aA
Į diskusiją, ar išrinkus naują Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos pirmininką turi trauktis generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, įsitraukė ir konservatoriai, padėtį aptarę frakcijoje. Pats A. Siaurusevičius tokiuose svarstymuose įžvelgia „trąšų kvapą“, o LRT tarybos narys Rimvydas Valatka aiškina, kad tokias diskusijas gali pradėti tik nesveiko proto žmogus.
Audrius Siaurusevičius
Audrius Siaurusevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, LRT susidariusią padėtį ketvirtadienį svarstė valdančioji Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija. Daliai frakcijos narių naująjį pirmininką išsirinkusios LRT tarybos pozicija neskelbti konkurso nacionalinio transliuotojo vadovo pareigoms eiti atrodo nepagrįsta. Todėl TS-LKD frakcija kreipėsi į Seimo teisininkus, kad šie išaiškintų LRT įstatymo nuostatas.

LRT įstatymo 10 straipsnis įpareigoja ne vėliau kaip per 15 dienų po tarybos pirmininko išrinkimo skelbti konkursą į LRT vadovo postą. Praėjusią savaitę LRT tarybos pirmininku tapęs Dainius Radzevičius kreipėsi į LRT administracinę komisiją, kuri patikino, esą to daryti nereikia, nes pačios tarybos įgaliojimai nebuvo nutrūkę. Gavęs tokias išvadas, D.Radzevičius raštu apklausė kitus tarybos narius. Dauguma jų pritarė, kad minėtas konkursas neturi būti skelbiamas.

L.Meškauskaitė: taryba privalo skelbti konkursą

Žiniasklaidos teisės ekspertė Liudvika Meškauskaitė įsitikinusi, kad LRT įstatyme neaiškumų nėra. Jos teigimu, LRT taryba privalo skelbti konkursą.

"Nebūna taip, kad viena įstatymo dalis galioja, kita negalioja. Įstatymo 10 straipsnio norma numatyta išskirtiniam atvejui, kai pasikeičia LRT tarybos pirmininkas. Ji ir yra tam, kad nacionalinio transliuotojo generalinis direktorius pasitikrintų, ar galės dirbti su nauju LRT tarybos vadovu", - sakė teisininkė.

Tačiau LRT įstatyme įrašyta ir nuostata, kad generalinio direktoriaus kadencija trunka penkerius metus.

"Žinoma, LRT tarybos ir generalinio direktoriaus kadencijos yra skirtingos, bet negalime "išbraukti" iš įstatymo sakinio, kuris esant tam tikrai situacijai netinka. Man įdomu, kuo grindžiamas įstatymo nevykdymas. Turi būti koks nors motyvas, bet jis, matyt, ne teisinis", - pabrėžė L.Meškauskaitė.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys įsitikinęs, kad jeigu teisininkai nesutaria dėl tam tikrų LRT įstatymo nuostatų, jos surašytos neaiškiai. Pats parlamentaras laikosi nuomonės, kad LRT taryba neprivalo ieškoti naujo nacionalinio transliuotojo vadovo.

"Straipsnyje, kuriame aptariama generalinio direktoriaus kompetencija ir jo statusas, yra taip pat nurodyta, kada baigiasi jo įgaliojimai. Jame neužsimenama, kad jie nutrūksta pasikeitus LRT tarybos pirmininkui", - dėstė V.Stundys.

Jis siūlė palaukti parlamento teisininkų išaiškinimo. Seimo Teisės departamentas savo išvadą privalo parengti ne ilgiau kaip per mėnesį.

R.Valatka: konservatoriams vis niežti nagus pakeisti LRT vadovybę

„Tokios diskusijos pavėluotos bent septyneriais metais. Tokias diskusijas gali pradėti tik nesveiko proto žmogus arba tas, kuriam Dievas protą atėmė. Šiuo atveju turime situaciją, kai LRT tarybos pirmininkas mirė. Norima pavaizduoti, kad LRT tarybos pirmininkas – kaip karalius – anksčiau mirus karaliui keisdavo ir pirmąjį ministrą “, - DELFI situaciją komentavo 10 metų LRT taryboje dirbantis žurnalistas R. Valatka.

R.Valatka klausia, kas būtų, jei, neduok Dieve, mirtų D. Radzevičius. „Ar po mėnesio vėl keistume generalinį direktorių? Logikos nėra jokios“, - kalbėjo žurnalistas.

LRT tarybos nario teigimu, įstatymas aiškiai sako, kad generalinis direktorius dirba penkerius metus. „Laisvai galima diskutuoti dėl visko, bet šiuo atveju tyrime situaciją, kai toks atvejis jau yra buvęs triskart. Konservatoriai, kuriems vis niežti nagus kaip nors pakeisti LRT vadovybę, turėtų prisiminti, kad jų žmogus – Kęstutis Petrauskis – tokiu atveju visus penkerius metus būtų buvęs neteisėtas generalinis direktorius, nes jis buvo paskirtas generaliniu direktoriumi, o po mėnesio ar dviejų pakeistas tarybos pirmininkas – baigėsi Marcelijaus Martinaičio kadencija ir išrinktas Romas Pakalnis“, - kalbėjo R. Valatka.

Pasak jo, panaši situacija susiklostė generaliniu direktoriumi tapus A. Siaurusevičiui – jį reikėjo keisti jau dukart, nes R. Pakalnio kadencijai pasibaigus pirmininku išrinktas V. Milaknis, jam atsistatydinus pirmininku tapo amžinatilsį G. Ilgūnas.

Įstatymo nesuprantantiems žmonės R. Valatka pataria turėti kantrybės – esą rugpjūtį pasibaigus keturių Seimo deleguotų tarybos narių kadencijai, Seimo dauguma paskirs keturis naujus tarybos narius. Tuomet, pasak R. Valatkos, galbūt pasikeistus jėgų santykiui pagal įstatymą bus pasiūlyta atstatydinti generalinį direktorių.

