„STT pažymi, kad paskelbta informacija yra vertinga STT vykdant jai pavestas funkcijas. Tačiau vertinat gautą informaciją baudžiamojo proceso kontekste, konstatuota, jog duomenų, kad galima būtų nedelsiant priimti proceso sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą, nepakanka“, - DELFI teigė STT atstovė spaudai Julija Antanaitienė.

Lietuvos žiniasklaidoje pasirodžiusią „WikiLeaks“ informaciją STT traktuoja kaip informaciją apie galimą nusikalstamą veiką, kuri nėra teisinis pagrindas atlikti ikiteisminio tyrimo veiksmus ir priimti proceso sprendimą.

Generalinė prokuratūra iki šiol sprendžia, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl žiniasklaidoje paviešintų „WikiLeaks“ dokumentų. Įvertinti viešoje erdvėje publikuotą medžiagą apie galimą korupciją prokuratūra buvo paprašiusi STT.

„WikiLeaks“ medžiagoje – apie žiniasklaidos reketą ir šantažą

„WikiLeaks“ nutekintuose JAV diplomatų susirašinėjimuose teigiama, kad Lietuvos žiniasklaidos magnatai savo valdomus laikraščius nevengia naudoti kaip reketo įrankius, žiniasklaidos priemonių savininkai šantažuoja verslininkus, turi tiek politinių, tiek verslo interesų.

Ataskaitoje minimas didžiausias šalies dienraštis „Lietuvos rytas“ - rašoma, kiek jame esą kainuotų užsakomasis straipsnis. Ypač plačiai aptariamas dienraštis „Respublika“, kuris esą užsiėmė kone atviru reketu.

Medžiagas, remdamasi „WikiLeaks“ duomenims, parengė portalai „vz.lt“, „15min.lt”, persipublikavo ir DELFI.

Birželio 9 d. bendrovė „Respublikos leidiniai” DELFI atsiuntė raštą, kuriame neigia „WikiLeaks“ medžiagoje nurodytus faktus.

Po kurio laiko „Respublikos leidiniai“ kreipėsi į teismą. Vilniaus apygardos teismas priėmė nutarimą patenkinti „Respublikos leidinių“ prašymą kaip laikinąsias apsaugos priemones areštuoti „Verslo žinių“ turto už 0,5 mln. Lt. Ieškinys „Verslo žinioms“ pateiktas „dėl pažeistos dalykinės reputacijos gynimo ir žalos atlyginimo“. Praėjusį penktadienį „Verslo žinių“ 0,5 mln. Lt turto areštas panaikintas.

Panašus ieškinys buvo pateiktas ir prieš DELFI, tačiau prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones teismas atmetė. „15min..lt“ yra sulaukusi tik prašymo paneigti informaciją.

Dėl „WikiLeaks“ pažymose paviešintų teiginių į teismą Lietuvos žiniasklaidos priemones padavusi bendrovė „Respublikos leidiniai“ nusprendė bylinėtis ir su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV).

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)