Etikos nesilaikančiu dienraščiu „Lietuvos žinios“ bus laikomos metus. Sprendimas priimtas už penkis nuo praėjusių metų liepos komisijos pripažintus Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso pažeidimus. Posėdžio metu „Lietuvos žinios“ pripažintos kodeksą pažeidusios ir šeštą kartą, tačiau šio pažeidimo nespėta įtraukti į protokolą.

„Manau, kad solidžiam dienraščiui tai tiesiog yra neskanu – galbūt ne kiekvienas reklamos gavėjas gali norėti į tokį laikraštį ateiti. Tai daugiau moralinis pasakymas, kad taip nuolat rašyti negalima ir taip elgtis negalima“, - kalbėjo L. Slušnys.

Komisijos posėdyje dalyvavo „Lietuvos žinių“ vyriausiasis redaktorius Valdas Vasiliauskas. „Su juo kalbėjomės, bendravome, tačiau komisijos nuostata buvo tokia, kad nereaguoti nebegalime“, - teigė L. Slušnys.

Posėdyje nedalyvavo LŽLEK pirmininkė Edita Žiobienė. „Nenorėjau įduoti ginklo rytdienos publikacijai, kad jie galvotų, jog sprendimas, koks jis bebūtų, yra mano kerštas ar kad aš komisijai dariau įtaką“, - sprendimo motyvus komentavo E. Žiobienė.

Pirmadienio „Lietuvos žinių“ straipsnyje E. Žiobienei, pretenduojančiai tapti vaiko teisių apsaugos kontroliere, primintos „pastangos ginti KGB rezervininkus ir parama seksualinių mažumų siekiams“.

Balsuojant nusišalino komisijai priklausantys LRT darbuotojai Artūras Matusas ir naujuoju komisijos nariu tapęs Lietuvos žurnalistikos centro deleguotas Mindaugas Nastaravičius.

V.Vasiliauskas: tai - jų sąžinės reikalas

„Tenka apgailestauti, kad tokį sprendimą priėmė. Tai – jų sąžinės reikalas. Tai tiesiog rodo Lietuvos žurnalistų visų savivaldos organizacijų silpnumą – tiesiog yra žmonės, kurie, kaip mačiau iš susirinkusių, gal kada nors buvo aktyvioje žurnalistikoje, arba išėję į pensiją, dabar turi laiko, tačiau visiškai atitrūkę nuo to, kas darosi Lietuvos ir žiniasklaidos gyvenime. Už tai ir tokie sprendimai“, - DELFI sakė V. Vasiliauskas.

Pasak V. Vasiliausko, trys etikos pažeidimai pripažinti dėl publikacijų apie nacionalinį transliuotoją LRT, „o žurnalistas Matusas aktyviai dalyvavo priimant tuos sprendimus ir dabar pasiūlė įtraukti klausimą į dienotvarkę“. Tai, pasak vyriausiojo redaktoriaus, visiškai nedera su etika ir parodo, kad žurnalistų bendruomenė savivaldą apleido.

Prieš keletą metų etikos nesilaikančiais laikraščiais pripažinti „Vakaro žinios“ ir „LT“.

LŽLEK priklauso E. Žiobienė, Leonas Remeika, Aušvydas Belickas, Gražina Daukšaitė, Vidas Mačiulis, A. Matusas, L. Slušnys, Laima Abromaitytė, Sigitas Židonis, Zenonas Kiudulas, Ramutė Šimukauskaitė, Tautvydas Musteikis, Aldona Žemaitytė Petrauskienė ir M. Nastaravičius.

LŽLEK – viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos institucija, 15 komisijos narių skiria visuomeninės institucijos. Komisija rūpinasi žurnalistų profesinės etikos ugdymu, nagrinėja jų padarytus profesinės etikos pažeidimus, nagrinėja žurnalistų ir viešosios informacijos rengėjų ar leidėjų tarpusavio ginčus dėl Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso pažeidimų, prižiūri, kaip platinant viešąją informaciją laikomasi įstatymų nuostatų, draudžiančių tautinės, rasinės, religinės, socialinės ar lyčių neapykantos kurstymą. Į LŽLEK gali kreiptis visi suinteresuoti asmenys.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės