aA
Saulėtą popietę einu į Naugarduko gatvėje (Vilniuje) esantį pastatą, kuriame įsikūrusi mokėjimo paslaugų bendrovė “TransferGo“. Mane pasitinka Daumantas Dvilinskas, kuris jau pusę metų vadovauja šiai bendrovei. Pokalbiui turiu valandą, ne daugiau – IT rinkos dinamiškumas nesuteikia alternatyvų.
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Dialogas užsimezga natūraliai ir nesuklysiu pasakęs, jog interviu prasidėjo dar neįjungus diktofono, o tiesiog lipant laiptais į susitikimų salę. Žinojau, kad “TransferGo” atstovas Daumantas turės ką pasakyti, tačiau nemaniau, jog per gerą pusvalandį būsiu supažindintas su startup’ų virtuve iš labai arti.

“TransferGo” užuomazgos ir veiklos modelis

Pašnekovas tvirtina, jog inovatyvaus internetinių pavedimų modelio idėją sukūrė ir išplėtojo Justinas Lasevičius. Kartu su Edvinu Šeršniovu jie įkūrė įmonę, rugsėjo mėnesį pristatė pradinę paslaugos versiją, gavo visas reikiamas licencijas. Vėliau prisijungė dar keletas didelę patirtį turinčių IT specialistų, ir galiausiai pats Daumantas Dvilinskas.

„Jie aiškiai žinojo, ką daro ir pamaniau, kad galiu pasiūlyti tai, ko jiems reikia”, – sako “TransferGo” vadovas ir priduria, jog projektas nuo pat pradžių sprendė opią problemą: “Lyginant su tradiciniais bankais, “TransferGo” pavedimus atlieka pigiau ir greičiau. Tačiau lyginti mūsų su bankais nederėtų, mes žmonių pinigų nelaikom – tik tarpininkaujam.”

Kaip įmonei pavyksta pervedimus iš vieno vartotojo kitam persiųsti pigiau? Paprasta. Yra dvi sąskaitos: viena Lietuvoje, kita – Didžiojoje Britanijoje. Vietoj to, kad pinigai būtų siunčiami iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją, jie atkeliauja į Lietuvos sąskaitą, o iš Didžiosios Britanijos sąskaitos yra išsiunčiami tiesiogiai kliento nurodytam adresatui.

Dirbant pagal šį modelį vienkartinis pervedimas kainuoja 2,5 svaro (10,2 Lt) + 1,3-1,75 proc. mokestis už valiutos keitimą. Orientuojamasi į mikromokėjimus, tad vieno pervedimo limitas yra iki 5 tūkst. svarų (20,1 tūkst. litų). Akivaizdu, kad pagrindinę “TransferGo” auditoriją sudaro žmonės, kurie iš užsienio perveda pinigus savo šeimoms, kitaip tariant – emigrantai.

Prieš beveik mėnesį įmonė išsiplėtė į Lenkijos rinką, kuri, anot Daumanto, labai panaši į Lietuvos: “Visų pirma, tai yra didesnė rinka ir pagal žmonių elgseną ji labai panaši į Lietuvos rinką. Ten taip pat yra didžiulė emigracija, tad paslauga turi didelę paklausą. Tai rinka, kurioje galime išsitestuoti. Jeigu Lenkijoje sugebi pritraukti vartotoją ir likti pelningu, tuomet galima sukurti pasaulinį produktą.”

Kokiomis nuotaikomis “TransferGo” gyvena šiandien?

Daumantas Dvilinskas
Daumantas Dvilinskas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Paklausiu, su kokiais iššūkiais ir problemomis iki šiol teko susidurti “TransferGo” komandai. Daumantas neišskyrė konkretaus atvejo, bet teigia: “Iššūkių yra kiekvieną dieną, nes kasdien kažkas yra blogai ir reikia ieškoti sprendimų. Gelbėja tai, kad nuo pat pirmų dienų labai atsakingai žiūrime į komandą, todėl problemos išsprendžiamos labai operatyviai.”

Tuo tarpu problemas, kurių komanda išspręsti negali, padeda spręsti mentoriai: “Turime didelį mentorių tinklą, tame tarpe yra ir vienas pirmųjų “Twitter” investuotojų, Gregas Kiddas. Jis yra investavęs į “TransferGo” ir patarinės Europos ir Šiaurės Amerikos apjungimo klausimais”.

