aA
Maskvoje valdžia turi prabangią Rubliovkos gyvenvietę, o Daugai turės Vrubliovką“, – juokauja Daugų miestelio senbuviai, kalbėdami apie naują parką, įrengtą Alytaus rajono mero Algirdo Vrubliausko vilos pašonėje ant vaizdingo Daugų ežero kranto.
„Nebaigtas statyti“ Alytaus mero namas Daugų ežero pakrantėje
„Nebaigtas statyti“ Alytaus mero namas Daugų ežero pakrantėje
© LRT

Daugai – Alytaus rajono miestelis, lyg pusiasalis apjuostas vaizdingo Daugų ežero. Jo pakrantėse pastaraisiais dešimtmečiais lyg grybai po lietaus išdygo ir dar tebedygsta prabangios vilos ir namai.

Parkas – netoli mero vilos

Neatsispyrė pagungai čia vilą pasistatyti ir ilgametis Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas. Netoli įvažiavimo į miestelį, ant ežero kranto, prie senojo Vilnius–Alytus kelio puikuojasi tvirta, akmeniniais pamatais ir plačiu, į ežerą įbridusiu lieptu mero vila.

Kai pernai vos už kelių šimtų metrų nuo A. Vrubliausko vilos buvo pradėtas statyti Daugų miesto parkas, humoro jausmo nestokojantys daugiškiai juokavo: „kiba Daugai prastesni už Maskvų? Ty yra Rubliovka, o mes turėsim Vrubliovkų!“

Gal žmonės iš pavydo taip piktai kalba apie savo rajono merą, kuriam esant valdžioje neatpažįstamai pasikeitė vadinamasis Daugų miesto sodas? Ant ežero kranto, kur prabėgo ne vieno daugiškio vaikystės vasaros, buvo pastatytas naujas policijos pastatas, o prie Technologijos ir verslo mokyklos atsirado naujas paplūdimys.

Iki naujo parko – keli kilometrai

Pavydas pavydu, piktų liežuvių Lietuvoje buvo ir bus, tačiau kažin, ar daugiškiai eis pėsčiomis iki naujojo parko porą kilometrų, juolab kad beveik visi vietiniai gyventojai – jau garbingo amžiaus žmonės. Jų vaikai ir anūkai irgi mieliau renkasi jau per daugelį dešimtmečių pamėgtas ežero pakrantes prie kapinių, prie buvusio tramplino arba, kaip daugiškiai sako – prie žydkapių.

Naujas įkurtas Daugų miesto parkas per Valstybės dienos šventę Dauguose buvo tuščias. Nematyti ten žmonių ir šiokiadieniais ar savaitgaliais, net ir esant labai geram orui.

„Tai – naujas parkas. Neseniai pradėtas eksploatuoti, o kai kurie darbai dar nebaigti. Matyt, reikia laiko, kad žmonės jį atrastų“, – kalbėjo A. Vrubliauskas.

Aiškindamas, kodėl buvo imtasi Daugų miesto parko statybos net už poros kilometrų nuo pačių Daugų, jis teigė, kad netoli parko esančių namų gyventojai skundėsi, jog jiems nėra kur maudytis: „Pagaliau paties parko paskirtis tokia, kad jame neturėtų būti daug žmonių. Parkas skirtas ramesniam turizmui“.

Nors pernai vasarą ir šiemet parko teritorijoje virė nemenkos statybos, pasak mero,  darbai kainavo tik apie 60 tūkst. eurų.

Parko ir liepto prašė gyventojai

Pasižvalgius po pakrantę, ant kurios atsirado naujas Daugų miesto parkas, iš tikrųjų matyti, jog šią vietą renkasi pasiturintys žmonės. Jau pastatyti arba dar statomi vasarnamiai, o gal ir namai, skirti gyventi nuolat, tikrai neprimena kaimo pirkelių. Tačiau šalia jų visų pastatyti ir tvirti, platūs  lieptai. Todėl kažin, ar jų šeimininkai ar svečiai eis maudytis į už kelių šimtų metrų esantį parką.

„Šalia parko yra Daugų gatvė, ir į jį nėra poreikio eiti žmonėms iš miesto. Man atrodo, kad ne visi Daugų gatvės gyventojai turi lieptus prie ežero. Atsižvelgėme į jų pageidavimus ir surinktus parašus, kad jie negali nueiti iki kitų poilsio vietų ežero pakrantėse. Kai kuriems norisi ramesnio poilsio. Be to, kodėl pro šalį važiuojantiems žmonėms arba kad ir iš Žvirgždėnų atvažiuojantiems reikėtų važiuoti per visus Daugus prie kokios nors ežero pakrantės?“ – svarstė  A. Vrubliauskas.

Jis nusijuokė, išgirdęs klausimą, kad galbūt naujas parkas naudingas dar ir tuo, kad yra vos už kelių šimtų metrų nuo jo paties poilsiavietės: „Ten ne – poilsiavietė, o statomas namas. Dar nepabaigtas, bet jau – į pabaigą. Atvažiuoju kartais ir pasimaudyti su šeimyna, ir nušienauti. Be to, šalia esantis kaimynas vis dar nebaigia savo namo statybos ir neaišku, kada baigs, nes vis sunkvežimiai važiuoja“.

Kodėl daugiškiai – nedėkingi merui?

