Negalutiniais Registrų centro duomenimis, antrą šių metų ketvirtį lietuviai būstui įsigyti skyrė 422,7 mln. Eur. Tai 11,6 proc. daugiau nei per pirmuosius tris metų mėnesius ir 5,3 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai.
© DELFI / Paulius Garkauskas

Prie to prisidėjo išaugęs susidomėjimas individualiais namais, kuriems išleista suma sudarė beveik ketvirtadalį visos būsto rinkos apyvartos.

Didžioji rinkos dalis (57 proc.), kaip įprasta, atiteko senos statybos butams įsigyti. Vidutinė šio segmento kaina šalyje per ketvirtį augo 0,7 proc. ir siekė 799 Eur/kv. m. Ši kaina, lyginant su bendru 2016 m. kainų vidurkiu, yra 7,1 proc. didesnė.

Senesnės statybos butai šiek tiek sparčiau brango didmiesčiuose. Vilniuje už kvadratinį metrą senos statybos bute pirkėjai mokėjo vidutiniškai 1 386 Eur. Tai atitinkamai 3,9 proc. ir 8,2 proc. aukštesnė kaina, nei šių metų pradžioje ir praėjusiais metais vyravusių kainų vidurkiai.

Didesnis kainų augimas buvo pastebimas kituose didmiesčiuose (Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), kur antrąjį šių metų ketvirtį fiksuota vidutinė 803 Eur/kv. m senos statybos butų kaina.

Palyginimui, senos statybos butų pirkėjai pirmąjį šių metų ketvirtį šiuose miestuose mokėjo 5,1 proc. mažiau, o praėjusiais metais – vidutiniškai 12,9 proc. mažiau nei šių metų balandžio-birželio mėnesiais.

Tuo metu likusioje šalies dalyje šio tipo būsto kainos augo nežymiai. Rajonų centruose vidutinė senesnės statybos buto kaina buvo 376 Eur/kv. m, mažesniuose miestuose ir kaimo vietovėse – 375 Eur/kv. m.

Vidutinė naujo buto kaina sostinėje siekė 1 546 Eur/kv. m – tai 4,2 proc. daugiau nei pirmąjį ketvirtį fiksuoti rodikliai. Lyginant su bendru praėjusių metų vidurkiu, pastarąjį ketvirtį naujos statybos butų kaina Vilniuje buvo keliais eurais mažesnė.

Priešinga situacija pastebima kituose keturiuose šalies didmiesčiuose. Lyginant su pirmaisiais trimis metų mėnesiais, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje naujesnės statybos butai pigo 6,7 proc. ir kainavo vidutiniškai 1 119 Eur/kv. m.

Visgi net ir sumažėjusi kaina dar gerokai lenkia pernykščius vidurkius – lyginant su vidutinėmis 2016 m. kainomis, pastarąjį ketvirtį už naują butą pirkėjai šiuose didmiesčiuose mokėjo 19,5 proc. daugiau.

Naujos statybos butų kainų mažėjimas buvo matomas ir regionuose, kur toks būstas kainavo pigiau lyginant ir su pirmąjį metų ketvirtį, ir su praėjusiais metais fiksuotomis vidutinėmis kainomis. Vidutinė kvadratinio metro kaina naujos statybos bute mažesniuose miestuose ir kaimo vietovėse praėjusį ketvirtį siekė 661 Eur.

Antrą metų ketvirtį sostinės individualių senos statybos namų kainos liko žemesnės už pernykštes, o, lyginant su metų pradžia, beveik nesiskyrė ir siekė 890 Eur už kvadratinį metrą. Praėjusiais metais senos statybos namai Vilniuje kainavo vidutiniškai 936 Eur/kv. m.

Tuo metu Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje senesnės statybos namų kainos kilo beveik penktadaliu – iki 574 Eur/kv. m. Lyginant su 2016 m. fiksuotomis vidutinėmis kainomis, šių miestų pirkėjai už senos statybos namus pastarąjį ketvirtį mokėjo 8,3 proc. daugiau.

Rajonų centruose senos statybos namų kainos keitėsi nežymiai. Čia tokie namai kainavo vidutiniškai 297 Eur/kv. m – keliais eurais mažiau nei metų pradžioje ir 8,7 proc. mažiau nei pernai.

Likusioje Lietuvos dalyje rinkoje fiksuotas nežymus kainų kritimas. Pastarąjį ketvirtį kvadratinis metras senos statybos name kainavo vidutiniškai 282 Eur – 3,5 proc. mažiau nei metų pradžioje. Vis dėlto pirkti senos statybos namą mažesniuose miestuose ar kaimo vietovėse nebuvo taip paranku, kaip pernai – pastarojo ketvirčio vidutinės kainos už praėjusių metų vidurkį buvo 8,8 proc. aukštesnės.

Atpigusiomis naujų namų kainomis džiaugtis galėjo pirkėjai Vilniuje. Individualūs naujos statybos namai sostinėje praėjusį ketvirtį kainavo vidutiniškai 782 Eur/kv. m – 6 proc. mažiau nei metų pradžioje ir 6,3 proc. mažiau nei pernai.

Visgi šios tendencijos pralenkė kitus didmiesčius, kur, lyginant su pirmuoju ketvirčiu ir praėjusių metų vidurkiais, vidutinės naujų namų kainos buvo aukštesnės atitinkamai 16,3 proc. ir 2,1 proc. ir siekė 605 Eur už kvadratinį metrą.

Didžiausias augimas buvo fiksuotas rajonų centruose. Pirmaisiais metų mėnesiais gerokai smuktelėjusios naujų namų kainos čia pakilo net 51,6 proc. – nuo 246 Eur/kv. m metų pradžioje iki 373 Eur/kv. m praėjusį ketvirtį. Pastaroji kaina 16 proc. pralenkė ir praėjusiais metais fiksuotus naujos statybos namų rajonų centruose kainų vidurkius.

Likusioje Lietuvoje nauji namai kainavo beveik tiek pat, kiek ir metų pradžioje, – 585 Eur/kv. m. Vis dėlto, šiųmetės šio segmento kainos yra aukštesnės nei pernykštės – pastarojo ketvirčio rezultatai bendras vidutines 2016 m. naujų namų kainas regionuose ir miesteliuose lenkia 9,8 proc.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Telia Lietuva“ susitarė dėl pastato sostinėje pardavimo (1)

Integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos ir mobiliojo ryšio paslaugų bendrovė „ Telia...

Statybų sektorius kritikuoja naują darbuotojų atsivežimo tvarką (9)

Lengviau įsivežti darbuotojų iš trečiųjų šalių padėsiantis baltasis sąrašas jau sulaukė...

JAV būstų statyba gruodį smarkiai sulėtėjo (2)

Būstų statyba Jungtinėse Valstijose pernai gruodį smarkiai sulėtėjo, rodo ketvirtadienį...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (228)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Lietuvoje būsto kainos augo sparčiau nei ES (15)

Metinis būsto kainų augimas Lietuvoje trečiąjį praėjusių metų ketvirtį buvo vienas...

Top naujienos

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (64)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (124)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (55)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (136)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Aistrą žadinantys produktai: sunku patikėti, bet (tinkamai vartojami) veikia net česnakai (1)

Aistr os, lytinio potraukio nusilpimas dėl tam tikrų gyvenimo aplinkybių gali ištikti tiek...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (35)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Kiek algos prašo merginos ir kiek – vaikinai: skirtumai didžiuliai (5)

Siekdamos karjeros jaunosios Lietuvos kartos merginos ir moterys nusiteikusios uždirbti mažiau negu...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (489)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

„Premier“ lygoje – įvarčių gausa ir favoritų pergalės Aguero pasižymėjo „tobulu hattricku“

Anglijos „Premier“ lygoje šeštadienį sužaisti aštuoni 24-ojo turo susitikimai, o pergales...

Šeši mokslininkai pasisakė, ką galvoja apie maisto papildus ir kurie iš jų geriausi (1)

Maisto papildai yra didžiulis ir pelningas verslas. Tačiau priešingai nei vaistų gamintojai,...