Apie šią solidarumo akciją „Valiutų mainai“ paskelbė po „Delfi“ publikacijos, kad dėl karo Ukrainoje į Lietuvą atvykę asmenys gali susidurti su sunkumais norėdami savo turimas grivinas iškeisti į eurus.

„Bandysime padėti jiems. Mes pirksime ir parduosime už tą pačią kainą. Jokio verslo nedarome, norime tik padėti“, – „Delfi“ sakė „Valiutų mainai“ valdybos narys Tomas Biriukovas.

Kaune prie Girstupio turgaus (Kovo 11-osios g. 22) įsikūrusi keitykla yra numačiusi, kad nupirks Ukrainos grivinų už 15 tūkst. eurų artimu ikikrizinio laikotarpio kursu.

„Tačiau mūsų resursai riboti, o pagalbos reikės šimtams ar net tūkstančiams pabėgėlių. Todėl labai kviečiame prisidėti visus prie šios solidarumo akcijos, iš mūsų perperkant Ukrainos griviną už tą pačią kainą, už kurią mes nupirksime iš ukrainiečių, taip galėsime suteikti pirminę pagalbą atvykstantiems į mūsų šalį“, – rašoma jų feisbuko puslapyje.

„Mūsų resursai labai stipriai riboti. Mintis tokia, kad galbūt Lietuvos žmonės, verslininkai galėtų prisidėti. Mes esame tik tarpininkai – negalime skirti daugiau nei 15 tūkst. eurų. Jei perkame už 40 centų, už tiek pat ir parduosime“, – nurodė T. Biriukovas.

„Mes iš ukrainiečių perkame grivinas kursu 40, t. y. už 40 grivinų ukrainietis gauna 1 eurą. Kaip galite prisidėti jūs? Nupirkti iš mūsų grivinų, kursu 40 (už 1 eurą gausite 40 grivinų)“, – nurodo įmonė.

Juridinių asmenų registro duomenimis, „Valiutų mainai“ akcininkai yra Tomas Biriukovas, Darius Janickas ir Reimundas Pimpis. Įmonė įsteigta 2015 metais.

2020 metais „Valiutų mainai“ gavo 11 mln. eurų pajamų, uždirbo 38 tūkst. eurų grynojo pelno.

„Sodros“ duomenimis, kovo 2 dieną įmonė turėjo 10 darbuotojų, kuriems sausį mokėtų atlyginimų vidurkis siekė 740,12 euro (apie 540 eurų „į rankas“).

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos