„Tai leis dar geriau panaudoti momentinių mokėjimų privalumus. Tokie pervedimai yra puiki alternatyva atsiskaitymams grynaisiais pinigais, nes leis sumokėti čia ir dabar bet kuriuo paros metu vienu ekrano prilietimu – lėšos iš karto įkris į gavėjo sąskaitą“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

M. Jurgilas pabrėžia, kad mokėjimai pagal telefono numerį galėtų būti naudingi ir verslui, ypač smulkiajam.

„Mokėjimo pagal telefono numerį paslaugai nereikia jokių papildomų investicijų ir ji galėtų būti puiki alternatyva kitoms atsiskaitymo priemonėms, pavyzdžiui, mažose parduotuvėse, kirpyklose ar pan.“, – teigia jis.

Tikimasi, kad bankai įvertins šią galimybę ir netolimoje ateityje pritaikys paslaugą verslo poreikiams.

„Diegdami naujus mokėjimo sprendimus, stengiamės kuo labiau supaprastinti savo paslaugas, kad palengvintume kasdienių finansų tvarkymą savo klientams. SEB klientai įprastai per mėnesį atlieka beveik 84 tūkst. mokėjimų pagal telefono numerį kitiems SEB programėlės naudotojams. Tikime, kad, išplėtę funkcijas ir sudarę galimybę pervesti pinigus pagal telefono numerį ir į kitą banką, savo klientams suteiksime itin patogią paslaugą“, – sako SEB Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.

„Vis daugiau gyventojų išmanusis telefonas tampa pirmine priemone finansiniams reikalams tvarkyti – kasdien tūkstančiai „Swedbank“ programėlės naudotojų už prekes ir paslaugas atsiskaito bekontakčiu būdu mobiliuoju telefonu ar išmaniaisiais laikrodžiais, naudojasi „Apple Pay“ paslauga. Nuo šiol, norint pervesti pinigų draugams ar artimiesiems, nereikės įvedinėti sąskaitos numerio – užteks žinoti tik gavėjo telefono numerį. Kartu žmonėms sumažės poreikis nešiotis grynųjų pinigų“, – teigia Pavel Ladziato, „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas.

Norėdamas naudotis pervedimų pagal telefono numerį paslauga, vartotojas turės banko mobiliojoje programėlėje duoti sutikimą susieti savo telefono numerį su pasirinkta sąskaita. Į šią sąskaitą jis gaus mokėjimus iš kitų paslaugos naudotojų. Pinigams pervesti tereikės pasirinkti mobiliojoje programėlėje gavėją iš kontaktų sąrašo arba suvesti lėšų gavėjo telefono numerį. Pervedimas bus galimas, jeigu gavėjas taip pat bus susiejęs savo telefono numerį su sąskaita.

Besinaudojantiems mokėjimo paslaugų krepšeliais, į kuriuos įskaičiuojami ir pavedimai, pervedimai pagal telefono numerį papildomai nekainuos. Kitiems klientams šių pervedimų kaina bus tokia pati kaip ir vietinių pervedimų.

Iniciatyva sukurti telefono numerio susiejimo su mokėjimo sąskaitos numeriu sistemą Lietuvos banke kilo 2018 m. pavasarį, ją aktyviai palaikė šalies komercinių bankų bendruomenė, du jos bankai šiandien jau gali pasiūlyti šią itin patogią paslaugą savo klientams, Šiaulių bankas planuoja tai padaryti kitais metais. Lietuvos bankas kviečia ir kitus Lietuvos bei užsienio šalių bankus, kredito unijas, mokėjimo ir el. pinigų įstaigas prisijungti prie šios sistemos ir sudaryti savo klientams galimybę naudotis greitais ir patogiais mokėjimais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (86)