„Man ataskaitoje parodė, kad turiu VMI sumokėti 2 500 Eur GPM (Gyventojų pajamų mokestis – aut.), nors turėtų būti nulis“, – patikino su portalu „Delfi“ susisiekęs vyras.

„O taip nutinka dėl to, kad „Revolut“ pateikia visas metų įplaukas į sąskaitą kaip pajamas. Ir taip yra ne tik man, bet ir žmonai, ir kitiems.

Tarkime, gaunu į „Revolut“ atlyginimą, tai ir darbdavys metų gale pateikia ataskaitą apie gautas pajamas, ir „Revolut“ dar padvigubina tas pajamas“, – pasakojo Paulius.

Jo teigimu, jo žmona turi kito komercinio banko paskyrą, iš kurios dalį gauto atlyginimo sau persiveda į „Revolut“ sąskaitą. Suprasta, kad pervesti pinigai yra traktuojami kaip pajamos.

Revolut

Paaiškino, kodėl taip nutiko

„Revolut“ portalui „Delfi“ perduotame komentare teigiama, kad Paulius tokioje situacijoje atsidūrė dėl to, jog pinigus laikė ne einamojoje sąskaitoje, o „Lanksčiuosiuose pinigų rinkos fonduose“.

„Lankstieji pinigų rinkos fondai“ („Flexible cash funds“) yra investicinė paslauga. Pervesdami lėšas šią sąskaitą, klientai per „Revolut Securities Europe“ UAB įsigyja pinigų rinkos fondų vienetų ir kasdien uždirba palūkanas. Lygiai taip pat išimdami lėšas iš „Lanksčiųjų pinigų rinkos fondų“ sąskaitos, pinigų rinkos fondų vienetus parduoda.

Užsakant „Lanksčiųjų pinigų rinkos fondų“ paslaugą, klientas programėlėje pirmiausia pasirenka skiltį „Santaupos ir fondai“, o tada – „Lankstieji pinigų rinkos fondai“. Visame paslaugos užsakymo procese informuojame klientą, kad jis renkasi investicinę paslaugą, taip pat nurodoma, kad paslaugą teikia „Revolut Securities Europe“, klientui pateikiami visi susiję fondo dokumentai“, – rašoma perduotame komentare.

Atstovai paaiškino ir apie tai, kokie duomenys yra perduodami VMI.

„Apie klientų lėšas „Lanksčiuosiuse pinigų rinkos fonduose“ „Revolut Securities Europe“ Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikė įstatymais nustatytus duomenis kaip „Finansinių priemonių pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamas ir išvestinių finansinių priemonių realizavimo pajamas, kurioms netaikoma mokesčio lengvata (kodas 12)“.

Revolut

Priklausomai nuo kliento asmeninių aplinkybių jos gali būti pakeistos į „Finansinių priemonių pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamas ir išvestinių finansinių priemonių realizavimo pajamas, kurioms taikoma mokesčio lengvata (kodas 11).

Taip pat klientams reikia pridėti išlaidas, kurias patyrė įsigydami fondo vienetus. Kadangi fondo vertė nesvyruoja, tai įsigijimo išlaidos yra tokios pat kaip ir pardavimo pajamos. Priklausomai nuo pasirinkto fondo valiutos, klientas gali patirti valiutos svyravimo riziką“, – paaiškina „Revolut“.

Kaip teigiama, bendra uždirbtų palūkanų suma, neatskaičius mokesčių VMI pateikta kaip „Palūkanos už ne nuosavybės vertybinius popierius (kodas 67)“. Kitus duomenys deklaruodami klientai tai turi padaryti patys, „Revolut“ programėlėje parsisiuntę „Lanksčiųjų pinigų rinkos fondų“ sąskaitos išrašą.

Informacijos apie klaidingai pateiktus duomenis nėra

VMI Mokestinių prievolių departamento vadovė Inga Gedminienė patikino, kad nėra informacijos apie „Revolut“ klaidingai pateiktus duomenis.

„Gyventojo iš vienos asmeninės sąskaitos į kitą pervedamos asmeninės lėšos nėra laikomos pajamomis, nuo kurių reikia mokėti gyventojų pajamų mokestį. Taip pat ir iš darbdavio pervedamas atlyginimas, jei nuo jo jau sumokėti mokesčiai.

Gyventojo iš vienos asmeninės sąskaitos į kitą pervedamos asmeninės lėšos nėra laikomos pajamomis, nuo kurių reikia mokėti gyventojų pajamų mokestį. Taip pat ir iš darbdavio pervedamas atlyginimas, jei nuo jo jau sumokėti mokesčiai.

Inga Gedminienė

Pateikdamos duomenis finansų įstaigos nurodo gautų pajamų rūšies kodą. Taigi, gyventojų duomenis į preliminarias pajamų mokesčio deklaracijas VMI perkelia tiksliai taip, kaip juos pateikia finansų įstaigos.

Informacijos, kad „Revolut“ būtų klaidingai pateikusi duomenis apie 2024 m. išmokėtas finansinių priemonių perleidimo pajamas, VMI nėra gavusi“, – komentavo I. Gedminienė.

Kaip pridūrė atstovė, jei gyventojams kyla klausimų dėl į preliminarias pajamų deklaracijas perkeltų duomenų, rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į finansų įstaigą.

„Pažymime, kad praėjusiais metais deklaravimo laikotarpiu pasitaikė situacijų, kai finansų įstaigų klientai ne visai tiksliai suprato investavimo produktus“, – teigė ji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)