Prieplaukoje mėgsta laiką leisti pasimėgauti Nida atvykę poilsiautojai.

Pirkėjų ieškoma prieplaukai su žemės sklypu, ant kurio stovi dviejų aukštų namas. Pirmajame aukšte įsikūrusi picerija, antrajame – vyninė.

Pardavimo skelbime nurodoma, kad už 24,68 arų sklypą prašoma 5,9 mln. Lt arba po kiek daugiau nei 239 tūkst. Lt už arą.

„Sklypas iš dviejų pusių ribojasi su Kuršių mariomis. Kas Lietuvoje gali pasigirti, kad Nidoje turi prieplauką ir gali joje apsistoti? Taip, tai nėra pigus, tačiau išskirtinis komercinis objektas. Juk kažkas perka senovinį automobilį už 1,5 mln. Lt”, - DELFI sakė prieplaukos pardavimu besirūpinantis nekilnojamojo turto agentūros „011” atstovas Giedrius Sidaravičius.

Jo teigimu, privačiam asmeniui dabar priklausantis objektas yra vienintelė visoje Neringoje privati prieplauka su statiniu.

Paklaustas, ar prašoma suma atitinka kainų lygį Nidoje, pašnekovas sakė, kad kurorte apskritai yra labai maža sklypų pasiūla.

„Apskritai šiuo metu įsigyti galima tik kelis žemės sklypus. Juk kas užstatyta, tas užstatyta, o naujų sklypų nėra. Taigi ir kainai nėra ribų“, - komentavo G. Sidaravičius.

Bandys susigrąžinti

Tuo metu Neringos meras Darius Jasaitis DELFI piktinosi, kad apskritai šis objektas buvo parduotas privatiems asmenims. Pasak jo, dabar bandoma visomis išgalėmis jį susigrąžinti į valstybės rankas.

„Aš manau, kad parduodant šį pastatą ir prieplauką buvo padaryta nusikalstama veika, bet taip jau atsitiko, nebesižvalgykime atgal. Galiu pasakyti, kad vyksta įtemptos derybos su Šiaulių banku ir prieplaukos savininkais, kad arba savivaldybė, arba valstybės institucija ją nupirktų. Dabar laivyba su Rusija nevyksta tik dėl to, kad neturime pastato, kuriame būtų tikrinami trečiųjų šalių turistai. Gal kitame mieste nebūtų problemos, nes savivaldybė rastų pastatą ir pastatytų objektą, tačiau Neringoje kitos vietos mes tikrai nerasime“, - kalbėjo meras.

Parduodama prieplauka – neeilinis objektas

Bendrovės „Inreal“ valdymas“ Konsultacijų ir analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius  sako, kad Nida yra išskirtinė vieta ir čia yra didžiausias NT kainų lygis visoje Lietuvoje, o galimybės atsirasti naujai pasiūlai yra minimalios dėl itin griežtų teritorijų planavimo reikalavimų. 

„Todėl rinka yra maža, sudaroma nedaug sandorių, o norint parduoti turimą turtą dažniausiai reikia nusiteikti ilgesniam pardavimo laikotarpiui. Parduodama prieplauka yra neeilinis objektas, išskirtinėje vietoje pačios Nidos atžvilgiu, tačiau šio objekto panaudojimo galimybės yra gana ribotos, nes jis yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, ir iš esmės turi būti išsaugotas toks objektas, koks yra dabar. Vadinasi, šis objektas vertas tiek, kiek gali generuoti finansinės naudos potencialiam pirkėjui“, - DELFI komentavo jis.

„Inreal“ specialistų manymu, dabartinė kaina atrodo didoka, nes šis objektas greičiausiai tinkamas tik sezoninei veiklai, tad tai atitinkamai lemia mažesnę finansinę grąžą bei mažina objekto patrauklumą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (92)