aA
Kiekvienas bent kartą gyvenime susimąstome, ką reiškia būti laimingam ir kaip pasiekti šią būseną. Norint pagauti laimės paukštę būtina atsakyti į klausimą, kas mums yra laimė. Vienam laimės pojūtį suteikia išsvajotos prekės įsigijimas, kitas jaučiasi laimingas pagaliau radęs savo vietą po saule. Žinoma, yra žmonių, kurie įsitikinę, kad būti laimingam arba iš viso neįmanoma, arba reikia ypač daug pastangų.
Laimingas vairuotojas
© Shutterstock nuotr.

Be abejo, tai netiesa. Kovoti su visuomenės brukamu požiūriu, kad laimė yra tik išrinktųjų privilegija, ne tik įmanoma, bet ir būtina. Iš tikrųjų atsakymas į klausimą, kas daro mus laimingus, yra paprastas. Tai mūsų įpročiai! Būtent jie daro didelę įtaką laimės pajutimui.

Žmones, ryžtingai žengiančius gyvenimo keliu, vienija savitas požiūris į pasaulį. Jie yra laimingi ne dėl to, kad nenustoja šypsotis fortūna, o todėl, kad jie išsiugdė įpročius, leidžiančius neprarasti savitvardos ir gebėti lengvai susidoroti su sunkumais bei nesėkmėmis. Pritaikius kelis paprastus, bet veiksmingus principus pasiekti laimės būseną bus kur kas paprasčiau.

1. Laimingi žmonės niekada nesidomi tuo, ką apie juos mano kiti. Besidžiaugiančių gyvenimu žmonių požiūrį į pasaulį geriausiai apibūdina Coco Chanel pasakyti žodžiai: „Man tas pats, ką manote apie mane, nes apie jus negalvoju iš viso.“ Bandymas įtikti visiems prie gero nepriveda. Galbūt gyvenime neišvengiame klaidų, bet net ir neapgalvoti, klaidingi veiksmai formuoja neįkainojamą patirtį. Tad norint būti laimingam ir ryžtingai žengti gyvenimo keliu nereikia gręžiotis atgal ir nuolat ieškoti kitų akyse pritarimo.

2. Laimingi žmonės moka pažvelgti į situaciją iš šalies. Gyvenime nebūna nei vienareikšmiškų pergalių, nei pralaimėjimų. Taigi geriausia išeitis – būti neutraliam. Žinoma, to neišmokstama per dieną ar dvi, bet šį įprotį verta išsiugdyti. Geriausias pavyzdys ir įkvėpimas – kinų išminčiai, kurie ragindavo žvelgti į gyvenimą tarsi beždžionėms, nuo kalno viršūnės stebinčioms apačioje vykstančią dviejų liūtų kovą.

3. Laimingi žmonės dėl nieko nesigaili. Neįžvelgtos galimybės, nenusisekusi meilė, geriausių draugų išdavystė – sąrašą dalykų, dėl kurių dauguma apgailestauja, galima tęsti iki begalybės. Pasak amerikiečių psichologo Olafo Meinerio, apgailestavimas yra tuščias ir bevertis užsiėmimas. „Apgailestavimas turi trukti ne daugiau nei penkias minutes, – sako jis. – Kitaip eikvojame laiką ir sunaudojame milžinišką kiekį energijos.“

4. Laimingi žmonės moka būti dėkingi. Žinoma, turima omenyje ne dirbtinis dėkingumas, o jausmas, sklindantis iš širdies gelmių. Dėkingumas daro stebuklus. Dėkodami sutelkiame dėmesį ne į dalykus, kurių patys stingame, o į tai, ką turime. Kadangi žmogaus mintys veikia kaip traukos dėsnis, galvodami vien apie pozityvius dalykus traukte traukiame gėrį.

5. Laimingi žmonės moka iš savęs pasijuokti. Ironija – nuostabus dalykas. Jeigu žmogus sugeba ironiškai žvelgti į save, jis neįveikiamas. Psichologų nuomone, saviironija rodo aukštą intelekto lygį. Gebėjimas pasijuokti iš savęs būdingas tik stiprios dvasios, aštraus proto žmonėms ir yra tiesiogiai susijęs su gyvenimo džiaugsmu bei optimizmu.

6. Laimingi žmonės gyvena šia diena. Jie moka džiaugtis teigiamais kasdieniais įvykiais: rytiniu arbatos ar kavos puodeliu, dienos veikla, vakariniu paplepėjimu su bičiuliu. Amerikiečių psichologas Dale’as Carnegie jau seniai pastebėjo, kad tie, kurie nuolat kremtasi dėl praeityje patirtų nesėkmių ir bijo patirti pralaimėjimą ateityje, negyvena iš viso. Jie yra tarsi nuolatinės baimės kamuojami zombiai, kurių gyvenimas primena pragarą.

7. Laimingi žmonės niekada nenustoja mokytis. Knygos, kelionės, nauji hobiai, užsienio kalbos, nenumaldomas noras pažinti šį pasaulį ir jame gyvenančius žmones – visa tai prisideda prie gyvenimo pilnatvės ir laimės būsenos formavimo.

