aA
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad pradedami retransliuoti penki nekoduoti Lenkijos TV kanalai Lietuvoje rodo, jog pokyčiai tarp Lietuvos ir Lenkijos yra teisingi ir rezultatyvūs. Kartu, pažymėjo Vyriausybės vadovas, retransliuojami lenkiški kanalai prisidės atremiant nedraugiškų valstybių skleidžiamas melagingas naujienas ir propagandą Pietryčių Lietuvoje.
Saulius Skvernelis
© DELFI / Karolina Pansevič

Lenkiškų televizijos kanalų retransliavimo starto ceremonijoje, trečiadienį surengtoje Vilniaus televizijos bokšto siųstuvų salėje, Premjeras pažymėjo, kad pradėti retransliuoti lenkiški kanalai Pietryčių Lietuvoje padės stiprinti informacinį saugumą šalyje.

„Šiais sudėtingais laikais labai svarbu, kad mūsų žmonės ir piliečiai gautų objektyvią informaciją. Informaciniai karai, propaganda, melagingos naujienos yra šių dienų iššūkis daugeliui demokratinių valstybių. Dėl to kiekvienos valstybės garbės reikalas padaryti kuo platesnį tikros, objektyvios informacijos lauką, ir aš džiaugiuosi, kad Lietuva pasirinko teisingą kryptį“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Pasak Premjero, objektyvių informacijos kanalų įvairovė yra ypač svarbi Pietryčių Lietuvai, kur gyvenantys žmonės nesunkiai pasiekiami nedraugiškų valstybių informacijos kanalų.

„Pietryčių Lietuva, kurioje amžiais gyvena mūsų bendrapiliečiai - lenkų tautinė mažuma, dėl įvairių susiklosčiusių aplinkybių turėjo geresnį prieinamumą stebėti ne visiškai mums draugiškų valstybių kanalus nei Lietuvos arba Lenkijos valstybės kanalus. Dėl to mes, kaip valstybė, turime surasti galimybę Pietryčių Lietuvos gyventojams žiūrėti kanalus iš Lenkijos“, - sakė Premjeras, džiaugdamasis, kad pavyko šį tikslą pasiekti.

„Neabejoju, kad mūsų piliečiai, gyvenantys Pietryčių Lietuvoje, pasirinks naujus kanalus, o ne tuos, kurie skleidžia antilietuvišką, antilenkišką ir antivalstybinę propagandą“, - kalbėjo S. Skvernelis ir vylėsi, kad nauji retransliuojami kanalai padės stiprinti pilietinę visuomenę Lietuvoje.

Lenkiškų televizijos kanalų retransliavimo starto ceremonijoje taip pat dalyvavo Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska, Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras generalinis direktorius Remigijus Šeris.

Lenkijos ambasadorė Lietuvoje U. Doroszewska taip pat pabrėžė kanalų retransliacijos svarbą. Ambasadorė pasidžiaugė, kad Lietuvoje gyvenantys lenkai turės priėjimą prie informacijos ir prie kultūros savo gimtąja kalba ir kad jie turės galimybę stebėti Lenkijoje kuriamas programas. Kartu ambasadorė taip pat pažymėjo, kad Lietuvos ir Lenkijos geri ir sumanūs santykiai padeda įgyvendinti svarbius projektus.

„Tai labai svarbus įvykis. Tai aiškus patvirtinimas, kad sumanaus Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo dėka galime efektyviai įgyvendinti mūsų dvišaliams santykiams labai svarbius projektus“, - kalbėjo Lenkijos ambasadorė Lietuvoje.

Trečiadienį Pietryčių Lietuvoje antžeminės skaitmeninės televizijos tinklais pradedami retransliuoti penki nekoduoti Lenkijos TV kanalai: „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia“, „NUTA.TV“ ir „Power TV“.

Lenkiškos televizijos programos bus retransliuojamos skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu, nekoduotu būdu. Tai reiškia, kad retransliacijos aprėpties zonoje šias programas bus galima matyti nemokamai, tam antžeminės televizijos naudotojai savo TV imtuvuose turės atlikti automatinę programų paiešką.

Televizijos programas bus galima priimti įprastinėmis antenomis, nukreipus jas į artimiausią numatytoje teritorijoje esantį siųstuvą. Atviroje vietovėje rekomenduojamas antenos įrengimo aukštis - 10 m virš žemės paviršiaus, o užstatytoje miesto teritorijoje, kai antena įrengta ant pastato stogo, - ne žemiau kaip 10 m aukštyje.

Šioms Lenkijos televizijos programoms retransliuoti Lietuvoje bus skiriama apie 349 tūkst. eurų per metus. Sutartis su retransliuotoju sudaryta metams, numatant galimybę pratęsti šią sutartį dar du kartus po vienerius metus.

Statistikos departamento duomenimis, Pietryčių Lietuvos teritorijoje - Vilniaus mieste ir rajone bei Šalčininkų ir Švenčionių rajonuose - yra 697 880 gyventojų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Vaučeriai“: ką apie maisto talonus mano ekonomistai, paprasti žmonės ir Seimo nariai? (31)

Ketvirtadienio laidoje „Yra, kaip yra“ Seimo nariai, ekonomistai ir Vyriausybės atstovai...

Karbauskis ir Skvernelis registruoja PVM lengvatą periodiniams leidiniams (7)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas bei Seimo Kultūros komiteto...

Čekių loterija kraustosi į „Lietuvos ryto“ televiziją (1)

Valstybinės mokesčių inspekcijos ( VMI ) organizuojama čekių loterijos laimėtojai vienerius...

Nutraukta Kremliaus ruporo RT transliacija Niujorke, Čikagoje ir Los Andžele (40)

Dviejų kabelinių tinklų operatoriai Jungtinėse Valstijose, transliuojantys Niujorke, Čikagoje...

Strasbūre pasirašytas svarbus dokumentas dėl asmens duomenų apsaugos (1)

Teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė Strasbūre pasirašė protokolą, kuriuo iš dalies...

Top naujienos

Kokį būstą pirkti, kad būtų paprasta parduoti net ir po 10 metų? (7)

„Pirkdami būstą gyventojai turėtų pagalvoti apie jo vertę ir likvidumą ateityje. Ar prireikus...

Pirmieji širdies sutrikimų simptomai: kardiologė patarė, kaip galima išvengti ankstyvos mirties (96)

Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje daugiausiai serga širdies ir kraujagyslių ligomis . Per...

Neįgali moteris šaukiasi pagalbos: eglutei 150 tūkst. eurų randa, o neįgalus žmogus neįdomus (248)

„Man ranka nekyla „palaikinti“ šiemetinės Panevėžio kalėdinės eglės. Jos puošybai...

Mažas ir visų pamirštas regionas, kurio vertė Kremliui – neįkainojama: mes bijome kalbėti (1033)

Kad išvengtų sankcijų, Kremlius suka aplinkkeliais: naudojantis šalia Juodosios jūros esančiu...

Sinoptikas perspėja vairuotojus ir pėsčiuosius: formuosis ledas, jį paslėps sniegas (20)

Sekmadienį šalį apklos sniegas, o vakarinėje šalies dalyje vietomis gali pasirodyti ir lijundra....

Ramūnas Rudokas itin atvirame interviu apie perpus jaunesnę žmoną: tikiuosi, ši santuoka man paskutinė (29)

Tylos siena nuo žiniasklaidos apsitvėręs ir viešai savo asmeninio gyvenimo detalių...

Disco vakarėlio viešnios savo įvaizdžiais pataikė tiesiai į dešimtuką (12)

Disco forever ( liet. disko amžinai ) – taip stilistė Agnė Jagelavičiūtė paliepė...

Naujas rekordas sostinėje – tiek kalėdiškai persirengusių bėgikų Vilnius dar neregėjo raskite save nuotraukų galerijoje (21)

Vienas ilgiausių tradicijų Lietuvoje turintis „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ šiemet...

9 sveikų dantų paslaptys, kurias anksčiau žinojo tik odontologų draugai (2)

Smagu turėti draugą odontologą, tiesa? Savaime suprantama, nemokamai jūsų negydys, bet visada...