aA
Ilgau laukus pagaliau sulaukta. Paskutinę 2018 metų dieną oficialiai atidarytas Fabijoniškių baseinas. Jau šiandien vilniečiai gali apžiūrėti patalpas, o nuo sausio 2 dienos ir pasinaudoti paslaugomis. Nors daugelį gyventojų jau spėjo papiktinti naujos kainos, teigiama, kad iš ties metinio abonemento kaina – mažiausia Vilniuje.

Atidarius Fabijoniškių baseiną, Vilniaus gyventojai gruodžio 31 dieną nuo 14 val. iki 17 val. kviečiami į pažintines ekskursijas po baseino patalpas. Pirmiesiems lankytojams baseino patalpose tuo metu bus rodomas operatoriaus Ronaldo Buožio ir fotografo Roko Darulio sukurtas dokumentinis filmas apie žymiausią Lietuvos plaukikę Rūtą Meilutytę – „Rūta“.

Fabijoniškių baseino operatoriaus VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas portalui DELFI pasakoja, kad pirmieji baseiną išbandys sportininkai. O miesto gyventojai abonentus galės pradėti pirkti nuo sausio 2 dienos, 10 valandos. Registracija internetu į plaukimo treniruočių grupes prasidės nuo 2019 m. sausio mėn. 3d., 11 val.

Jei paėmus tą abonementą su sporto sale, tai praktiškai gaunasi euras per dieną. Na tikrai mūsų metinis abonementas, turbūt, yra pigiausias Lietuvoje. Gal tas mėnesinis abonementas, kurio mes mažiausiai norime parduoti, brangesnis.
Mantas Paulauskas

Tikina, kad kainos – mažiausios Vilniuje

Prieš atidarant Fabijoniškių baseiną paskelbtos ir patikslintos kainos. Pavyzdžiui, įsigijus 12 mėnesių baseino, pirties ir treniruoklių salės abonementą tektų sumokėti 369 eurus. Lankytis būtų galima kiekvieną dieną po 4 valandas. Įsigijus tokį abonementą išeitų, kad kaina per mėnesį siekia 30,75 Eur. Tačiau jei perkamas tik 1 mėnesio abonementas kiekvienai dienai apsilankymui baseine, pirtyje ir treniruoklių salėje, kaina bus 115 Eur. Pasak M. Paulausko, tokia kainodara sudaryta siekiant turėti kuo daugiau lojalių lankytojų.

„Yra dviejų tipų abonementas: kas dieną po dvi valandas – ateini, prasiplauki ir yra kas dieną po 4 valandas – prasiplauki ir dar nueini į sporto salę. Jei paėmus tą abonementą su sporto sale, tai praktiškai gaunasi euras per dieną. Na tikrai mūsų metinis abonementas, turbūt, yra pigiausias Lietuvoje. Gal tas mėnesinis abonementas, kurio mes mažiausiai norime parduoti, brangesnis. Nes mums reikia lojalumo, mes turime matyti žmonių srautus, kad būtų tvarka aiški.

Bus galima bet kuriuo metu ateiti baseino darbo laiku, nes suderinome, kad visą laiką turi būti du laisvi plaukimo takai. Nebent tik būtų vaikučių plaukimo mokymai, tai vis tiek tada bus takas laisvas. Kai viskas pasileis, kai mes sužinosime kaip mūsų sportininkai susidėlioja savo tuos laikus, bus internete pranešta, kada yra pikinės valandos, kada žmonėms laisviau. Didžiausia dalis sportininkų yra moksleiviai dėl to didžiausias užimtumas prasidės iš karto po pietų ir iki vakaro. O rytinis labiau skirtas bus antrokų mokymo plaukti programai ir senjorams, kam patogu“, – pasakoja M. Paulauskas.

Pridedama, kad moksleiviai, studentai, pensininkai ir neįgalieji taip pat dar ir turės 20 proc. nuolaidą. Vadinasi jiems metinis abonementas į baseiną, pirtį ir sporto salę kainuos apie 295,2 Eur (kas būtų 24,6 Eur per mėnesį).

Pasak M. Paulausko, Fabijoniškių baseino prioritetas – sportininkai. Jei būtų pakankamai baseinų sportininkams, tuomet būtų galima ir miesto gyventojams taikyti kitokias kainas.

