aA
Antradienį į posėdį susirinkusi Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) taryba pritarė LRT tinklelio pokyčiams. Sunkmečio metu nuspręsta LTV2 sezoną baigti mėnesiu anksčiau – kovą. Vietoje autorinių LTV2 laidų bus rodomi koncertai, spektakliai, LRT archyve turima medžiaga. LRT taryba savo ruožtu kreipsis į Seimą prašydama padidinti nacionaliniam transliuotojui skiriamą finansavimą.
LRT „laidoja“ autorines LTV2 laidas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
„Aišku, gaila, kad kažkokius sprendimus reikia priimti, kažką reikia aukoti, nes viskas išlikti nebegali. (...) Dabar nedarant sprendimų, vėliau juos gali reikti daryti radikalesnius ir dar skausmingesnius ir darbuotojams, ir žiūrovams“, - po tarybos posėdžio žurnalistams sakė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Pasak jo, tinklelis pertvarkomas dėl nuo LRT nepriklausančių aplinkybių - transliavimui skirtos lėšos biudžete sumažintos 17 proc.

„Tas sukuria situaciją, kai reikia galvoti, ar mes pajėgūs transliuoti savo programas tokia apimtimi kaip anksčiau“, - kalbėjo LRT vadovas.

Paklaustas, kodėl taupymui pasirinktas LTV2, A. Siaurusevičius aiškino, kad į pirmąjį kanalą sugrąžinus daug kultūros, antrasis kanalas prarado savo išskirtinę reikšmę.

LTV2 žadama palikti nišinius dalykus – spektaklius, koncertus, užsienio produkciją. A. Siaurusevičius ramino, kad LTV2 laidų atsisakymo nereikia sureikšminti – esą kanalo sezonas ir prasidėdavo vėliau, ir baigdavosi anksčiau. Be to, kai kurias geras LTV2 laidas žadama pakartoti per pirmąjį kanalą. Radijuje didesnių pokyčių kol kas nežadama – bus uždarytos kai kurios programos „Klasika“ laidos.

Sunkmečio metu LRT administracija ir padalinių vadovai 10 proc. susimažino atlyginimus, atsisakoma įvairių remontų, kanceliarinių ir telefono išlaidų, administracijos komandiruočių.

A.Siaurusevičius sakė, kad iki šiol atlyginimai LRT darbuotojams mokėti laiku ir tai tikimasi daryti ateityje. Tačiau jis aiškino, kad „niekas nuo nieko neapsaugotas“.

Šįmet Seimas LRT biudžete skyrė 49,7 mln. litų - 5 mln. mažiau nei pernai. 2 mln. iš šios sumos skirti investicijoms. Be to, aiškino A. Siaurusevičius, papildomų problemų kelia dalinis finansavimas ir komercinių pajamų kritimas.

Latviai remia daugiau

LRT vadovai tvirtina, kad kolegos iš vakarų nesuvokia, kaip galima transliuoti gaunant dabartinį finansavimą. „Lyg ir neblogai vokiškai kalbu, bet buvusiam Europos transliuotojų sąjungos prezidentui reikėjo kelis kartus kartoti, kad mūsų biudžetas eurais – apie 15 milijonų. Pas juos turbūt toks vieno mėnesio biudžetas kai kuri kurių kanalų - net ne vienos Vokietijos, o atskirų žemių“, - sakė LTV vadovas Rimvydas Paleckis. A.Siaurusevičiaus žiniomis, vienu metu skaičiuojant pagal valstybės nacionaliniam transliuotojui skiriamą paramą vienam gyventojui, Lietuva nuo estų atsiliko 4 kartus. Palyginus su Lenkija, LRT biudžetas esą turėtų būti 200 milijonų litų. Net ir sumažintas Latvijos televizijos biudžetas didesnis už visos LRT.

„Nesakau, kad už gaunamas lėšas negalime išgyventi, bet tada reikia žiūrėti, kokia programa ir kiek transliuoji. Jei transliuoji pusdienį, tai gal ir labai gerą pusdienį programos galima padaryti“, - sakė A. Siaurusevičius.

Lauks Seimo reakcijos

Tuo tarpu LRT taryba į Seimą kreipėsi viešu pareiškimu. LRT taryba, suvokdama šiandienos realijas, reiškia nuomonę, kad sudėtinga valstybės ekonominė padėtis neturėtų sukliudyti LRT vykdyti savo misiją.

Anot LRT tarybos, šiuo sunkiu metu, kai daugelis Lietuvos žmonių yra priversti riboti kultūrinio gyvenimo erdvę, LRT vaidmuo tampa dar svarbesnis ir atsakingesnis.