Be paties Daugų parko šalia esančioje Daugų gatvėje buvo įrengta visa alėja šiuolaikiškų šviestuvų, kurie lyg netyčia nuveda iki pat A. Vrubliausko vilos.

Kaip aiškino meras, gatvės apšvietimas – visai kitas projektas: „Jį rašėme kartu su Varėna. Apšvietimui panaudoti projekto „Lietuva–Lenkija“ pinigai. Patiems reikėjo prisidėti teoriškai. Tik gal 7 proc.“

Apgailestaudamas dėl nepatogių klausimų apie Daugų miesto parką, A. Vrubliauskas prisipažino, kad ir anksčiau yra sulaukęs daugiškių priekaištų: „Kad ir ką statėm Dauguose, kažkodėl viskas buvo blogai, nors paskui pasidarydavo ir visai neblogai. Statėm policijos nuovadą – buvo blogai, statėm stambių gabaritų atliekų aikštelę – irgi buvo blogai. Simne kad ir ką darytume, viskas gerai, o čia – priešingai“.

Daugų seniūnas Vydas Raudonis antrino rajono merui ir teigė, jog naują parką daugiškiai jau atrado: „Apie tai sprendžiu iš surenkamų šiukšlių kiekio, nes kasdien reikia siųsti darbuotoją, kad aprinktų šiukšles“.

Seniūnas svarstė, kad galbūt parkas nebus patrauklus dėl to, kad jo pakratė gana gili, ir bristi į ežerą, kaip kitose vietose, nėra galimybės. Tačiau jis teigė girdėjęs, kad jaunimas į parką jau ateina pažaisti tinklinio.

Aiškindamas, kodėl beveik miestelio centre, šalia kapinių daugiškių pamėgta ežero pakrantė tvarkoma kur kas prasčiau, V. Raudonis teigė, jog čia įrengti paplūdimį trukdę pačios kapinės: „Aš pats daugiškis ir žinau, kad ši vieta iš tikrųjų nuo seno visų mėgstama, bet Visuomenės sveikatos centras prie veikiančių kapinių neleidžia įrenginėti paplūdimių“.

www.lrt.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Netoli Kauno „Žalgirio“ arenos bus įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė

Kauno savivaldybė Karaliaus Mindaugo prospekte, netoli „Žalgirio“ arenos , įrengs...

Dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje Kaune kreipėsi į Vyriausybę (7)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūnas, Seimo...

Kauniečiai reikalauja atstatyti nugriautą vertingą tarpukario pastatą (23)

Kauniečiai inicijavo peticiją, kad būtų atstatytas savaitgalį Žaliakalnyje nugriautas art...

Už buvusį Romanovo namą Nidoje pasiūlyta 2,15 mln. eurų (16)

Už buvusį žlugusio Ūkio banko pagrindinio akcininko Vladimiro Romanovo namą Nidoje pasiūlyta...

Gyventojai būstui įsigyti išleido daugiau nei prieš metus: kainos nuosekliai auga (9)

Po šių metų pavasarį matyto nekilnojamojo turto rinkos sulėtėjimo, pasireiškusio kritusiu...

Top naujienos

Drama Kaune: ekskavatoriumi prieš istorinę vilą (205)

Prestižiniame Kauno Žaliakalnio rajone, Ąžuolyno pašonėje, Perkūno alėjoje stovėjusi Art...

Pirmoji ES šalis grįžta prie karantino papildyta (127)

Airija tapo pirmąja Europos Sąjungos valstybe nare dėl augančio naujojo koronaviruso atvejų...

Praėjusią parą – 202 nauji koronaviruso atvejai ir dvi mirtys mirusiesiems koronavirusas nustatytas spalio 10-15 d. (104)

Praėjusią parą šalyje nustatyti 205 nauji koronaviruso atvejai. Tai žiniasklaidai patvirtino...

Tiesioginė transliacija / Tiesiogiai – iš NVSC: prezidento Nausėdos komentaras (6)

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį lankysis Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre...

Grybauskaitė: po rinkimų prasidės reguliacijos ir priemonės, kurios dabar vėluoja (175)

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį balsuodama išankstiniame balsavime...

Prabilo apie pauzę nuo visuomeninio gyvenimo: kalba eina ne tik apie ilgesnes moksleivių atostogas papildyta 10:46 val. (280)

Premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nuteikinėja...

Šimonytė dėl „diržų veržimosi“ istorijos įgėlė Karbauskiui: klausimas dabar yra kitas (178)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė...

Šapokos pateiktas biudžetas Seimui kelia klausimų dėl deficito ir skolos papildyta (147)

Antradienį Seimo posėdyje finansų ministras Vilius Šapoka pateikė kitų metų valstybės...

Linas Kojala | D+ nariams

Surenki daugiau balsų, bet rinkimus pralaimi. Sveiki atvykę į JAV

Įsivaizduokite: atėjus lemiamai rinkimų nakčiai, po varginančios mėnesių mėnesius trukusios...

Įspūdingas piešinys Kelmėje traukia smalsuolius: sienos išpuoštos ir kitoje rajono vietoje (3)

Birželio pabaigoje „Delfi“ rašė apie Kelmėje beatsirandantį mini bulvarą ir jį...

|Maža didelių žinių kaina