„Kiek teko domėtis, Olandijoje yra apie 600 baseinų. Tai savaime suprantama, kad ten prioritetas yra žmonių užimtumas, nes jie visiškai 100 proc. susitvarkę sportinę dalį, dėl to skatina žmones tiesiog lankytis ir miestas dotuoja tuos baseinus. Šiuo atveju kas liečia Vilnių, tai šis baseinas yra mūsų sportininkams, profesionalus baseinas 25 metrų, kaip mūsų Danas Rapšys, kur laimėjo. Tai grynai varžybas ir čempionatus pravedinėti galima. Kol yra tam tikras trūkumas baseinų, tai dėliojami prioritetai sportininkams, jei jų būtų žymiai daugiau tai, manau, ir kainos susireguliuotų.

Mes žiūrėjome Lietuvos kainodarą, nes nėra prasmės žiūrėti kitų šalių, kiekviena šalis turi savo specifiką, savo baseinus, politiką tuo klausimu. Šiuo atveju mes žiūrėjome tik mūsų konkurentų Vilniuje, kitų Lietuvos baseinų. Nes labai skirtingi baseinai, skirtingos paslaugos. Tarkime, treniruotės moksleivių rūmuose kainuoja apie 45 eurus, pas mus būrelis vaikams dar pigiau kainuos. Mūsų pagrindinis tikslas yra mūsų sporto centro sportininkai, kuriuos dotuoja Vilniaus miestas ir auginam naują kartą Meilučių ir Meilutyčių. Tikslas, kad jie plauktų už vandens savikainą. Čia yra didžiausias prioritetas šiai dienai. Kai atsidarys Lazdynų baseinas, turbūt viskas pasikeis ir tada jau miestas nuspręs, kokios turėtų būti kainos, kur link einama, ar senjorams, ar socialiai remtinoms šeimoms palaikymas daromas“, – DELFI teigė M. Palauskas.

Pasak jo, kol kas prognozuojama, kad Lazdynų baseinas turėtų atsidaryti iki 2019 metų galo.
Šiuo metu numatyta, kad vienkartinis apsilankymas Fabijoniškių baseine ir pirtyse kainuos 10 eurų. Jei bus norima įsigyti vienkartinį apsilankymą baseine, pirtyje ir treniruoklių salėje, kaina sieks 19 Eur. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad treniruoklių salė veiks tik nuo 2019 m. vasario 1 d., tad įsigyti abonementus treniruoklių salei bus galima tik nuo vasario 1 d. O tie, kurie jau sausio 2 dieną įsigis 3, 6 mėnesių bei metinius abonementus baseinui, pirtims ir treniruoklių salei gaus papildomą 1 mėn. baseino ir sporto salės paslaugomis.

Nurodytoms kainoms taip pat galios ir nuolaidos. Skelbiama, kad moksleiviams ir studentams, pensininkams ir neįgaliesiems bus suteikta 20 proc. nuolaida, organizacijoms, įstaigoms, įmonėms ir žmonių grupėms iki 10 lankytojų, besinaudojančioms baseino paslaugomis, – 10 proc., organizacijoms, įstaigoms, įmonėms ir žmonių grupėms nuo 11 iki 20 lankytojų, besinaudojančioms baseino paslaugomis, – 20 proc. bei organizacijoms, įstaigoms, įmonėms ir žmonių grupėms nuo 21 ir daugiau lankytojų, besinaudojančioms baseino paslaugomis, – 30 proc.

DELFI primena, kad Fabijoniškių baseiną iš pradžių norėta atidaryti 2018 metų vasario 16 dieną ar kovo 11 dieną. Tuomet atidarymo data nukelta į vasarą. Tačiau ir tuomet baseino atidaryti nebuvo galima, nors jis jau buvo pripildytas vandeniu. Koją pakišo antrame aukšte neįrengta sporto salė. Tikėtasi, kad bus galima gauti visus reikiamus saugos ir higienos leidimus pirmam aukštui, atidaryti patį baseiną ir tuo pačiu pabaigti įrengti antrą aukštą. Tačiau leidimai išduoti tik pridavus pilnai visą įrengtą pastatą.

