aA
Ilgau laukus pagaliau sulaukta. Paskutinę 2018 metų dieną oficialiai atidarytas Fabijoniškių baseinas. Jau šiandien vilniečiai gali apžiūrėti patalpas, o nuo sausio 2 dienos ir pasinaudoti paslaugomis. Nors daugelį gyventojų jau spėjo papiktinti naujos kainos, teigiama, kad iš ties metinio abonemento kaina – mažiausia Vilniuje.

Atidarius Fabijoniškių baseiną, Vilniaus gyventojai gruodžio 31 dieną nuo 14 val. iki 17 val. kviečiami į pažintines ekskursijas po baseino patalpas. Pirmiesiems lankytojams baseino patalpose tuo metu bus rodomas operatoriaus Ronaldo Buožio ir fotografo Roko Darulio sukurtas dokumentinis filmas apie žymiausią Lietuvos plaukikę Rūtą Meilutytę – „Rūta“.

Fabijoniškių baseino operatoriaus VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas portalui DELFI pasakoja, kad pirmieji baseiną išbandys sportininkai. O miesto gyventojai abonentus galės pradėti pirkti nuo sausio 2 dienos, 10 valandos. Registracija internetu į plaukimo treniruočių grupes prasidės nuo 2019 m. sausio mėn. 3d., 11 val.

Jei paėmus tą abonementą su sporto sale, tai praktiškai gaunasi euras per dieną. Na tikrai mūsų metinis abonementas, turbūt, yra pigiausias Lietuvoje. Gal tas mėnesinis abonementas, kurio mes mažiausiai norime parduoti, brangesnis.
Mantas Paulauskas

Tikina, kad kainos – mažiausios Vilniuje

Prieš atidarant Fabijoniškių baseiną paskelbtos ir patikslintos kainos. Pavyzdžiui, įsigijus 12 mėnesių baseino, pirties ir treniruoklių salės abonementą tektų sumokėti 369 eurus. Lankytis būtų galima kiekvieną dieną po 4 valandas. Įsigijus tokį abonementą išeitų, kad kaina per mėnesį siekia 30,75 Eur. Tačiau jei perkamas tik 1 mėnesio abonementas kiekvienai dienai apsilankymui baseine, pirtyje ir treniruoklių salėje, kaina bus 115 Eur. Pasak M. Paulausko, tokia kainodara sudaryta siekiant turėti kuo daugiau lojalių lankytojų.

„Yra dviejų tipų abonementas: kas dieną po dvi valandas – ateini, prasiplauki ir yra kas dieną po 4 valandas – prasiplauki ir dar nueini į sporto salę. Jei paėmus tą abonementą su sporto sale, tai praktiškai gaunasi euras per dieną. Na tikrai mūsų metinis abonementas, turbūt, yra pigiausias Lietuvoje. Gal tas mėnesinis abonementas, kurio mes mažiausiai norime parduoti, brangesnis. Nes mums reikia lojalumo, mes turime matyti žmonių srautus, kad būtų tvarka aiški.

Bus galima bet kuriuo metu ateiti baseino darbo laiku, nes suderinome, kad visą laiką turi būti du laisvi plaukimo takai. Nebent tik būtų vaikučių plaukimo mokymai, tai vis tiek tada bus takas laisvas. Kai viskas pasileis, kai mes sužinosime kaip mūsų sportininkai susidėlioja savo tuos laikus, bus internete pranešta, kada yra pikinės valandos, kada žmonėms laisviau. Didžiausia dalis sportininkų yra moksleiviai dėl to didžiausias užimtumas prasidės iš karto po pietų ir iki vakaro. O rytinis labiau skirtas bus antrokų mokymo plaukti programai ir senjorams, kam patogu“, – pasakoja M. Paulauskas.

Pridedama, kad moksleiviai, studentai, pensininkai ir neįgalieji taip pat dar ir turės 20 proc. nuolaidą. Vadinasi jiems metinis abonementas į baseiną, pirtį ir sporto salę kainuos apie 295,2 Eur (kas būtų 24,6 Eur per mėnesį).

Pasak M. Paulausko, Fabijoniškių baseino prioritetas – sportininkai. Jei būtų pakankamai baseinų sportininkams, tuomet būtų galima ir miesto gyventojams taikyti kitokias kainas.

„Kiek teko domėtis, Olandijoje yra apie 600 baseinų. Tai savaime suprantama, kad ten prioritetas yra žmonių užimtumas, nes jie visiškai 100 proc. susitvarkę sportinę dalį, dėl to skatina žmones tiesiog lankytis ir miestas dotuoja tuos baseinus. Šiuo atveju kas liečia Vilnių, tai šis baseinas yra mūsų sportininkams, profesionalus baseinas 25 metrų, kaip mūsų Danas Rapšys, kur laimėjo. Tai grynai varžybas ir čempionatus pravedinėti galima. Kol yra tam tikras trūkumas baseinų, tai dėliojami prioritetai sportininkams, jei jų būtų žymiai daugiau tai, manau, ir kainos susireguliuotų.

Mes žiūrėjome Lietuvos kainodarą, nes nėra prasmės žiūrėti kitų šalių, kiekviena šalis turi savo specifiką, savo baseinus, politiką tuo klausimu. Šiuo atveju mes žiūrėjome tik mūsų konkurentų Vilniuje, kitų Lietuvos baseinų. Nes labai skirtingi baseinai, skirtingos paslaugos. Tarkime, treniruotės moksleivių rūmuose kainuoja apie 45 eurus, pas mus būrelis vaikams dar pigiau kainuos. Mūsų pagrindinis tikslas yra mūsų sporto centro sportininkai, kuriuos dotuoja Vilniaus miestas ir auginam naują kartą Meilučių ir Meilutyčių. Tikslas, kad jie plauktų už vandens savikainą. Čia yra didžiausias prioritetas šiai dienai. Kai atsidarys Lazdynų baseinas, turbūt viskas pasikeis ir tada jau miestas nuspręs, kokios turėtų būti kainos, kur link einama, ar senjorams, ar socialiai remtinoms šeimoms palaikymas daromas“, – DELFI teigė M. Palauskas.

Pasak jo, kol kas prognozuojama, kad Lazdynų baseinas turėtų atsidaryti iki 2019 metų galo.
Šiuo metu numatyta, kad vienkartinis apsilankymas Fabijoniškių baseine ir pirtyse kainuos 10 eurų. Jei bus norima įsigyti vienkartinį apsilankymą baseine, pirtyje ir treniruoklių salėje, kaina sieks 19 Eur. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad treniruoklių salė veiks tik nuo 2019 m. vasario 1 d., tad įsigyti abonementus treniruoklių salei bus galima tik nuo vasario 1 d. O tie, kurie jau sausio 2 dieną įsigis 3, 6 mėnesių bei metinius abonementus baseinui, pirtims ir treniruoklių salei gaus papildomą 1 mėn. baseino ir sporto salės paslaugomis.

Nurodytoms kainoms taip pat galios ir nuolaidos. Skelbiama, kad moksleiviams ir studentams, pensininkams ir neįgaliesiems bus suteikta 20 proc. nuolaida, organizacijoms, įstaigoms, įmonėms ir žmonių grupėms iki 10 lankytojų, besinaudojančioms baseino paslaugomis, – 10 proc., organizacijoms, įstaigoms, įmonėms ir žmonių grupėms nuo 11 iki 20 lankytojų, besinaudojančioms baseino paslaugomis, – 20 proc. bei organizacijoms, įstaigoms, įmonėms ir žmonių grupėms nuo 21 ir daugiau lankytojų, besinaudojančioms baseino paslaugomis, – 30 proc.

DELFI primena, kad Fabijoniškių baseiną iš pradžių norėta atidaryti 2018 metų vasario 16 dieną ar kovo 11 dieną. Tuomet atidarymo data nukelta į vasarą. Tačiau ir tuomet baseino atidaryti nebuvo galima, nors jis jau buvo pripildytas vandeniu. Koją pakišo antrame aukšte neįrengta sporto salė. Tikėtasi, kad bus galima gauti visus reikiamus saugos ir higienos leidimus pirmam aukštui, atidaryti patį baseiną ir tuo pačiu pabaigti įrengti antrą aukštą. Tačiau leidimai išduoti tik pridavus pilnai visą įrengtą pastatą.