„Neabejodami LRT administracijos ir kolektyvo pastangomis, vis dėlto esame priversti konstatuoti, jog iškyla reali grėsmė, kad LRT bus priversta mažinti transliavimo apimtis arba visiškai atsisakyti dalies kanalų transliavimo. Viliamės, kad tautos išrinkti atstovai panaudos savo autoritetą ir įgaliojimus įveikti nacionaliniam transliuotojui kilusioms grėsmėms“, - rašoma kreipimesi.

„Be abejo, visi tarybos nariai – nacionalinio transliuotojo patriotai, bet koks kokios nors laidos atsisakymas būtų skausmingas, bet finansinė situacija tokia, kad, deja, tai gali tekti padaryti. Tai priklausys nuo to, kaip Seimas reaguos“, - aiškino LRT tarybos pirmininkas Gediminas Ilgūnas. DELFI jau rašė, kad sunkmečio metu LRT gali atsisakyti kai kurių darbuotojų paslaugų. Pirmoji laidų atsisakymo banga buvo sausį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Prancūzija „Google“ skyrė 1,1 mln. eurų baudą (3)

„ Google Ireland“ ir „Google France“ sutiko sumokėti 1,1 mln. eurų baudą Prancūzijai po...

Lenkijoje privatūs TV kanalai išjungė parai transliacijas

Trečiadienį daugybė lenkų nepamatė ar neišgirdo savo pamėgtų programų, transliuojamų kai...

„Euronews“ dėl pandemijos atleis darbuotojų

Naujienų kanalas „Euronews“ trečiadienį paskelbė apie planus dėl COVID-19 krizės ir jos...

„Google“ atlyginimų ir darbuotojų samdymo diskriminacijos byloje sumokės 2,6 mln. dolerių

JAV technologijų milžinė „ Google “ sutiko sumokėti 2,6 mln. dolerių (apie 2,15 mln. eurų)...

„Google“ skirs 150 mln. JAV dolerių vakcinavimo nuo COVID-19 kampanijai (3)

JAV interneto milžinė „ Google “ pirmadienį pranešė planuojanti suteikti savo patalpas...

Top naujienos

Dėlioja galimą Rusijos įsiveržimo scenarijų: įžengti būtų lengva, ištrūkti – ne (116)

Nepaisant daugiau nei 100 tūkst. Rusijos karių, šių metų balandžio mėn. atsiųstų prie...

Medienos kainų šuolis vos neuždarė 30 metų veikusios įmonės: šie metai mums smogė į paširdžius (9)

UAB „Tyla“ , taip vadinasi Biržų rajone įsikūrusi medienos gamybos įmonė. Jos direktorius...

Vaidas Mikaitis | D+

Rasistiniais išpuoliais garsėjančioje šalyje lietuviams prireikė apsaugos: čia pirma gausi peilį į šoną ir tik tada bus aiškinamasi, ką turi (3)

Rašau, būdavo tekstus apie keliones kaimyninėse šalyse, džiaugiuosi, kad žmonės skaito ir iš...

Jogintė Užusienytė | D+

Šešiasdešimtmetę apstulbino per pirmąjį pasimatymą nuskambėjęs pasiūlymas: ar aš senamadiška?

Pirmasis pasimatymas iš dalies gali priminti pokalbį dėl darbo. Jis yra neatsiejama besimezgančių...

Pasiruoškite: alinantys karščiai grįžta (3)

Šiandien šalies orus lems aukštesnio slėgio laukas. Rytas beveik visur išauš giedras.

Žaidynių karštį prisijaukinęs buriuotojas pasigenda vėjo – gal padės taifūno bučinys specialiai Delfi iš Tokijo (25)

Nuostabiu kraštovaizdžiu garsėjančioje Enošimos saloje sekmadienį savo pasirodymą Tokijo...

Žinomai menininkei – nemalonumai dėl agresyvaus vilkogaudžio (96)

Baro „Keulė Rūke“ bendraturčio Dominyko Českausko buvusi sutuoktinė Rūta Jankauskaitė ,...

Klaipėdos rajone verslą kuriantys Agnė ir Raimondas: daugelis konditerių desertus kepa, o mes priešingai (20)

Klaipėdos priemiestyje, Slengiuose, kur intensyviai auga gyvenvietė, noriai būstą įsigyja...

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (75)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...

Dėlioja kelis galimus rudens scenarijus: naują karantiną atlaikytų ne visi (29)

Pasigirstant perspėjimų apie ketvirtą koronaviruso pandemijos bangą ir galimą naują karantiną,...