3,3 mln. eurų kainavusiame daugiafunkciniame baseine, įsikūrusiame S. Nėries gatvėje, įrengtas 25 metrų ilgio, 8 takų plaukimo baseinas, atskira pirčių zona su 2 pirtimis: sauna ir rusiška, dvi modernios sporto salės: 450 kv. m. treniruoklių salė ir 230 kv. m. grupinių treniruočių salė, 100 vietų žiūrovų tribūna, pažangios garso ir vaizdo sistemos. Taip pat šalia įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su galimybe pasikrauti elektromobilius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įtampa Vilniaus daugiabutyje: kaimynui pradėjus remontą – pradėjo griūti visas namas (153)

Nenori susipykti su kaimynu, nepradėk remonto, – sako žmonės. Vieno Vilniaus daugiabučio...

Telecentro NT aukcione - 8 objektai už 695,5 tūkst. eurų (2)

Trečiadienį prasideda išankstinė registracija į Lietuvos radijo ir televizijos centro...

Netrukus paaiškės, ar Nacionalinio stadiono konkurse dalyvaus antra įmonė (23)

Šią savaitę turėtų būti priimtas sprendimas, ar „Vilniaus nacionalinis stadionas“ galės...

„Hanner“ naujame verslo centre atsisako žmonių, administratorius pakeis dirbtinio intelekto asistentas (5)

Vilniaus verslo centro „ Business Stadium West“ lankytojus pasitiks ir kasdienius klausimus...

Kriminalistai išaiškino šešėliniu statybų verslu įtariamą organizuotą grupę (10)

Kriminalinės policijos biuras skelbia išaiškinęs gerai organizuotą asmenų grupę, įtariamą...

Top naujienos

Landsbergis: Lietuva prarado Meką taip ir nesupratusi, ką iš tikrųjų turėjo (71)

Trečiadienį mirė vienas garsiausių lietuvių kilmės kino menininkų Jonas Mekas . Jam buvo 96-eri.

Andrius Užkalnis. Išaiškėjo, ką Užkalnis iš tikrųjų veikia JAV ir ką liepia dirbti jums (104)

Pamatėte nuotrauką ir žinote, kodėl iš tikrųjų taip ilgai ir dažnai būnu Amerikoje....

Įtampa Vilniaus daugiabutyje: kaimynui pradėjus remontą – pradėjo griūti visas namas (153)

Nenori susipykti su kaimynu, nepradėk remonto, – sako žmonės. Vieno Vilniaus daugiabučio...

Dainiaus Sinkevičiaus filmo „Pravieniškių mafija“ premjera (34)

Visą Lietuvą sudrebinusios ir kalėjimų sistemos tamsiąją pusę atskleidusios ir jau betseleriu...

Kelionės tikslas – Jordanija: turistų neišlepinti vietiniai atostogas paverčia tobulomis (31)

Prieš pradėdamas norėčiau įspėti – jei Jūs esate poilsį paplūdimyje mėgstantis turistas,...

Rusijos grėsmių akivaizdoje – svarbus iššūkis Lietuvai: ekspertai įvardijo, koks žingsnis būtų pražūtingas (464)

Kas turi dar įvykti, kad lietuviai nebesiilgėtų Sovietų Sąjungos? Kuri šalis mums atrodo pati...

Statistikos analitikų prognozė „Žalgiriui“ negailestinga (4)

Eurolygos partneris eurohoops.net paskelbė prognozę, kaip atrodys galutinė turnyro lentelė po...

Iš „Eurovizijos“ atrankų pasitraukusiam Sashai Song gresia tūkstantinė bauda (5)

Trečiadienio vakarą LRT televizijoje filmuojant dar vieną „Eurovizijos“ atrankų laidą...

Kuzminskas – apie mūšio su „Žalgiriu“ svarbą, norą pasirodyti ir Kurtinaitį Eurolygoje specialiai Krepšinis.lt iš Milano (7)

Milano „Olimpia Armani“ ekipos puolėjas Mindaugas Kuzminskas Eurolygos rungtynių su Kauno...

Lietuvos elitui maistą ruošiantis šefas ant stalo pateiks tautos pasididžiavimą (42)

Naujasis „Relais & Châteaux Stikliai Hotel“ restoranų šefas Gerdvilas Žalys reformuoja...