aA
Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai rengiant ieškinį dėl sostinės Lazdynų mikrorajone baigiamo statyti daugiabučių komplekso „Neries ardai“ statybos leidimo panaikinimo, projektą plėtojančios bendrovės „Citus construction“ atstovai tvirtina siekiantys klausimą išspręsti taikiai.
© DELFI / Karolina Pansevič

Tokią galimybę plėtotoja turi, jeigu pašalins nustatytus pažeidimus per 2 mėnesius, patvirtino inspekcijos Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktoriaus pareigas laikinai einanti Lina Staškevičienė.

„Galimybė spręsti klausimą taikiai visuomet yra. Statytojas yra supažindintas su nustatytais pažeidimais, jam pateiktas patikrinimo aktas. Pažeidimus galima pašalinti pakeitus statinio projekto sprendinius, kad nebūtų pažeidžiamos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos, tinkamai įforminus projektinę dokumentaciją ir gavus naują leidimo statybai versiją. Pažeidimai gali būti šalinami nedelsiant iki inspekcijai kreipiantis į teismą. Inspekcija privalo kreiptis į teismą per du mėnesius“, - aiškino ji.

Anot L. Staškevičienės, atlikus patikrinimą, nustatyta, jog projektu teritorijoje numatyta statyti aukštesnį objektą, nei leidžia detalusis planas, be to, dalis darbų atliekama miško žemėje, ką daryti draudžia įstatymai.

Ji patvirtino, jog inspekcija šiuo metu rengia ieškinį, kuriuo sieks pripažinti negaliojančiu statybos leidimą daugiabučiui sostinės K. Jelskio gatvėje, tačiau kol kas statytojui nėra davusi privalomųjų nurodymų stabdyti plėtrą.

Plėtotoja: neatitikimai - dėl skirtingo traktavimo


Daugiabučio projektą plėtojančios „Citus construction“ direktorius Mindaugas Vanagas teigė, jog įmonė tikisi klausimą išspręsti be teismo, o nustatyti pažeidimai - skirtingas sostinės savivaldybės ir Statybų inspekcijos situacijos traktavimas.

„Statybos inspekcijos pastabas nulėmė teisės aktuose egzistuojantys neatitikimai – savivaldybė ir inspekcija vadovaujasi skirtingomis metodikomis. Dirbame su architektų, teisininkų ir kitų specialistų komanda, ir manome, kad neatitikimai yra greitai pakoreguojami. Inspekcijos pateiktas išvadas išanalizavo įmonės viduje suformuota darbo grupė, kuri sudarė tolesnių veiksmų planą, padėsiantį pašalinti neatitikimus. Bendradarbiaujame su institucijomis, teikiame joms reikalingą informaciją ir dokumentus, konsultuojamės su specialistais. Tikimės artimiausiu metu išspręsti kilusius nesusipratimus“, - sakė jis.

Statybos inspekcija BNS patvirtino, jog bendrovė stengiasi šalinti pažeidimus, konsultuojasi su institucijos specialistais.

Anot M. Vanago, statinio aukštis atitinka detaliajame plane numatytus apribojimus, tačiau savivaldybė, išduodanti statybos leidimą, ir inspekcija, tikrinanti statybos aikštelę, juos traktuoja skirtingai.

„Patikrinimo akte nurodoma, kad statinių aukštis inspekcijos numatomus reikalavimus viršija 85 centimetrais. Šis neatitikimas atsirado dėl to, jog leidimą išdavusi savivaldybė ir patikrinimą atlikusi inspekcija vadovaujasi skirtingomis metodikomis. Tačiau mūsų sudaryta darbo grupė konsultuojasi su architektų komanda – artimiausiu metu parinksime ir įgyvendinsime geriausią galimą šios situacijos sprendimą“, - tvirtino jis.

Pasak M. Vanago, įmonė taip pat nevykdo plėtros darbų miške - čia savivaldybės prašymu asfaltuojama gatvė, o savivaldybė ir inspekcija skirtingai traktuoja draustinio ribas.

Jis pripažino, kad baigiamame statyti daugiabučių komplekse, šiuo metu rezervuota didžioji dalis būstų ir, Statybos inspekcijai pareiškus pretenzijas teisme, būtų sudėtingiau gauti statybos baigimo aktą. Tai reiškia, kad preliminarias butų pirkimų sutartis sudarę pirkėjai greičiausiai artimiausiu metu negalėtų tapti nekilnojamojo turto savininkais.

„Šiuo metu objekto statybos vyksta – nesame gavę jokio raštiško pranešimo apie tai, kad turėtume stabdyti procesus. Darbus planuojame baigti spalio-lapkričio mėnesį. Statomuose namuose yra 65 butai, o preliminarios sutartys sudarytos su 56 pirkėjais. Su jais nuolat palaikome ryšį ir teikiame informaciją apie susidariusią situaciją. Jeigu inspekcija priimtų sprendimą kreiptis į teismą, šis procesas turės įtakos projekto pridavimo valstybinei komisijai terminams. Taip pat – ir įtakos galutinių sutarčių su pirkėjais sudarymo terminams“, - sakė M. Vanagas.


