Kiek gali kainuoti šašlyko kepimas balkone?

Anot V. Michailovo, kepsnines, grilius ar šašlykines, jeigu jos yra kūrenamos kietu kuru, balkone naudoti – draudžiama, tačiau, jeigu vis tiek nuspręstumėte rizikuoti, nepamirškite – tokiam nusižengimui yra numatytos ir atitinkamos baudos.

„Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 10 iki 70 eurų. Pakartotinė bauda būna dar didesnė“, – teigė jis.

Kepimas balkone

Tiesa, anksčiau draudimai buvo dar griežtesni. Dabar savo balkonuose žmonės gali naudoti, pavyzdžiui, dujines kepsnines.

„Bendrosios priešgaisrinės saugos taisyklės draudžia naudoti tik kepsnines, kurios kūrenamos kietu kuru. Dėl kitų kepsninių kažkokių draudimų taisyklėse nėra numatyta“, – aiškino administracinės veiklos vedėjo pavaduotojas.

Grilinimas balkone

Rūkymas balkonuose

Draudimas rūkyti balkonuose galioja jau ne vienerius metus. Anot V. Michailovo, toks sprendimas buvo priimtas pagal tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių įstatymo reikalavimus.

„Draudžiama rūkyti bendro naudojimo balkonuose, taip pat nuosavuose balkonuose, jeigu pateiktas gyventojų prieštaravimas arba asmens, kuris deklaravo gyvenamąją vietą nurodytame name“, – teigė jis.

Pasak pašnekovo, tokie pažeidimai fiksuojami ir į juos reaguojama savivaldybėje.

„Gyventojas, kuris pateikė prieštaravimą arba kitas gyventojas, kuris gyvena minėtame name, jis gali pateikti skundą savivaldybei ir taip pat turi būti pateikti įrodymai dėl pažeidimo. Savivaldybė, gavusi tokį skundą, reaguoja ir sprendžia atsakomybės klausimus“, – aiškino jis.

Asociatyvioji nuotr.

Įrodymai būtini, tačiau ir be jų į situaciją bus reaguojama.

„Pateikus skundą, reikia, kad būtų ir įrodymai, kad būtų užfiksuotas ir pačio rūkymo faktas, tačiau vis tiek savivaldybės darbuotojai, jeigu gauna skundą dėl rūkymo balkone, kreipiasi į asmenį, į balkono savininką, kad atsižvelgtų į kitų gyventojų interesus ir nekeltų nepatogumų“, – aiškino V. Michailovas.

Jis taip pat atskleidė, kiek tokių pažeidimų įvyksta Vilniuje.

„Vilniuje 2021 metais buvo apie 1900 pranešimų. Dažniausiai, prieštaravimai gaunami šiltuoju metų laiku, kada balkonai, langai būna atidaryti, kada žmonės labiausiai gauna dūmus per atidarytą langą ir taip toliau“, – teigė jis.

Tiesa, savivaldybė visada stengiasi tokias situacijas spręsti taikiai.

„Stengiamės iš pradžių geranoriškai, raštu kreiptis į asmenis, kad jie atsižvelgtų į kitų gyventojų interesus. Sprendžiant iš to, kad nubaustų asmenų dar nebuvo, tai, matyt, pakanka ir mūsų kreipimosi, ir pakartotino pažeidimo nebūna“, – teigė V. Michailovas.

Pasak pašnekovo, tokias pramogas geriausia perkelti į gamtą.

„Jeigu jau ką nors labai prireikė iškepti ant griliaus ar parūkyti, patariame geriau išeiti, juo labiau, kai geras oras, tai geriau gamtoj kažkur tai padaryti ir kitų gyventojų atžvilgiu nekelti kažkokių nepatogumų ir problemų“, – teigė jis.

Visą reportažą galite žiūrėti LNK portale: