Negalutiniais Registrų centro duomenimis, antrą šių metų ketvirtį lietuviai būstui įsigyti skyrė 422,7 mln. Eur. Tai 11,6 proc. daugiau nei per pirmuosius tris metų mėnesius ir 5,3 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai.
© DELFI / Paulius Garkauskas

Prie to prisidėjo išaugęs susidomėjimas individualiais namais, kuriems išleista suma sudarė beveik ketvirtadalį visos būsto rinkos apyvartos.

Didžioji rinkos dalis (57 proc.), kaip įprasta, atiteko senos statybos butams įsigyti. Vidutinė šio segmento kaina šalyje per ketvirtį augo 0,7 proc. ir siekė 799 Eur/kv. m. Ši kaina, lyginant su bendru 2016 m. kainų vidurkiu, yra 7,1 proc. didesnė.

Senesnės statybos butai šiek tiek sparčiau brango didmiesčiuose. Vilniuje už kvadratinį metrą senos statybos bute pirkėjai mokėjo vidutiniškai 1 386 Eur. Tai atitinkamai 3,9 proc. ir 8,2 proc. aukštesnė kaina, nei šių metų pradžioje ir praėjusiais metais vyravusių kainų vidurkiai.

Didesnis kainų augimas buvo pastebimas kituose didmiesčiuose (Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), kur antrąjį šių metų ketvirtį fiksuota vidutinė 803 Eur/kv. m senos statybos butų kaina.

Palyginimui, senos statybos butų pirkėjai pirmąjį šių metų ketvirtį šiuose miestuose mokėjo 5,1 proc. mažiau, o praėjusiais metais – vidutiniškai 12,9 proc. mažiau nei šių metų balandžio-birželio mėnesiais.

Tuo metu likusioje šalies dalyje šio tipo būsto kainos augo nežymiai. Rajonų centruose vidutinė senesnės statybos buto kaina buvo 376 Eur/kv. m, mažesniuose miestuose ir kaimo vietovėse – 375 Eur/kv. m.

Vidutinė naujo buto kaina sostinėje siekė 1 546 Eur/kv. m – tai 4,2 proc. daugiau nei pirmąjį ketvirtį fiksuoti rodikliai. Lyginant su bendru praėjusių metų vidurkiu, pastarąjį ketvirtį naujos statybos butų kaina Vilniuje buvo keliais eurais mažesnė.

Priešinga situacija pastebima kituose keturiuose šalies didmiesčiuose. Lyginant su pirmaisiais trimis metų mėnesiais, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje naujesnės statybos butai pigo 6,7 proc. ir kainavo vidutiniškai 1 119 Eur/kv. m.

Visgi net ir sumažėjusi kaina dar gerokai lenkia pernykščius vidurkius – lyginant su vidutinėmis 2016 m. kainomis, pastarąjį ketvirtį už naują butą pirkėjai šiuose didmiesčiuose mokėjo 19,5 proc. daugiau.

Naujos statybos butų kainų mažėjimas buvo matomas ir regionuose, kur toks būstas kainavo pigiau lyginant ir su pirmąjį metų ketvirtį, ir su praėjusiais metais fiksuotomis vidutinėmis kainomis. Vidutinė kvadratinio metro kaina naujos statybos bute mažesniuose miestuose ir kaimo vietovėse praėjusį ketvirtį siekė 661 Eur.

Antrą metų ketvirtį sostinės individualių senos statybos namų kainos liko žemesnės už pernykštes, o, lyginant su metų pradžia, beveik nesiskyrė ir siekė 890 Eur už kvadratinį metrą. Praėjusiais metais senos statybos namai Vilniuje kainavo vidutiniškai 936 Eur/kv. m.

Tuo metu Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje senesnės statybos namų kainos kilo beveik penktadaliu – iki 574 Eur/kv. m. Lyginant su 2016 m. fiksuotomis vidutinėmis kainomis, šių miestų pirkėjai už senos statybos namus pastarąjį ketvirtį mokėjo 8,3 proc. daugiau.

Rajonų centruose senos statybos namų kainos keitėsi nežymiai. Čia tokie namai kainavo vidutiniškai 297 Eur/kv. m – keliais eurais mažiau nei metų pradžioje ir 8,7 proc. mažiau nei pernai.

Likusioje Lietuvos dalyje rinkoje fiksuotas nežymus kainų kritimas. Pastarąjį ketvirtį kvadratinis metras senos statybos name kainavo vidutiniškai 282 Eur – 3,5 proc. mažiau nei metų pradžioje. Vis dėlto pirkti senos statybos namą mažesniuose miestuose ar kaimo vietovėse nebuvo taip paranku, kaip pernai – pastarojo ketvirčio vidutinės kainos už praėjusių metų vidurkį buvo 8,8 proc. aukštesnės.