Pašnekovas tvirtina, jog dabar iššūkiai yra kur kas didesni nei pačioje pradžioje, bet nuo to tik įdomiau. “Vienas mentorius teisingai pasakė: kuo toliau į mišką eini, tuo daugiau medžių ir kiekvienas medis tau yra nepažįstamas, bet vis tiek turi jaustis saugiai ir pasitikėti savimi, būti nuolatinėje nežinomybėje”, – tvirtina Daumantas ir pabrėžia, jog “žmonės, aiškiai deklaruojantys žinantys ką daro ir manantys, kad tai tikrai suveiks, yra melagiai”.

Anot Daumanto, vystant startup’ą planuoti yra būtina, kaip ir bet kuriame kitame versle, tačiau jis skirtas tam, jog pats turėtum supratimą kuo užsiimi. “Planas yra labai svarbus verslo pradžioje, o vėliau jis nuolatos keičiasi, nes iš išorės ateina nauja informacija – ją permąstai ir judi toliau. Čia kaip skirtingos stotelės. Galutinis tikslas yra aiškus, tačiau pats judėjimas gali būti labai įvairus, nes stotelių daug.”

Paslauga lyg ir nauja, pagalvoju sau tyliai. Tad, kokiais būdais “TransferGo” didina savo žinomumą ir pritraukia naujus klientus? Daumanto Dvilinsko atsakymas į šį klausimą:

“Rinkodaros pamatas yra iš lūpų į lūpas sklindanti informacija. Tam, kad žinutė būtų teigiama, reikia pasirūpinti geru produktu. Netrukus sukursime rekomendacijų sistemą (angl. referral), kur vartotojas galės mus rekomenduoti, o mainais gauti tam tikrą sumą pinigų. Norime skatinti žmones kalbėti. Nors jie yra geros nuomonės apie mūsų paslaugą, jie nebūtinai savo nuomonę reiškia.”

„TransferGo” artimiausi planai ir vizija

Anot “TransferGo” vadovo, šių metų tikslas yra užsiimti stiprią poziciją Europos šalių rinkose. Dar kitais metais – tarptautinė rinka. Šiuo metu įmonės patikimumą užtikrina įvairios licencijos ir leidimai Didžiojoje Britanijoje, tačiau bus siekiama gauti licenciją, kuri galiotų visame Europos kontinente.

Kalbant apie tolimesnę viziją, Daumantas pateikia įdomų palyginimą:

“Ką telekomunikacijų sektoriui padarė “Skype“? Jau nebegalvojame apie tai, ar apsimoka skambinti į užsienį, ar ne – įsijungiam “Skype” ir kalbamės. Lygiai taip pat bus su pervedimais. Greitai negalvosim, ar apsimoka pervedinėti pinigus – išlaidos bus labai mažos.

Kitaip tariant, mes norime revoliucionizuoti finansų rinką. Bankai ilgą laiką turėjo dominuojančias pozicijas ir neadekvačiai didžiulius viršpelnius. Manome, kad tokia situacija ilgai nebeišsilaikys.”

Kaip vieną iš svarbiausių prielaidų, padėsiančių įgyvendinti šią viziją, „TransferGo” vadovas mini emigracijos mastus: “Emigracija, kaip reiškinys, globaliai kasmet auga 8 procentais – vis labiau tampame vieno katilo žmonės. Natūralu, kad žmonės nori persikelti ten, kur didesnės galimybės. Tačiau šeimos nėra tokios mobilios, tad joms reikia pervedinėti pinigus.”

Patarimai pradedantiesiems verslininkams

Kaip ir pokalbio pradžioje, Daumantas Dvilinskas komandą įvardija kaip patį svarbiausią veiksnį versle: “Gera komanda padės tau išspręsti kasdienes problemas operatyviai. Gera komanda gali net ir nelabai gerą idėją paversti kažkuo vertingu. Galiausiai, su komanda gyveni 12-16 valandų per dieną, tad jeigu su ja nesusigyveni – bendrovės neišvystysi. Visa kita gali kisti – rinkodara, investuotojai, strategija – tačiau pirminė komanda turi išlikti.”

