aA
Sutartis su Dariumi Kuoliu rengti ir vesti Lietuvos radijo (LR) laidą „Tarp Rytų ir Vakarų“ nebepratęsiama. Tai D. Kuolys aiškina trečiadienio rytą išgirdęs iš laikinai LR direktorės pareigas einančios Guodos Litvaitienės. Antradienį posėdžiavę užsitvėrę nuo visuomenės uždarame posėdyje, LRT tarybos nariai ir visuomeninio transliuotojo darbuotojai trečiadienį nebesusivokė, kas ir kaip nuspręsta.
Darius Kuolys
Darius Kuolys
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
„Bandome susivokti, kas vakar įvyko“, - DELFI sakė LRT tarybos pirmininkas Valentinas Milaknis. Pasak jo, LRT taryba antradienį svarstė ir patvirtino LR ir Lietuvos televizijos (LTV) vasaros programų tinklelius.

„Kai buvo radijo tinklelio tvirtinamas, laikinai LR direktoriaus pareigas einanti G. Litvaitienė pristatė, kad tinklelis yra toks pat kaip dabar ir jokių pokyčių nėra, išskyrus, kad laidų vedėjai turi daugiau orientuotis į vasaros tematiką, galbūt kai kurios laidos turi būti trumpesnės“, - aiškino tarybos pirmininkas.

Taip tinklelis buvo patvirtintas. Tačiau pabaigus svarstyti darbotvarkės klausimus ir pasibaigus diskusijoms, pasikeista nuomonėmis dėl D. Kuolio laidos. Čia konstatuota, kad kritikuoti LRT laidas, kaip tai darė D. Kuolys, galima, taip pat patikinta, kad D. Kuolio laida „Sankirtos“ iš LTV2 kanalo „nenuimta“, o išnyko pasibaigus sezonui.

„Dėl konflikto pasakėme, kad nėra aiški situacija, taryba nepasiruošusi svarstyti, nes nėra jokio raštiško ar kitokio pažeidimo aprašymo, tik kažkoks emocinis žodinis, mes taryboje galėtume svarstyti tik tai pateikus“, - sakė V. Milaknis.

„Tačiau buvo užuomina, kad „Tarp Rytų ir Vakarų“ tikrai lieka, tik gal mes vietoje D. Kuolio ieškosime kito vedėjo. Gal ir mano kaltė, kad tuo metu nesusivokiau, kad tai iš esmės yra tinklelio pakeitimas – keičiasi vedėjas, laidos formatas, vidinė struktūra. Galų gale, vedėjo keitimas iš esmės keičia laidos stilių ir visa kita“, - aiškino pašnekovas.

Visgi po kurio laiko V. Milaknis DELFI patikslino, kad D. Kuolio klausimas aptartas dar prieš balsavimą dėl tinklelio. Pasak jo, Romui Sakadolskiui paklausus, ar laidos „Tarp Rytų ir Vakarų“ vedėju lieka D. Kuolys, pareikšta, kad vedėją norima keisti. Juo įvardintas buvęs LR direktorius Rimgaudas Geleževičius.

Vėliau V. Milaknis aiškino, kad dėl programų tinklelio visgi balsuota ne visiškai tiksliai suformulavus klausimą dėl D. Kuolio. „Yra taip, kaip yra“, - situaciją apibendrino V. Milaknis, pridūręs, kad kyla abejonių, ar viskas atlikta "procedūriškai". Visgi, pasak jo, balsuojant už tinklelį žinota, kad laidos vedėju D. Kuolys nebebus. Painiojimąsi V. Milaknis teisinosi nuovargiu ir įtempta darbotvarke.

Apie tai, kad D.Kuolys nebeves laidos, antradienio vakarą po uždaro tarybos posėdžio V. Milaknis DELFI neužsiminė.

Paskutinės D. Kuolio laidos nebus

„Man šiandien paskambino G. Litvaitienė ir pasakė, kad sutartis nebebus pratęsta“, - DELFI sakė D. Kuolys. Pasak jo, jokių motyvų nepateikta. D. Kuolys aiškino penketą metų LR dirbęs pagal trumpalaikes sutartis, kurios automatiškai buvo nuolat pratęsiamos.

D. Kuolys nuo bet kokių vertinimų susilaikė. Anot jo, priekaištų dėl darbo ar galimo sutarties nepratęsimo anksčiau nebūta.

G.Litvaitienė: tarybos nariai žinojo

„Balsuodami tarybos nariai žinojo, kad D. Kuolys vedėju nebus. Kadangi buvo uždaras posėdis, negaliu atsiųsti garso įrašo, turiu ir iššifruotą tekstą. Pasakiau, kad visos laidos tinklelyje lieka ir nemelavau – jos visos lieka“, - sakė G. Litvaitienė.

Pasak jos, LRT taryba laidos vedėjų netvirtina, tačiau žinodama, koks D. Kuolio klausimas jautrus, ji pasakė, jog D. Kuolio sutartis baigiasi ir ji neketinanti sutarties pratęsti, nebent tai daryti įgaliotų taryba.

Laikina LR vadovė primena, kad „Tarp Rytų ir Vakarų“ niekada nebuvo D. Kuolio laida – laidą, rengtą su „Laisvąja Europa“, vedė R. Geleževičius. D. Kuolio vesti laidą paprašyta LR direktoriumi tapus R. Geleževičiui.

„Manau, kad labai garbinga R. Geleževičiui nebesant direktoriumi vėl pasiūlyti vesti laidą, ką mes padarėme po vakarykščio posėdžio, kai taryba neprieštaravo ir neįpareigojo pratęsti sutarties su D. Kuoliu“, - aiškino G. Litvaitienė.

Ji pridūrė, kad esant reikalui garbę ginti teisme, turinti posėdžio garso įrašą.

„Laida ir toliau lieka diskusinė, bus apie Lietuvą ir pasaulį. Vedėjų LRT taryba netvirtina, dar taip nebuvo, o jeigu politinės partijos mano, kad darydamos įtaką gali sakyti, jog vieni ar kiti vedėjai turi likti, tai aš labai apgailestauju, kad jie taip supranta visuomeninio transliuotojo misiją“, - sakė G. Litvaitienė.

D.Radzevičius apie D.Kuolio keitimą girdėjo

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas, LRT tarybos narys Dainius Radzevičius aiškino, kad taryboje laidų vedėjai tvirtinami nebuvo. Mat tarybos nariai tvirtina programų tinklelį, o ne laidų vedėjus.

Pasak jo, dėl diskusijų, kas bus laidos „Tarp Rytų ir Vakarų“ vedėju, niekas nebalsavo – buvo tik apsikeista nuomonėmis. Tačiau jis patvirtino posėdyje iš administracijos išgirdęs, kad D. Kuolys gali nebebūti laidos „Tarp Rytų ir Vakarų“ vedėju. Tad tai jam trečiadienį, kaip daliai tarybos narių, nebuvo naujiena.

D. Radzevičius žadėjo kreiptis į tarybos narius siūlydamas, kad tarybos posėdžiai būti viešesni ir kad būtų viešai paaiškinta, kas trečiadienį posėdyje buvo nuspręsta. „Vienas tarybos narys išgirdo, kitas ne, kitas gal tuo metu vandens atsigėrė ir kokią dalį praklausė. Būčiau linkęs, kad ar uždarame, ar viešame posėdyje priimami sprendimai būtų paviešinti, kad nebūtų insinuacijų“, - sakė D. Radzevičius.

Beje, D. Radzevičius ir R. Sakadolskis būna bene vieninteliai LRT tarybos nariai, balsuojantys už atvirus tarybos posėdžius. Kiti viešumo būtinybę paprastai tik deklaruoja.

DELFI primena, kad D. Kuolio kėdė LR suklibėjo vienoje laidoje kritikavus „Panoramos“ reportažą kaip šališką, neobjektyvų ir atstovaujantį socialdemokratų interesams.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Naujas LRT įstatymas: valdysena nepakeista, įsteigta etikos kontrolieriaus pareigybė (9)

Seimas ketvirtadienį priėmė naują Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo...

Dėl koronaviruso pandemijos smarkiai pablogėjo žurnalistų darbo sąlygos visame pasaulyje (13)

Dėl koronaviruso pandemijos visame pasaulyje suprastėjo naujienų reporterių darbo sąlygos,...

„Facebook“ intensyvina kovą su klaidinama informacija apie COVID-19 (3)

Socialinis tinklas „Facebook“ ketvirtadienį paskelbė, kad daugelis vartotojų matys...

Latvija televizijos PBK savininkės reikalauja užtikrinti būtiną latviškų naujienų paketą

Latvijos nacionalinė elektroninių žiniasklaidos priemonių taryba (NEPLP) pareikalavo Baltijos...

Geopolitinių naujienų gigantas „Foreign policy“ – nuo šiol „Delfi Plius“ (10)

Nuo šiol „Delfi Plius“ rasite ne tik „Bloomberg“, „The Economist“ ir „Harvard Business...

Top naujienos

Kinų vakcina? Farmacinė chimera, kurios vieni ieško, kiti bijo (43)

Ji yra. Bet jos niekas iki šiol nematė. Cirkuliuoja šen bei ten Europoje vieniems keldama...

Ekspertai apie tai, kas naudingiau: eiti į prastovas, gauti ligos išmokas ar net stoti į bedarbių gretas (29)

Įmonėms skelbiant prastovas, gyventojai teiraujasi ir skaičiuoja, kas jiems naudingiau – eiti į...

Jasikevičius – apie žalias kojines, skambutį Schilleriui ir širdies skausmą dėl Blaževičiaus (26)

Kaip ir buvo galima tikėtis, po keturių beatodairiškos kovos tarp Kauno „Žalgirio“ (5/7) ir...

Žvarbus vėjas slopins šilumą (2)

Šeštadienį virš Lietuvos tęsis ciklono ir anticiklono dvikova, to pasekmė gūsingas ir žvarbus...

Iš Vilniaus greitoji iškviesta į Ukmergę: atvykusi medikė nesulaikė ašarų – 35 metų pacientė nesulaukusi pagalbos mirė (816)

„Karščiuojanti pacientė saugiai perduota į rūpestingas infekcinės ligoninės slaugytojų...

Kaip Hitleris ištekindavo savo meilužes, arba garsiausios ir įtakingiausios Trečiojo reicho moterys (81)

Karas laikomas vyriška prerogatyva, tačiau moterų vaidmuo jame irgi svarbus. Net Vokietijoje, nors...

Jasikevičiaus sugrįžimas į Kauną paženklintas klaidų jūra ir pergale prieš „Žalgirį“ (476)

„Žalgirio“ (5-7) duobė Eurolygoje gilėja – Lietuvos čempionai po penktadienio dvikovos Kaune...

Prekybos po „Brexit“ susitarimo pasiekti nepavyko (73)

Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos derybininkai penktadienį pareiškė, kad jiems...

Pažanga pasidžiaugęs Schilleris nuo Šaro šešėlio nebėga: jis yra šio klubo legenda (5)

Buvusį savo trenerį Šarūną Jasikevičių penktadienio vakarą namuose priėmęs Kauno...