Pasaulinė architektūros garsenybė Massimiliano Fuksas, pagarsėjęs savo projektais visuose pasaulio žemynuose, džiaugiasi galimybe apsilankyti PLEF. „Man didelė garbė dalyvauti šiame forume ir jaučiu didelį malonumą grįžti į tėvų žemę tokia nuostabia proga“, – kalbėjo architektas. Jis aktyviai domisi vykdomais projektais Lietuvoje: yra dalyvavęs Gugenheimo muziejaus projektavimo konkurse, Vilniaus miestui padovanojęs dešiniosios Neries krantinės, apimančios Vilniaus kultūros ir sporto rūmų bei Žalgirio stadiono kompleksus, projektą. M. Fuksas visada pabrėžia savo lietuviškas šaknis: „Lituano e basta“, – mėgsta sakyti jis ir būna labai nepatenkintas, jei kas mėgina sutrumpinti jo pavardę į „Fuks“.

Į Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą atvykstantys lietuvių kilmės verslininkai ir ekspertai, paklausti, kokie yra jų pagrindiniai tikslai, kalbėjo apie patirties dalybas, tarptautinių ryšių mezgimą ir užsienio lietuvių diasporos integracijos didinimą.

John Mack, milžiniškos pasaulinės grupės „CIE Automotive“ padalinio Kinijoje vadovas buvo dar konkretesnis: „Pasinaudodamas savo tarptautiniu žinomumu ir pažintimis, norėčiau į Lietuvą atvesti vieną ar du užsienio investuotojus. Man to pakaktų“.

Kitas PLEF pranešėjas, Amerikos lietuvių, Amerikos lenkų, Amerikos rumunų ir Amerikos turkmėnų verslo tarybų vadovas Eric Stewart teigė matantis Jungtinėse Amerikos Valstijose didėjantį susidomėjimą verslo ryšiais su Lietuva. „Tikiuosi, kad mano dalyvavimas forume leis mūsų verslo tarybai geriau pažinti ir įvertinti Lietuvos galimybes bei pristatyti jas Amerikos kompanijoms. Tai ateityje leis užmegzti efektyvesnius verslo ryšius“, – svarstė E. Stewart.

Akcentuoja ryšių ir bendravimo svarbą

Daugumą atvykstančių forumo dalyvių pabrėžė, koks šis renginys svarbus siekiant išlaikyti glaudžius ryšius tarp užsienio lietuvių ir Lietuvos verslininkų. „Man dalyvavimas Pasaulio lietuvių ekonomikos forume yra labai svarbus pirmiausia todėl, kad šis forumas stiprina globalios lietuvių bendruomenės ryšius, o tai labai aktualu tokiai mažai tautai, kaip mūsų“, – sakė Jurga Žilinskienė, vienos stipriausių vertimų kompanijų Londone „Today Translations“, kuri dirba su garsiausiais pasaulio prekės ženklais ir tokiomis asmenybėmis kaip Jordanijos karalius, įkūrėja.

Daiva Navarrette, Lietuvos garbės konsulė JAV ir Los Andželo konsulinio korpuso iždininkė bei vykdomojo komiteto narė, „Studio Lake Properties“ savininkė mano, kad forume susirinkę įtakingi verslininkai, politikai bei sprendimų priėmėjai leidžia daryti įtaką Lietuvos verslo aplinkai. „Tai puiki galimybė atrasti naujas prekybos ir investavimo galimybes, praplėsti tarptautinių pažinčių tinklą“, – sakė D. Navarrette.

Garsios vadovų paieškos, rinkų atrankos ir komandų motyvavimo įmonės „Alpina Search“ įkūrėja Daiva Naravaitė teigė tikinti, kad Pasaulio lietuvių ekonomikos forume pavyks sukurti stiprų globalų verslo tinklą: „Čia turėtų būti dalijamasi įžvalgiomis mintimis, kaip padidinti vietines ir globalias verslo galimybes“.

Kas bendro tarp PLEF ir WEF?

Į Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą (PLEF) Vilniuje atvyksta ir abu, bene vieninteliai lietuviai, kuriems yra tekę dalyvauti Pasaulio ekonomikos forume (World Economic Forum – WEF) Davose (Šveicarija) – jame dar nėra lankęsis nė vienas, net ir aukščiausias pareigas užimantis Lietuvos pareigūnas.

Vienas įtakingiausių pasaulio verslininkų, geriausiu vadovu Europoje pripažintas Ilja Laursas Davoso konferencijoje pristatė populiarėjančių socialinių tinklų bei mobiliųjų technologijų tendencijas. Į 40-ies įtakingiausių su technologijomis susijusių žmonių sąrašą įtrauktas lietuvių verslininkas sukūrė nemokamą mobiliųjų aplikacijų platformą „GetJar“, amerikiečių žurnalo „Times“ tituluotą viena iš dešimties įmonių, kurių sukurtos technologijos pakeis pasaulį.

Antrasis Pasaulio ekonomikos forume dalyvavęs lietuvis – buvęs Bogotos meras ir kandidatas į Kolumbijos prezidentus Antanas Mockus, kuris dalyvavo diskusijose ekologijos temomis Pietų Amerikoje. A. Mockus anksčiau buvo Kolumbijos Žaliųjų partijos atstovas.

Be to, pernai Lietuvoje lankėsi José María Figueres Olsen – pirmasis organizacijos Pasaulio ekonomikos forumas vykdantysis direktorius.

Antanas Mockus PLEF išvakarėse susitiks ir vakarieniaus su daugkartiniu WEF dalyviu, vienu garsiausių ir charizmatiškiausių lyderių pasaulyje – Richard Branson. Susitikime dalyvaus ir daugiau „Forum One” bei PLEF pranešėjų.

Renginį pristato organizacija „GLL | Global Lithuanian Leaders“ ir Lietuvos verslo konfederacija. Renginio partneriai: verslo paramos agentūra VšĮ „Versli Lietuva“, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, LR Užsienio reikalų ministerija, AB „TEO LT“, integruotos komunikacijos agentūra UAB „VIP viešosios informacijos partneriai“, didžiausias Lietuvoje naujienų portalas „Delfi“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, verslo dienraštis „Verslo žinios“, leidinių grupė „IQ“ ir kiti. Renginio partneris „Forum One“ suteikia 25 proc. nuolaidą PLEF dalyviams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)