Techninės priežiūros specialistai suskaičiavo, kad Dzūkijos sostinės pagrindinėje aikštėje statybos bendrovė „Luidas“ paliko broko už daugiau nei pusę milijono litų.

Ir darbų pagal projektą neatliko – neįrengė apšvietimo ir fontano, nebaigė kloti granito trinkelių už 1,5 mln. litų.

Alytaus miesto savivaldybės vadovai džiaugiasi, kad bankrutuojančiai „Luido“ bendrovei nemokėjo pinigų avansu.

„Preliminarūs sprendimai jų yra tokie, kad tikrai jie nedarys, ir jie sutinka, kad Alytaus miesto savivaldybė samdytų kitą įmonę brokui ištaisyti“, – teigė Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras.

Kad nesustotų finansavimas iš Europos Sąjungos fondų, savivaldybė jau paskelbė konkursą naujam rangovui. Jis paaiškės gegužės pabaigoje.

„Tam tikra prasme džiugina, kad jau net šeši galimi rangovai paėmė medžiagas susipažinti. Taigi dar ne viskas prarasta. Su administruojančioms projektą agentūrom pratęsimo terminas yra suderintas, nes iškelta bankroto byla ir vyksta teisminiai ginčai“, – sakė Alytaus meras Feliksas Džiautas.

Pasak savivaldybės atstovų, nėra gerai, kai konkursus laimi mažiausią kainą pasiūlę statybininkai, nors ir pateikia medžiagų ir darbų patikimumo pažymėjimus.

„Deja, pigiausias variantas ne visada geriausias. Matyt, įstatymų leidėjas turėtų požiūrį keisti, bet turbūt reikia ir mūsų Savivaldybių asociacijos iniciatyvos“, – tvirtino meras.

Bankrutuojanti statybos bendrovė „Luidas“ rekonstravo ne tik Alytaus Rotušės aikštę, bet ir Vilniaus Gedimino prospektą.