„Pakentėkit, ponai, dar tris mėnesius, ir turėsite galimybę įvykdyti perversmą. Kam taip veržtis pro duris, kurių niekada nebuvo. Juokaujant galima pasakyti, kad kol valdė K. Petrauskis, kurio žmona dirba pas Jurgį Razmą, viskas buvo gerai, o kai televizija valdo ne su konservatoriais susijęs žmogus, tai jau įstatymas kažkaip kitaip kalba“, - teigė LRT tarybos narys.

R. Valatka priminė, kad dabar galiojantis įstatymas konservatoriaus Vytauto Landsbergio iniciatyva priimtas apie 2000-usoius.

A.Siaurusevičius vėl jaučia trąšų kvapą

„Daugiau nei dvejus metus esu generalinis direktorius, o tarybos pirmininkas – jau ketvirtas. Tad konkursas turėjo būti skelbtas jau keturis kartus. O jei prisiminsime, kad vienas tarybos pirmininkas dvi savaites tarybai vadovavo, tai po tų dviejų savaičių turėjo skelbti konkursą. Manau, įstatymas yra aiškus, čia tik dūmų uždanga“, - DELFI teigė A. Siaurusevičius.

Visgi, pasak A. Siaurusevičiaus, jei bus išaiškinta kitaip, įstatymą teks vykdyti. LRT vadovo teigimu, šią temą bandyta eskaluoti tarybos pirmininku tapus Valentinui Milakniui. „Čia tas pats, ką aš ir vadinau – trąšų kvapas sklinda iš to reikalo“, - sakė A. Siaurusevičius.

Kaip DELFI jau rašė, A. Siaurusevičius įžvelgia, kad LRT uzurpuoti nori „oligarchinė grupuotė su trąšų kvapu“.

www.DELFI.lt
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

ES Bendrasis Teismas paliko galioti „Google“ skirtą 2,4 mlrd. eurų baudą

Europos Sąjungos Bendrasis Teismas trečiadienį atmetė „ Google “ apeliacinį skundą dėl 2,4...

RRT: pranešimų apie žalingą turinį internete padaugėjo 7 proc.

Ryšių reguliavimo tarnyba ( RRT ) trečiąjį ketvirtį „karštąja linija“ gavo 222 pranešimus...

PVM grobstytojams siūloma didinti baudas (4)

Grupė parlamentarų siūlo didinti baudas už vengimą mokėti pridėtinės vertės mokestį ( PVM )...

„Ekspress Group“ ketvirčio pelnas išaugo daugiau nei dvigubai (8)

Atsigavusi reklamos rinka ir mažėjantis pandemijos poveikis gerina Ekspress Grupp “, valdančios...

Prancūzija „Google“ skyrė 1,1 mln. eurų baudą (4)

„ Google Ireland“ ir „Google France“ sutiko sumokėti 1,1 mln. eurų baudą Prancūzijai po...

Top naujienos

Diena, kurios su nerimu laukia pasieniečiai: Lukašenkos režimo reakcija – nenuspėjama (32)

Gruodžio 8 dieną įsigalios JAV sankcijos vienai didžiausių trąšų gamintojų pasaulyje „...

D+Edgaras Savickas

Ilja Laurso patarimai investuojant: kurios turto klasės uždirba daugiausiai

1972 metais įvyko dolerio atrišimas nuo aukso standarto ir nuo tada visas technologinis progresas...

Žiemiški išbandymai tik didės: jau iškart po savaitgalio – ženklūs temperatūros pokyčiai (2)

Savaitgalį mūsų orus lems masyvus ciklonas, kuris driekiasi nuo Atlanto. Šeštadienio diena visoje...

D+Vytenis Miškinis

Žinomo advokato nužudymas virto painiu detektyvu: po nusikaltimo sustojo net Vilniaus tarybos darbas

Tai buvo bene įžūliausias praėjusio dešimtmečio nusikaltimas – pačiame Vilniaus centre vidury...

Jasikevičius mūšio pabaigoje pasigedo auklėtinių brandos, o Atamano asistentas gyrė Jokubaitį

Po „Barcelonos“ pergale pasibaigusio trilerio Stambule katalonų ekipos vedlys Šarūnas...

D+Algis Bumblauskas

Tuo metu lietuviai kentėjo nuo maisto pertekliaus, bet į šalį keliavo traukiniai su užrašais „Badaujančiai Lietuvai“ (4)

Sovietmetis kažkaip neatsiejamas nuo rusų, tie žodžiai, rodos, neatskiriami, tarsi papildo vienas...

Derybos dėl Ukrainos žlugo neprasidėjusios: jau laukiama Rusijos specialaus desanto pasirodymo (413)

Vladimiras Putinas nubrėžė raudonąsias linijas, siūlydamas pasidalinti įtakos zonomis...

Širvintose avariją sukėlusi girta vairuotoja važiavo su 6 mėnesių kūdikiu ir girtu vyru (20)

Penktadienio vakarą Širvintose, Plento g., susidūrė automobiliai „Audi“ ir BMW. Paaiškėjo,...

D+Kornelija Jasiūnaitė, laida „Drąsiai!“

Partneris man buvo neištikimas: ar (kaip) įmanoma atleisti? (1)

Šią savaitę „Delfi Plius“ laidoje „Drąsiai!“ kalbamės apie neištikimybę poroje. Ar...

Fitoterapeutas Ruolia įvardijo vieną naudingiausių augalų sergantiems vėžiu: „išgaudo“ piktybines ląsteles (111)

Vėžys – viena klastingiausių ligų, todėl, gydytojo kabinete išgirdus būtent šią...