Antradienį Trišalė taryba, sudaryta iš profsąjungų, verslo ir Vyriausybės atstovų, pritarė minimalios algos didinimui 25 eurais iki 325 eurų neatskaičius mokesčių.

Toliau šis klausimas bus svarstomas Vyriausybėje. Šiuo metu minimali alga prieš mokesčius yra 300 eurų.

Trišalė taryba taip pat nusprendė, kad minimalios algos klausimas turi būti svarstomas bent kartą per metus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktoriaus pavaduotoja Eglė Radišauskienė sakė, kad ekonominiai rodikliai leidžia didinti minimalią algą.

„Dabar yra nedidelė riba tarp skurdo rizikos ribos ir minimalios algos. Taip pat reikėtų atsižvelgti į įmonių pelningumą“, - posėdyje teigė ji.

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas posėdyje pasakė, kad tai yra paskutinis kartas, kai jo asociacija pritaria minimalios algos didinimui politikų siūlymu, tačiau su sąlyga, kad kitą kartą jau bus remiamasi ekonominiais rodikliais.

„Šitas politinis saldainiukas, kuris įprastai išmetamas prieš rinkimus, turėtų būti pakeistas ekonominiu vertinimu, kada tai turi būti daroma“, - posėdyje kalbėjo jis.

Taip pat D. Arlauskas atkreipia dėmesį, kad Darbo kodeksas leidžia diferencijuoti minimalią algą pagal regionus, tačiau tai nedaroma.

„Jeigu padidinsime minimalią algą 25 eurais, tai kai kuriuose rajonuose ji sieks 65 proc. vidutinio atlyginimo. Ar jums tai neatrodo pavojinga riba? Mes turime siekti didinti vidutinę algą“, - sakė jis.

Tuo metu darbdavių atstovai minimalaus atlyginimo didinimą siūlo sieti su vidutiniu darbo užmokesčiu, darbo našumu ir infliacija, BVP augimu ir nedarbo lygiu.

Premjeras Algirdas Butkevičius interviu Lietuvos radijui sakė, kad neketinama apsiriboti minimalaus atlyginimo didinimu liepą. Dar 25 eurus prie mažiausiai uždirbančiųjų pajamų ketinama pridėti nuo kitų metų sausio.

Premjero nuomone, tai daryti leidžia šalies ekonominė situacija. Šių metų pradžioje prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad pritaria minimalios algos didinimui.

Sodros“ duomenimis, Lietuvoje yra daugiau nei 1,3 mln. dirbančiųjų, o minimalią algą arba mažiau gauna per 200 tūkst. dirbančiųjų. Tai yra beveik penktadalis visų šalies dirbančiųjų.

Paskutinį kartą minimali alga didėjo nuo sausio, kai ji buvo padidinta maždaug 10 eurų iki 300 eurų.

Lietuvoje minimali alga yra viena mažiausių Europos Sąjungoje, pagal šį dydį lenkiame tik rumunus ir bulgarus. Latvijoje minimalus atlyginimas yra 360 eurų, Estijoje – 390 eurų. Tarp euro zonos šalių Lietuvos minimali alga yra mažiausia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (203)