Be to, anot jo, statybos stoja ir dėl stringančių tiekimo grandinių, kai kurie gamintojai mažina apimtis, nes užkratas pradeda paralyžiuoti įmones.

„Prieš mėnesį darant 150 asociacijai priklausančių įmonių apklausą paaiškėjo, kad jei pirmojo karantino metu tarp verslą paveiksiančių faktorių COVID 19 praktiškai nebuvo minimas, tai dabar atsirado nauja nuostata, kad statybos verslui kenkia privalomas karantinas ir virusu užsikrėtusių darbuotojų netekimas“, ,– BNS sakė D. Gedvilas.

Iš esmės pritardamas Vyriausybės politikai griežtinti karantino sąlygas, statybininkų atstovas teigia, kad dėl to būtina skubiai peržiūrėti statybos projektų viešųjų pirkimų sutartis.

„Šiandien tarp asociacijos narių jau yra šeši rangovai, kurie pranešė, kad negalės laiku pabaigti projektų vien todėl, kad saugo savo žmonės. Kai kurie iš jų visiškai sustabdė veiklą ir bent mėnesiui konservuoja statybas, nes tiesiog darosi pavojinga dirbti“, – teigė LSA prezidentas.

Pasak D. Gedvilo, statybos stoja ir dėl stringančių tiekimo grandinių – tiekėjai negali pristatyti konstrukcijų, medžiagų, nes kai kuriose gamyklose iš keturių pamainų likusi vos viena.

„Langų, fasadinių ir klijuotų konstrukcijų gamintojai jau pradėjo organizuoti gamybą kitaip, nes užkratas pradeda paralyžiuoti šias įmones“, – sakė statybos verslo atstovas.

LSA vadovo nuomone, reikėtų peržiūrėti teisinę bazę ir rasti sprendimą dėl įsipareigojimų pagal viešųjų pirkimų sutartis, kad rangovai su užsakovais sutartų dėl realių terminų, be to, ir užsakovai gali stabdyti projektus, nes didėja neapibrėžtumas.

„Dabar varyti tuos žmones dirbti nesisaugant, kad tik sutartis būtų įvykdyta – absurdas. Dalis statybininkų, beje, taip ir daro. Matom atvejų, kai rangovai slepia COVID-19 susirgimus, nes bijo, kad laiku neužbaigs projekto. Tačiau ar to reikia?“, – klausė D. Gedvilas.

Pasak jo, dalis įmonių taip pat nerimauja, kad statybos stos ar strigs dėl medžiagų trūkumo uždarius parduotuves. Jau dabar net didmeninėje, elektroninėje prekyboje trūksta dalies statyboms reikalingų komponentų.

Kalbėdamas apir paramą statybos verslui, LSA prezidentas paragino efektyviau išnaudoti galimybę verslui gauti beprocentines paskolas, kad jis pajėgtų atsiskaityti su darbuotojais, medžiagų tiekėjais, komunalininkais.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (47)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės