Seime registruotu Mokėjimų įstatymo pakeitimuose numatoma, kad „mokėjimo paslaugų teikėjai negali diferencijuoti gavėjui taikomo komisinio atlyginimo pagal tai, kurioje mokėjimo paslaugų teikėjo įstaigoje mokėtojas turi mokėjimo sąskaitą“.

Šiuo metu, pavyzdžiui, SEB bankas taiko 0,41 euro už į sąskaitą pervestų lėšų administravimą iš kitų Lietuvoje registruotų bankų. Tuo metu „Swedbank“ ir DNB už pervedimą eurais iš kitų bankų Lietuvoje taiko 0,35 euro mokestį.

Portalas DELFI jau rašė, kad pinigų įskaitymo mokesčio, kurį bankai pavadinę „į sąskaitų pervestų lėšų administravimu“, bankai netaiko nei Latvijoje, nei Estijoje.

Pažaboti šį bankų išradimą bandoma kartu ir su pagrindinės mokėjimo sąskaitos idėja. Pagal Lietuvos banko viešai konsultacijai pateiktą informaciją, kurioje svarstoma, kokios paslaugos turėtų sudaryti šios paslaugos paketą, siūloma įtraukti ir nemokamą neribotą gautų mokėjimų eurais įskaitymą.

Kaip komerciniai bankai sureaguos į šį Mokėjimų įstatymo pakeitimą (atsisakys lėšų įskaitymo mokesčio ar suvienodins kainodarą ir atliekant pervedimus banko viduje), kol kas nežinia. Tačiau Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas teigia, kad bankams teks prisitaikyti prie naujų reikalavimų.

„Krepšelyje (pagrindinės mokėjimo sąskaitos – red.) įskaitymo mokesčio turės nelikti. Yra numatyta, kad krepšelio įskaitymai yra nemokami. O tuo metu kitoms paslaugoms gali ir išlikti. Jau nuo banko priklausys“, - komentavo jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (49)