savivaldybė savo pozicijos dėl kaštono nėra išsakiusi, o detaliajame vystomo projekto plane buvo numatyta medį kirsti.

ELTA primena, kad gegužės 20 d. Vilniaus centre, Ceikinių gatvėje, nukirstas ilgaamžis ąžuolas. Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas tokį „Rinktinės NT“ pavadino vandalizmu ir patikino, kad nekilnojamojo turto vystytojai leidimų medžio kirtimui neturėjo. Savivaldybė įmonei paskaičiavo 141 tūkst. eurų atkuriamosios vertės baudą.

Nepasitenkinimą išreiškė ir prezidentas Gitanas Nausėda, pavadinęs tai barbarišku išpuoliu.
Savo ruožtu „Rinktinės NT“ teigė, kad nukirsto ąžuolo šaknų plotas darė žalą lietaus nuotekų tinklui, tačiau vėliau apgailestavo dėl savo sprendimo. Bendrovės direktorius Taavi Ojala žiniasklaidai išplatintame pareiškime tuomet teigė, kad pilnai neįvertino medžio svarbos bendruomenei ir platesnei visuomenei.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės