aA
Antradienį į posėdį susirinkusi Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) taryba pritarė LRT tinklelio pokyčiams. Sunkmečio metu nuspręsta LTV2 sezoną baigti mėnesiu anksčiau – kovą. Vietoje autorinių LTV2 laidų bus rodomi koncertai, spektakliai, LRT archyve turima medžiaga. LRT taryba savo ruožtu kreipsis į Seimą prašydama padidinti nacionaliniam transliuotojui skiriamą finansavimą.
LRT „laidoja“ autorines LTV2 laidas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
„Aišku, gaila, kad kažkokius sprendimus reikia priimti, kažką reikia aukoti, nes viskas išlikti nebegali. (...) Dabar nedarant sprendimų, vėliau juos gali reikti daryti radikalesnius ir dar skausmingesnius ir darbuotojams, ir žiūrovams“, - po tarybos posėdžio žurnalistams sakė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Pasak jo, tinklelis pertvarkomas dėl nuo LRT nepriklausančių aplinkybių - transliavimui skirtos lėšos biudžete sumažintos 17 proc.

„Tas sukuria situaciją, kai reikia galvoti, ar mes pajėgūs transliuoti savo programas tokia apimtimi kaip anksčiau“, - kalbėjo LRT vadovas.

Paklaustas, kodėl taupymui pasirinktas LTV2, A. Siaurusevičius aiškino, kad į pirmąjį kanalą sugrąžinus daug kultūros, antrasis kanalas prarado savo išskirtinę reikšmę.

LTV2 žadama palikti nišinius dalykus – spektaklius, koncertus, užsienio produkciją. A. Siaurusevičius ramino, kad LTV2 laidų atsisakymo nereikia sureikšminti – esą kanalo sezonas ir prasidėdavo vėliau, ir baigdavosi anksčiau. Be to, kai kurias geras LTV2 laidas žadama pakartoti per pirmąjį kanalą. Radijuje didesnių pokyčių kol kas nežadama – bus uždarytos kai kurios programos „Klasika“ laidos.

Sunkmečio metu LRT administracija ir padalinių vadovai 10 proc. susimažino atlyginimus, atsisakoma įvairių remontų, kanceliarinių ir telefono išlaidų, administracijos komandiruočių.

A.Siaurusevičius sakė, kad iki šiol atlyginimai LRT darbuotojams mokėti laiku ir tai tikimasi daryti ateityje. Tačiau jis aiškino, kad „niekas nuo nieko neapsaugotas“.

Šįmet Seimas LRT biudžete skyrė 49,7 mln. litų - 5 mln. mažiau nei pernai. 2 mln. iš šios sumos skirti investicijoms. Be to, aiškino A. Siaurusevičius, papildomų problemų kelia dalinis finansavimas ir komercinių pajamų kritimas.

Latviai remia daugiau

LRT vadovai tvirtina, kad kolegos iš vakarų nesuvokia, kaip galima transliuoti gaunant dabartinį finansavimą. „Lyg ir neblogai vokiškai kalbu, bet buvusiam Europos transliuotojų sąjungos prezidentui reikėjo kelis kartus kartoti, kad mūsų biudžetas eurais – apie 15 milijonų. Pas juos turbūt toks vieno mėnesio biudžetas kai kuri kurių kanalų - net ne vienos Vokietijos, o atskirų žemių“, - sakė LTV vadovas Rimvydas Paleckis. A.Siaurusevičiaus žiniomis, vienu metu skaičiuojant pagal valstybės nacionaliniam transliuotojui skiriamą paramą vienam gyventojui, Lietuva nuo estų atsiliko 4 kartus. Palyginus su Lenkija, LRT biudžetas esą turėtų būti 200 milijonų litų. Net ir sumažintas Latvijos televizijos biudžetas didesnis už visos LRT.

„Nesakau, kad už gaunamas lėšas negalime išgyventi, bet tada reikia žiūrėti, kokia programa ir kiek transliuoji. Jei transliuoji pusdienį, tai gal ir labai gerą pusdienį programos galima padaryti“, - sakė A. Siaurusevičius.

Lauks Seimo reakcijos

Tuo tarpu LRT taryba į Seimą kreipėsi viešu pareiškimu. LRT taryba, suvokdama šiandienos realijas, reiškia nuomonę, kad sudėtinga valstybės ekonominė padėtis neturėtų sukliudyti LRT vykdyti savo misiją.

Anot LRT tarybos, šiuo sunkiu metu, kai daugelis Lietuvos žmonių yra priversti riboti kultūrinio gyvenimo erdvę, LRT vaidmuo tampa dar svarbesnis ir atsakingesnis.