Savivaldybė pažeidimų nenustatė


Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Raimonda Rudukienė BNS taip pat tvirtino, jog projekte numatytas pastato aukštis neviršija detaliojo plano sprendinių.
„Kada mes patikrinome, kaip 2016 metais išduotas leidimas, jis išduotas pagal detalųjį planą ir atitinka jo altitudes. Leidime - viskas atitinka, nes nuo žemės paviršiaus, kadangi ten yra šlaitas, yra išvedamas vidurkis ir altitudė skaičiuojama nuo paviršiaus vidurkio į viršų. O ką dabar inspekcija matuoja nuvažiavusi į vietą, kada statybos yra neužbaigtos ir galutinai nesuformuotas reljefas, man sunku komentuoti, kaip jie paskaičiavo“, - sakė R. Ruduikienė.

Ji taip pat patvirtino, jog kelią prie daugiabučių „Citus construction“ asfaltuoja savivaldybės prašymu.

„Taip, objektas baigiasi su sklypo riba, o K. Jelskio gatvė yra savivaldybės gatvė. Mes visada prašome, kad iki objekto būtų išasfaltuota. Valstybinio miško žemės sklypas yra registruotas Nekilnojamojo turto registre ir tikrai jo nekerta jokie statiniai, jokie tinklai. Kelias tikrai ne miške. Su miškais ir keliais yra labai daug problemų, nes labai daug kur yra neatitikimų, pavyzdžiui, miškas yra net ant Nemenčinės plento. Taip yra, nes valstybinio miško schemos patvirtintos be tiksliųjų kadastrinių matavimų, todėl labai daug kur yra neatitikimų“, - aiškino R. Ruduikienė.

Sostinės K. Jelskio gatvėje daugiabučių komplekso „Neries ardai“ plėtrą „Citus construction“ pradėjo 2016 metų rudenį. Tuomet skelbta, kad į projektą bus investuota 6,2 mln. eurų.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vietoj „Britanikos“ Kaune iškils naujas viešbutis (4)

Vietoj apleisto „Britanikos“ viešbučio Kauno centre ruošiamasi statyti naują viešbutį su...

Turto bankas perima AB „Vilniaus metrologijos centras" (4)

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdantis bei valstybės įmonių privatizavimą vykdantis Turto...

Užsieniečiai pradėjo pardavinėti Estijoje valdomą nekilnojamąjį turtą (4)

Užsieniečiai pastaraisiais metais ne tik perka nekilnojamąjį turtą Estijoje, bet ir aktyviai jį...

Prabanga alsuojančiame Monake įrengta vila uoloje (1)

Išgirdus Monako pavadinimą, pirmoji prieš akis iškylanti asociacija – vieta, kur gyvena ir...

Žinią apie pingančius naujus būstus išdėjo į šuns dienas: realybė – kitokia papildyta (178)

Naujos statybos butų kainos Vilniuje krinta – praėjusią savaitę skelbė Registrų centras ....

Top naujienos

Pravieniškėse – dar neregėtas garsių kriminalinio pasaulio šulų maištas (164)

Su Pravieniškių pataisos namuose įvesta nauja tvarka iki šiol nesusitaikę Kauno kriminalinio...

Klaipėdietė užfiksavo supykusio kurjerio elgesį: toks elgesys sulauks bausmės (21)

Viena klaipėdietė išvydusi, ką siuntų tarnybos darbuotojas daro su siųsti paruoštomis...

Turkija priversta pulti į Rusijos glėbį: JAV griežtindama sankcijas apie tai nepagalvojo (54)

Azerbaidžano valstybinė naftos kompanija kreipiasi į Rusiją , ieškodama žaliavos naujai 6,3...

Kuriozas: kvietimas į Nausėdos šventę pasiekė tik po dviejų savaičių (50)

Nors nuo Gitano Nausėdos inauguracijos iškilmių jau praėjo daugiau nei savaitė, šios temos...

Kraupios avarijos vaizdo įrašai kelia vis daugiau klausimų: ekskavatoriaus vairuotojas nė nepriėjo prie BMW (26)

Kėdainių rajone kraupios avarijos tyrimą aukštyn kojom apvertęs vaizdo įrašas turi dar vieną...

Įspūdingiausi baidarių maršrutai Lietuvoje: naujos trasos, kurios atima žadą

Vis daugiau gyventojų keliaujant po Lietuvą populiarėja ne tik ramus poilsis gamtoje, bet ir...

Pusiausvyra ES keičiasi: Vakarai nebegalės primesti Rytams savo taisyklių (68)

Europos Sąjungos senbuvės, ypač didžiosios valstybės Vokietija ir Prancūzija , ilgą laiką...

Greta Lebedeva ir Aleksandras Kazakevičius pakrikštijo sūnelį Eldarą: sukūrė stilingą šventę

Praeityje buvusi žinoma atlikėja bei merginų grupės „ Kitokios " narė Greta Lebedeva ir...

Pribloškiančios vonios kambario tendencijos: anksčiau niekas nebūtų drįsęs svajoti apie tokias technologijas

Išmanios dušo kabinos, paveikslai ir židiniai vonios kambaryje jau nebestebina. Tačiau...

Diskvalifikuotas Rapšys: veiksmas man nesuteikė pranašumo prieš kitus, o žmonės sakė – „tu tikrasis čempionas“ protestas atmestas (83)

Paaiškėjus, kad tarptautinė plaukimo federacija nepatekino (FINA) Dano Rapšio protesto ir lietuvis...