3,3 mln. eurų kainavusiame daugiafunkciniame baseine, įsikūrusiame S. Nėries gatvėje, įrengtas 25 metrų ilgio, 8 takų plaukimo baseinas, atskira pirčių zona su 2 pirtimis: sauna ir rusiška, dvi modernios sporto salės: 450 kv. m. treniruoklių salė ir 230 kv. m. grupinių treniruočių salė, 100 vietų žiūrovų tribūna, pažangios garso ir vaizdo sistemos. Taip pat šalia įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su galimybe pasikrauti elektromobilius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Niekas statybose nebenori dirbti už 700 eurų: darbo rankų jau ieško visur tik ne Lietuvoje (224)

Jaunimas nenori eiti dirbti į statybas, todėl yra pastebima, kad vis labiau trūksta darbo jėgos,...

„Technopolio“ pardavimų pajamos per metus išaugo 34 procentais

Suomijos nekilnojamojo turto investicijų ir valdymo grupė „Technopolis“ 2018 metais Lietuvoje...

Antakalnyje prie Šilo tilto kyla naujas biurų ir butų pastatas

Gegužės pradžioje Antakalnio centre greta Šilo tilto pradėtos biurų ir butų pastato „...

Vilniaus Didžiojoje gatvėje pokyčiai: vietoje senos ligoninės – gyvenamasis namas (27)

Vilniaus miesto senamiestyje atgyja apleisti pastatai. Buvusioje poliklinikoje jau planuojamas...

Statybos darbų šiemet padaugėjo 18,6 proc. iki 535 mln. eurų

Lietuvoje statybos darbų šių metų pirmąjį ketvirtį atlikta už 535,1 mln. eurų – 18,6...

Top naujienos

Šimonytė išdėstė savo komandos viziją ir pažėrė netikėtų pastabų kai kuriems ministrams (73)

Į antrąjį prezidento rinkimų turą patekusi Ingrida Šimonytė sakė, kad į savo komandą, jei...

Techninių apžiūrų tvarka gali keistis: pajudino dešimtmečius veikiantį monopolį (17)

Privalomąją techninę apžiūrą Lietuvoje teikia dešimt pelningai dirbančių įmonių. Visos jos...

Rusijos nešvarios naftos krizė ligi galo neišspręsta: uostus toliau pasiekia užteršta žaliava Rusija nekomentuoja (5)

Rusijos pastangos įveikti beprecedentę naftos taršos krizę buvo nesėkmingos, šaliai pakrovus dar...

LKL užkulisiai: kodėl „Rytas“ nepanoro australo ir kaip pergalės neatnešė net pažadėti „iPhone“ laida „Krepšinio zona“ (32)

Eurolyga jau žino savo šių metų čempionus bei prizininkus, o po poros savaičių juos turės ir...

Tomas Sinickis. O dabar apie „Euroviziją“ rimtai, be humoro atsakymas Gediminui Jauniui (2)

Aš norėjau patylėti. Ir jau buvau pamiršęs Euroviziją. Bet šiandien perskaičiau Gedimino...

Mažame Lietuvos mieste dirbančiai gydytojai pacientai negaili pagyrų: kaip jai pavyko tapti visų mylima (27)

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ( VLK ) duomenimis, Lietuvoje dirba...

Po kepinančio karščio – audringos liūtys, vėjas ir perkūnija: skelbia, kuriems miestams klius (10)

Antradienio pirmoje dienos pusėje vyraus nepastoviai debesuoti ir sausesni orai .

Sklinda kalbos apie „valstiečių“ partijoje bręstantį sukilimą: Skverneliui mato du kelius (215)

Dar prieš pirmąjį Prezidento rinkimų turą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS...

Valančiūnas – apie FIBA 2019 akistatą su kanadiečiais: pasistengsime „išspardyti užpakalius“ (11)

Atrodė, kad tai eros pabaiga: po septynerių ištikimybės metų Toronto „Raptors“ išmainė...

„Valstiečiai“ siūlo užmiršti Karbauskio kalbas ir žiūrėti į ateitį (167)

Porą savaičių blaškęsi ir traukimusi iš valdžios rinkėjus gąsdinę „valstiečiai“...