Pašnekovas neabejoja, jog iškart po komandos seka mokėjimas matyti didesnį paveikslą: “Investuotojams ir vartotojams pardavinėji savo viziją. Ji turi būti labai tvirta, nes jos realizavimui paskirsi 3-4 metus savo gyvenimo. Nuo vizijos viskas ir prasideda, o vizija prasideda nuo pain, t.y. kai matai konkrečią problemą. Pradėjus ją kapstinėti giliau, supranti, jog problema yra daug didesnė – tada ir būtinas sugebėjimas matyti didesnį paveikslą.”

Galiausiai, “TransferGo” vadovas išskiria veržlumą ir dinamiką, kurios, anot jo, yra didesnės vertybės negu intelektas ar žinių bagažas: “Faktas, jog reikia nusimanyti tam tikroje srityje, tad tam tikras žinių bagažas yra būtinas. Bet aplinka keičiasi taip greitai, kad sunku išlaikyti verslą, paremtą vien tik žinių bagažu. Yra daug protingų ir racionalių verslininkų, tačiau jų sėkmei didesnę įtaką turėjo asmeninės savybės: veržlumas, greitis, vizijos matymas, nesitaikstymas su esama padėtimi.”

ATNAUJINTA: pradinėje publikacijos versijoje buvo pateikta faktinė klaida,anot kurios, vieno pervedimo limitas yra 13,3 tūkst litų. Iš tiesų, vienu pavedimu galima siųsti iki 20,1 tūkst. litų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kaip sutaupyti apsiperkant internete? (23)

Vis populiarėjant internetinei prekybai, dažnas tokių parduotuvių klientas ieško įvairiausių...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (151)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Pusei gyventojų trūks lėšų pensijoje – kas penktas jomis nepasirūpina (107)

Daugiau kaip pusė – 6 iš 10 – Lietuvos gyventojų pripažįsta, kad jiems pensijoje reiks...

Pasiskolino pinigų, bet bankas neleido jais naudotis (219)

Pinigų pasiskolinęs lietuvis vieną dieną smarkiai nustebo negalėdamas prisijungti prie savo banko...

Iš emigracijos grįžusi lietuvė ir toliau renkasi mokėti mokesčius Britanijai (265)

Laisvas darbo jėgos judėjimas Europos Sąjungoje (ES) leidžia per savo karjeros metus lengvai...

Top naujienos

Dramų šeimose grimasos: prestižiniame sostinės rajone praskeltos galvos, kraujas ir be galo išsigandęs aštuonmetis (35)

Į iškvietimus vykstanti vaiko teisių apsaugos specialistė su DELFI sutiko pasidalinti istorijomis,...

Klientai perrašo taisykles: ką daryti įmonėms, kurioms kilo didelė grėsmė (2)

Šiuo metu gyvename kliento amžiuje, kai klientai perrašo verslo taisykles ir verčia įmones nuolat...

Lietuvių pamėgtoje saloje – galinga stichija: bangos tiesiog nušlavė apartamentų balkonus (15)

Gavus pranešimų apie smarkią audrą, dėl saugumo evakuotos kelios dešimtys lietuvių pamėgtos...

Nausėda apie prezidentės neišvykimą į Latviją: aš būčiau važiavęs netgi dviračiu (188)

Buvęs SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda , komentuodamas prezidentės...

Apie diagnozuotą vėžį prisipažinęs Stano: papasakosiu, kas nutiko per pastarąsias dienas (2)

Penktadienį apie diagnozuotą vėžį prisipažinęs atlikėjas Stanislovas Stavickis – Stano...

Eli Lake: Šiaurės Korėjos apgavystė (28)

Nuo tada, kai praėjusį birželį per viršūnių susitikimą Singapūre susipažino su Kim Jong Unu,...

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (290)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (41)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

Didžiuliai vandens kiekiai suteka į plyšius vandenyno dugne – kur jis dingsta? (79)

Jūs tikriausiai žinote, kad Žemės paviršius yra tarsi suskeldėjusio kiaušinio lukštas....

Planuojantiems statybas: ką privaloma žinoti apie detaliojo ir bendrojo plano koregavimą (11)

Rinkdamiesi žemės sklypą, kuriame norėtumėte statyti savo svajonių namą ar vystyti kitą...