Kad būtų išrinktas, LRT vadovas turėjo surinkti daugiau nei pusę tarybos narių balsų. Per pirmąjį balsavimą to nepavyko padaryti niekam, tad taryba balsavo pakartotinai dėl dviejų daugiausia balsų surinkusių kandidatų.

Kaip rodo posėdžio protokolas, pakartotiniame balsavime A. Siaurusevičius grūmėsi su JAV piliečiu Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo informacijos ir analizių skyriaus vadovu Vašingtone Virginijumi Pikturna.

Pakartotiniame balsavime A. Siaurusevičius sulaukė 7 tarybos narių palaikymo, už V. Pikturną balsavo 4. Vienas biuletenis buvo pripažintas negaliojančiu.

Paskelbti, kiek tarybos narių palaikė kiekvieną kandidatą, LRT tarybai prireikė visos paros. Tuo metu prieš penkerius metus Romo Pakalnio vadovauja taryba vengė slaptumo ir balsavimo rezultatus pranešė iš karto, kai tik buvo paskelbta, kas išrinktas LRT vadovu. Pasak laikinai tarybai vadovaujančios Lolitos Jablonskienės, protokolui paskelbti LRT taryba turi penkias dienas. Jos teigimu, prireikė laiko „protokolui suderinti“ – taryba kolektyviai nusprendė apie balsavimo rezultatus pranešti būtent protokolu.

DELFI primena, kad dėl LRT generalinio direktoriaus kėdės varžėsi 7 kandidatai: buvęs žurnalistas Edvinas Butkus, žurnalistas ir prodiuseris Saulius Jakutavičius, signataras Virginijus Pikturna, žurnalistė Liudvika Pociūnienė, buvęs LRT tarybos pirmininkas Dainius Radzevičius, bendrovės „Ergo“ Strateginio marketingo direktorius Baltijos šalyse Irmantas Šerys bei A. Siaurusevičius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (86)