Nuo 2013 metų į reputacijos advokatų komunikacijos tyrimą buvo įtraukti ne tik verslo atstovai iš bankininkystės, draudimo, telekomunikacijų rinkų, bet ir mažmeninės prekybos atstovai. Taip pat nuo 2013 m. II-ojo pusmečio pradėti stebėti ir nepriklausomų ekspertų pasisakymai žiniasklaidos priemonėse.

„Nuo pernai metų rugpjūčio mėn. į tyrimą įtraukėme ir 25 nepriklausomus ekspertus. Iš jų dažniausiai cituojamas buvo Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. Taip pat tarp dažniau žiniasklaidoje pasisakiusių buvo Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas, buvusi Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Rūta Vainienė ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Tačiau bankų ekonomistai nuomonių advokatų dešimtuke išliko lyderiais. Lietuvoje jų įžvalgos yra itin vertinamos, todėl ir jų kompetencijų sritis yra labai išplečiama. Prie gausių bankininkų pasisakymų prisidėjo ir pernai metais itin aktualiomis tapusios Ūkio banko žlugimo, euro įvedimo bei pensijų reformos temos“, – teigė Linas Spėčius, TNS LT Komunikacijos analizės vadovas.

Dažniausiai cituojamų įmonės atstovų sąraše po Nerijaus Mačiulio („Swedbank“) rikiuojasi Violeta Klyvienė („Danske“), kelis metus iš eilės buvęs daugiausiai cituojamas Gitanas Nausėda (SEB), Žygimantas Mauricas („Nordea“) ir Odeta Bložienė („Swedbank“).

„Pernai pastebėjome dar vieną tendenciją – įmones atstovaujančių atstovų kiekis sumažėjo, tačiau išaugo jų pasisakymų skaičius. Pavyzdžiui, draudimo atstovų gretos sumažėjo 19 proc., o šio segmento citatų padaugėjo 22 proc., telekomunikacijų atstovų skaičius susitraukė 12 proc., o jų pasisakymų keikis didėjo 77 proc., atitinkamai bankų 5 proc. ir 21 proc.“, – teigė L. Spėčius.

Pagal atstovų citatų skaičių žiniasklaidoje bankai ir toliau išlieka pirmoje vietoje (8576) lenkdami draudikus (2304) ir trečioje vietoje atsidūrusią mažmeninę prekybą (1834), kuriai teko atlaikyti „Maxima“ ištikusią krizę praėjusių metų lapkritį, kai Rygoje įgriuvo parduotuvės stogas. Nepaisant smarkiai augusio telekomunikacijos bendrovės atstovų citatų kiekio, jie lieka ketvirti (1803).

„Vertinant vadovų pasisakymus pirmoje vietoje taip pat bankų atstovas. Daugiausiai – 309 kartus buvo cituotas dabar jau buvęs „Ūkio banką“ perėmusio „Šiaulių banko“ vadovas Audrius Žiugžda. Nuo jo atsilieka taip pat savo postą palikęs telekomunikacijų bendrovės „Bitė“ vadovas Chris Robbins bei draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas“, – sako L. Spėčius.

Minėto tyrimo metu buvo analizuojama kompanijų, veikiančių bankininkystės, draudimo ir telekomunikacijų sektoriuose, atstovų komunikacija 2013 m. sausio-gruodžio mėnesiais. Per šį laikotarpį buvo ištirta 9966 bankininkystės, draudimo ir telekomunikacijos rinkų atstovų citatų. Tyrimo metu buvo analizuojami 90 spaudos leidinių, 10 interneto svetainių, 4 radijo stotys ir 5 TV kanalai. Atstovų citatos reklaminiuose straipsniuose tyrimo metu vertintos nebuvo.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės