Prizai už darbus ir žodžius

Pirmasis apdovanojimas už „Metų debiutą" vakar atiteko Vilniaus merui Artūrui Zuokui už grafo Zuokulos vaidmenį „Dviračio žyniose". Nugrimuotas meras laidoje suvaidino vampyrą, klaidžiojantį po išgriautą Vilnių.

Į šį apdovanojimą taip pat pretendavo dainininkas Aivaras už megztosios beretės vaidmenį Eurovizijoje ir Seimo narė Kazimiera Prunskienė, debiutavusi pirmosios ne agentės vaidmeniu.

Į „Metų seklio" vardą pretendavo saugumietis Valerijus Saveljevas už sėkmingą žurnalisto Virginijaus Gaivenio verbavimo operaciją; Vadovybės apsaugos departamentas - už nesėkmingą humoristų sekimą, o LNK žinių tarnybos vadovas Edmundas Jakilaitis - už unikalaus gintaro, vadinamo Saulės akmeniu, nupirkimą ir anonimo pardavimą. Kailinę skrybėlę atsiėmė E.Jakilaitis.

Į „Metų stebukladario" prizą pretendavo „Lietuvos ryto" vyriausiasis redaktorius Gedvydas Vainauskas už tai, kad iš prokuroro padarė atpirkimo ožį, A.Zuokas - už tai, kad atėmęs radarus „padarė" policininkus, o laimėjo Prezidentui Rolandui Paksui artima aiškiaregė Lena Lolišvili - už tai, kad iš žvirblio padarė erelį.

„Metų posakio" nominacijoje laimėjo Seimo narys Viktoras Uspaskichas už frazę: „Nu, tu, žurnalistas, ir tupas".

Į prizą dar pretendavo Seimo narys Kazys Bobelis, išvadinęs Seimą buku, o europiečius - „nachalais", ir Seimo narys Gediminas Jakavonis, pavadinęs Prezidentą katinu Leopoldu.

Prizą už „Metų ligą" laimėjo K.Bobelis už amneziją dėl pilietybės. Dėl jo konkuravo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas už rinkimų karštligę bei Seimo narys Vytautas Šustauskas už baltąją karštligę.

Prezidentas Algirdas Brazauskas tapo „Metų prezidentu" už tai, kad nedalyvavo rinkimuose. Kiti nominantai - Prezidentas R.Paksas - už tai, kad laimėjo, ir Prezidentas Valdas Adamkus - už tai, kad dalyvavo.

Dėl „Metų pasiūlymo" konkuravo Jungtinių Valstijų prezidentas George'as W.Bushas su kvietimu stoti į NATO, vyriausiasis Lietuvos euroderybininkas Petras Auštrevičius su pasiūlymu stoti į Europos Sąjungą bei Seimo narys Rolandas Pavilionis su protestais niekur nestoti.

Prizą laimėjo Seimo narių grupės su Dalia Teišerskyte priešakyje pasiūlymas legalizuoti naminės gamybą.

Į „Metų nuotakas" pretendavo kultūros ministrė Roma Dovydėnienė už tai, kad kultūringai ištekėjo, akvanautė Jolita Višinskytė - už tai, kad neištekėjo už to, už ko nereikia, o laimėjo premjero žmona Kristina Brazauskienė už tai, kad ištekėjo už to, už ko reikia.

Verslininkas Bronislovas Lubys „Metų rėmėjo" prizą pelnė už tai, kad rėmė visus ir nelaimėjo nieko. Šioje nominacijoje dar rungėsi Kauno savivaldybė už paramą „Žalgirio" krepšinio komandai ir bendrovės „Avia Baltika" prezidentas Jurijus Borisovas už tai, kad rėmė vieną, o laimėjo viską.

„Metų netekties" nominacijoje buvo paminėtas buvęs LRT generalinis direktorius Valentinas Milaknis už pasitraukimą iš misionieriaus posto, filosofas Arvydas Juozaitis už pasitraukimą iš aktyvaus politinio gyvenimo, o laimėjo Seimo narė Birutė Vėsaitė už pasitraukimą iš aktyvaus lytinio gyvenimo. Ji pareiškė, kad vyrus, kurstančius karą, moterys turi bausti susilaikymu.