8. Laimingi žmonės nepavydi. Pripratome lyginti save ir savo gyvenimą su kitų. Žinoma, sveika konkurencija yra gerai, bet dažniausiai ji sukelia nepasitenkinimo savimi jausmą, pavydą. Jeigu šiandien tapome bent truputį geresni negu vakar, pelnytai galime jaustis nugalėję ir pavydėti sau.

9. Laimingi žmonės renkasi protingus draugus. Amerikietis Robertas Greenas savo garsioje knygoje „48 valdžios taisyklės“ rašo: „Kitų nesutarimai ir nelaimės gali mums pakenkti, nes emocinės būsenos užkrečiamos kaip ir ligos. Jums gali atrodyti, kad elgiatės kilniai ir gelbiate skęstantįjį, bet dažnai nelaimingieji patys pritraukia nelaimes, tad labai tikėtina, kad jos taps jūsų dalia.“ Taigi norint būti laimingam reikia bendrauti tik su laimingais, nes būtent jie užkrės laime.

ANONSAS: Naujame "bzn start" lapkričio mėnesio verslo žurnalo numeryje ieškokite įdomių istorijų: "VERSLO ISTORIJA: „Soltros“ įkūrėjas Vytautas Rumba apie šeimos verslą, kuriuo gyvena“, ”Vot ONO” klubo idėją, kurią išsuko du jaunuoliai , interviu su Radvilu Bubneliu apie pirmą verslą ir laisvę, kurią padeda pajusti pinigai. Taip pata Jūsų laukia daug kitų tikrų verslo gyvenimo užkulisų.

Verslo žurnalas
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Darbo užmokesčio atotrūkis Lietuvoje didėja: kur uždirbama daugiausiai ir mažiausiai (52)

Vidutinis mėnesinis paskaičiuotasis (bruto) darbo užmokestis Vilniaus regione ketvirtąjį...

„Swedbank“: gyventojai pernai išsigrynino 0,25 mlrd. eurų mažiau (2)

Šalies gyventojai toliau atsisako grynųjų pinigų ir atsiskaitymams renkasi korteles ar kitus...

Vartojimo kreditų davėjai praėjusiais metais paskolino beveik ketvirtadaliu mažiau (2)

Per praėjusius metus vartojimo kredito davėjai (ne kredito įstaigos), įskaitant ir tarpusavio...

„Sodra“: atlyginimai vidutiniškai augo 110 eurų, didžiausios pajamos – ne vilniečių (278)

Gyventojų vidutinės darbo pajamos paskutinį praėjusių metų ketvirtį, palyginus su tokiu...

Kai kurios grožio paslaugos pabrango dvigubai: klientai sutinka mokėti daugiau (231)

Per antrąjį karantiną plaukų priežiūros paslaugos brango 40 proc., veido priežiūros –...

Top naujienos

Lietuvoje – dar dvi jaunų žmonių mirtys: apie nė 30 neturėjusio vyro mirtį paaiškėjo po 2 mėnesių (197)

Lietuvoje padaugėjo jaunų žmonių mirčių nuo koronaviruso. Savaitgalį oficialią koronaviruso...

Savivaldybės pripažįsta: kol kas sunku sugrąžinti pradinukus, kliūtis – pasiūlymas testuotis (110)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) dar praėjusią savaitę pakvietė savivaldybes ir...

Iš pažiūros nekalti simptomai gali įspėti apie mirtiną ligą: uždelsus padėti jau gali būti sunku (2)

Perdėtas dėmesys savo kūno svoriui ir maistui gali reikšti, kad jus kamuoja valgymo sutrikimai ....

JAV žvalgyba: Rusija vykdo tikslingą vakcinų karą

Rusijos žvalgybos tarnybų pareigūnai bando sukelti abejonių dėl „ Pfizer “ sukurtos...

Restoranai ir viešbučiai ruošiasi protestui: įteikė Vyriausybei raštą, kada nori sugrįžti į darbus (200)

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako valdžiai...

Iš esmės. Ar Partnerystės įstatymas ir narkotikų dekriminalizavimas nesugriaus valdančiosios koalicijos? (52)

Naujas politinis sezonas: ar Partnerystės įstatymas ir narkotikų dekriminalizavimas nesugriaus...

Bilotaitė: po savaitės judėjimas turėtų laisvėti tarp visų savivaldybių, išskyrus „juodąsias“ (457)

Pirmadienį įvykusiame Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdyje buvo kalbama...

Gražiausias kelias pasaulyje – 243 km ilgio greitkelis, įamžinęs karo aukų atminimą (2)

Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, jame dalyvavę ir likę gyvi kariai sugrįžo namo. Kaip...

Perskaitė „AstraZenecos“ sudėtį ir skleidžia paniką: daugiau nei 1 tūkst. lietuvių patikėjo melagiena (177)

„Kas ten pasakojo, kad antivakseriai yra sąmokslo kurėjai, o vakcina tai toks nekaltas vandenėlis...