Atpigusiomis naujų namų kainomis džiaugtis galėjo pirkėjai Vilniuje. Individualūs naujos statybos namai sostinėje praėjusį ketvirtį kainavo vidutiniškai 782 Eur/kv. m – 6 proc. mažiau nei metų pradžioje ir 6,3 proc. mažiau nei pernai.

Visgi šios tendencijos pralenkė kitus didmiesčius, kur, lyginant su pirmuoju ketvirčiu ir praėjusių metų vidurkiais, vidutinės naujų namų kainos buvo aukštesnės atitinkamai 16,3 proc. ir 2,1 proc. ir siekė 605 Eur už kvadratinį metrą.

Didžiausias augimas buvo fiksuotas rajonų centruose. Pirmaisiais metų mėnesiais gerokai smuktelėjusios naujų namų kainos čia pakilo net 51,6 proc. – nuo 246 Eur/kv. m metų pradžioje iki 373 Eur/kv. m praėjusį ketvirtį. Pastaroji kaina 16 proc. pralenkė ir praėjusiais metais fiksuotus naujos statybos namų rajonų centruose kainų vidurkius.

Likusioje Lietuvoje nauji namai kainavo beveik tiek pat, kiek ir metų pradžioje, – 585 Eur/kv. m. Vis dėlto, šiųmetės šio segmento kainos yra aukštesnės nei pernykštės – pastarojo ketvirčio rezultatai bendras vidutines 2016 m. naujų namų kainas regionuose ir miesteliuose lenkia 9,8 proc.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Į centrinius paštus nusitaikiusiems vystytojams turbūt teks nusivilti (15)

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad nei ministerija, nei valstybės valdomo „Lietuvos...

15 tūkst. vilniečių raginami suskubti deklaruoti gyvenamąją vietą (24)

Sostinės savivaldybė ragina suskubti vilniečius, kurie vis dar prisideklaravę prie savivaldybės,...

Vilniuje uždaromas legendinis „Neringos“ viešbutis ir restoranas (51)

Vilniuje rekonstrukcijos darbams uždaromas legendinis „ Neringos “ viešbutis ir restoranas.

Antrą ketvirtį būstas pabrango 3,1 proc. (2)

Antrą šių metų ketvirtį, palyginti su pirmu, būstas pabrango 3,1 proc. Statistikos departamento...

Griauna Š. Marčiulionio viešbutį ir krepšinio akademiją (106)

Vietoje buvusiam krepšininkui Šarūnui Marčiulioniui priklausiusio viešbučio ir krepšinio...

Top naujienos

Iš J. V. Paleckio lūpų – nauja valstybės nepriklausomybės interpretacija (233)

Ketvirtadienį Seime vykusiame Algirdo Mykolo Brazausko 85-ųjų gimimo metinių paminėjime...

Už lauko tualetus gresia nejuokingos baudos, bet vietoje pagalbos - ciniški patarimai (276)

Lietuvoje susiklostė paradoksali situacija: kol nenorintys jungtis prie nuotekų tinklų gąsdinami...

Nauja tvarka gyventojus varo į neviltį: neturi adreso – negausi nieko (218)

Gyvenamosios vietos deklaravimas kelia vis didesnį galvos skausmą – kai kurie gyventojai teigia...

Negailestingas uraganas nuniokojo salą: 73 tūkst. žmonių gyvenimą turės pradėti nuo nulio (5)

Pirmoji uragano Marijos auka buvo Dominikos sala. Akivaizdu, kad stichija buvo negailestinga. Pro...

Dramblys kambaryje: ar J. Valančiūnui tikrai nebėra vietos „Raptors“ komandoje? (11)

Jonas Valančiūnas su Toronto „Raptors“ komanda jau antradienį pradės pasiruošimą savo...

Tik DELFI: Įspūdingas ir įkvepiantis Milano mados savaitės gatvės stilius

Vieša paslaptis, kad mados tendencijas geriausiai atspindi haute couture dizainerių inspiruota...

N. N. Talebas. Neleidus mažoms krizėms įvykti greitai, tik atidedame ateičiai dideles Iš konferencijos „Lūžio taškas 2017”

Konferencijoje „ Lūžio taškas 2017” kalbėjęs rašytojas, mokslininkas, rizikos analitikas,...

„X Faktoriaus“ žvaigždė Aleksas nesidžiaugia pasaulyje abejingų nepalikusiu vaizdo įrašu: jaučiuosi kaip melagis

Kelios minutės televizijos eteryje – ir tu jau žvaigždė. Tai ne sapnas ir ne teorinė galimybė,...

Kelyje Palanga–Kretinga vilkikas nuvažiavo nuo kelio, vairuotojas išvežtas į ligoninę (8)

Ketvirtadienio rytą kelyje Palanga–Kretinga vilkikas nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medžius....

Italijoje plinta čikungunijos karštligė

Dviejuose Italijos miestuose Ancijuje ir Romoje, Lacijaus regione, – plinta vietinė čikungunijos...