„Neabejodami LRT administracijos ir kolektyvo pastangomis, vis dėlto esame priversti konstatuoti, jog iškyla reali grėsmė, kad LRT bus priversta mažinti transliavimo apimtis arba visiškai atsisakyti dalies kanalų transliavimo. Viliamės, kad tautos išrinkti atstovai panaudos savo autoritetą ir įgaliojimus įveikti nacionaliniam transliuotojui kilusioms grėsmėms“, - rašoma kreipimesi.

„Be abejo, visi tarybos nariai – nacionalinio transliuotojo patriotai, bet koks kokios nors laidos atsisakymas būtų skausmingas, bet finansinė situacija tokia, kad, deja, tai gali tekti padaryti. Tai priklausys nuo to, kaip Seimas reaguos“, - aiškino LRT tarybos pirmininkas Gediminas Ilgūnas. DELFI jau rašė, kad sunkmečio metu LRT gali atsisakyti kai kurių darbuotojų paslaugų. Pirmoji laidų atsisakymo banga buvo sausį.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

ES Bendrasis Teismas paliko galioti „Google“ skirtą 2,4 mlrd. eurų baudą

Europos Sąjungos Bendrasis Teismas trečiadienį atmetė „ Google “ apeliacinį skundą dėl 2,4...

RRT: pranešimų apie žalingą turinį internete padaugėjo 7 proc.

Ryšių reguliavimo tarnyba ( RRT ) trečiąjį ketvirtį „karštąja linija“ gavo 222 pranešimus...

PVM grobstytojams siūloma didinti baudas

Grupė parlamentarų siūlo didinti baudas už vengimą mokėti pridėtinės vertės mokestį ( PVM )...

„Ekspress Group“ ketvirčio pelnas išaugo daugiau nei dvigubai

Atsigavusi reklamos rinka ir mažėjantis pandemijos poveikis gerina Ekspress Grupp “, valdančios...

Prancūzija „Google“ skyrė 1,1 mln. eurų baudą (1)

„ Google Ireland“ ir „Google France“ sutiko sumokėti 1,1 mln. eurų baudą Prancūzijai po...

Top naujienos

Vitoldas Jančis

Rusijos ekspertas: patriarchas Kirilas padarė tai, ko net Putinas neprašė

Žymus Rusijos filosofas ir teologas Andrejus Kurajevas per išskirtinį interviu „Delfi“ sutiko...

Labiausiai automatizuotos baldų gamyklos vadovas – apie didesnių algų neprašančius robotus ir „Ikea“ žavinčius Lietuvos baldininkus

Praėjusiais metais Klaipėdos pašonėje atidarytas SBA koncerno baldų fabrikas „Inno Line“ –...

Tokių reidų seniai nebuvo: kone aptvėrę Vilnių gausios policijos pajėgos iš vairuotojų sulaukė ir grasinimų, ir maldavimų dieną įkliuvo 16, vakare ir naktį – dar 12

Vilniuje policija surengė gausiai ekipažais „apginkluotus“ reidus. Net devyni Lietuvos kelių...

Nepamirškite persukti laikrodžio: nuo šiol teks keltis anksčiau

Jau šią naktį laikrodžių rodykles suksime viena valanda į priekį. Taip Lietuvoje įsigalios...

Skaudus pareigūnų „eksperimentas“ už grotų: „nuskriaustąjį“ nutarė apgyventi pas „bachūrus“ (1)

Žemiausiai „nuskriaustųjų“ kastai priklausantys nuteistieji negali gyventi kartu su...

Paaiškėjo, kaip „Starlink“ begėdiškai apribojo paslaugas Ukrainos kariams (8)

Jungtinių Amerikos valstijų milijardieriaus Elono Musko valdoma bendrovė „ SpaceX “ Ukrainoje...

Lietuva, Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą, kaip dar stipriau prispausti Putino režimą (4)

Lietuva , Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą kaip dar stipriau prispausti Vladimiro Putino...

Putinas: Rusija dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje dar papildyta (32)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija ketina Baltarusijos teritorijoje...

Gydytojas išvardijo sutrikusios žarnyno veiklos simptomus: tai gali išprovokuoti kitas rimtas ligas

Žarnyno būklė daro itin didelę įtaką visam organizmui, net ir emocijoms. Apie tai laidoje „...

Dovilė Jablonskaitė

Apipjaustymas: ilgo lytinio akto pageidaujantys vyrai apie tai svajoja, bet urologai perspėja – dievulio duota ne šiaip sau (1)

Gimus mergaitei dar gimdymo namuose užakcentuojama: keičiant sauskelnes prausti tik laikant...