aA
Ruošiantis naujųjų metų sutikimui, bankininkai pataria nepamiršti iš anksto pasirūpinti grynaisiais pinigais, nes naujametinę naktį bankų kortelės kurį laiką neveiks, o bankomatai neišduos grynųjų pinigų. Taip pat šiais metais mokesčių apmokėjimu ar pinigų pervedimu reikėtų pasirūpinti anksčiau nei įprastai.
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Lietuvos banko tarptautinių ryšių departamento direktorius Rimtautas Bartkus sako, kad gruodžio 31 d. popietę elektroninė bankininkystė jau bus pradėta pertvarkyti ir nebeveiks visuose bankuose. Visų bankų funkcionalumas turėtų būti atkurtas pirmąją mokėjimų dieną – sausio 2 d. Kai kurie bankai žada atkurti pilną sistemų funkcionalumą jau sausio 1 d., o kai kurie sausio 1 d. žada bent galimybę pasitikrinti sąskaitų likučius.

Bankų skyriai gruodžio 31 d. taip pat užsidarys anksčiau.

„Reikėtų paskubėti savo reikalus susitvarkyti maždaug iki vidurdienio, nes iki 12 valandos bus daromi pavedimai į kitus bankus, o apskritai bankas nustos veikti 13:30 val. Internetinė bankininkystė veiks iki 15 val. ir po to jau reikėtų planuoti, kad operacijos nebus vykdomos iki kitos dienos 14 val.“, – sako SEB banko Verslo plėtros departamento vadovas Linas Januškevičius.

Pataria naujametę naktį turėti šiek tiek grynų

SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė įsitikinusi, kad chaoso naujametinę naktį dėl euro įvedimo kilti neturėtų. Jos nuomone, nedidelis sumišimas gali kilti nebent dėl to, kad žmonės nežinos, pavyzdžiui, kaip atsiskaityti už taksi paslaugas po vidurnakčio.

„Norisi priminti, kad naktį taksi bus galima atsiskaityti ir litais. Tie, kurie planuoja ir yra įpratę už viską atsiskaityti mokėjimo kortele, turėtų žinoti, kad naktį bus momentas, kurio metu kortelės gali neveikti“, – aiškina J. Varanauskienė.

Ji prideda, kad kortelės neveikti turėtų trumpą laiką, bet geriau turėti grynųjų pinigų. Ar tai bus litai, ar eurai – nesvarbu.

DNB banko prezidento pavaduotoja Vaineta Barevičiūtė žada, kad DNB klientų kortelės veiks nepertraukiamai, o bankomatai vidurnaktį bus atjungti maždaug pusvalandžiui.

Swedbank“ Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Orinta Žvirzdienė teigia, kad klientai galės be trukdžių atsiskaityti kortelėmis nuo 00:30 val.

R. Bartkus teigia, kad dėl Lietuvoje įvedamų pakeitimų, trumpą laiką neveiks ir užsienyje naujuosius metus pasitinkančių lietuvių banko kortelės. Todėl reikėtų iš anksto pasirūpinti grynaisiais pinigais vietine valiuta.

Bankomatus pradės išjunginėti sausio 29 d.

Pasak Lietuvos banko tarptautinių ryšių departamento direktoriaus Rimtauto Bartkaus, kai kurie bankai dalį bankomatų planuoja išjungti jau gruodžio 29 d. Tai yra daroma tam, kad visus bankomatus būtų galima užpildyti eurais ir parengti juos eurų išdavimui iš karto po vidurnakčio. Ekspertas ramina, kad šią dieną bus išjungiami tie bankomatai, šalia kurių yra kitas to paties banko bankomatas, todėl tai neturėtų sukelti didesnių nepatogumų.

Lietuvos banko atstovo teigimu, daugumos bankomatų veikla turėtų nutrūkti apie 23 val., bet „praėjus pusei valandos po vidurnakčio turėtų būti atkurtas normalus mokėjimo kortelių ir bankomatų tinklo funkcionalumas. Taigi maždaug 5 min. po vidurnakčio maždaug pusėje šalies bankomatų jau bus galima išsiimti eurus, o 30 min. po vidurnakčio tai turėtų būti galima padaryti visuose bankomatuose“.

Bankomatai grynųjų pinigų nepriims beveik parą

Bankininkai taip pat perspėja, kad tie, kurie planuoja turimus litus pasidėti į savo banko sąskaitą, turėtų tai padaryti kuo greičiau. SEB banko atstovė J. Varanauskienė juokauja, kad tai jau reikėjo padaryti vakar ar užvakar. Artėjant metų pabaigai vis daugiau žmonių norės pasinaudoti tokia pat galimybe, todėl prie pinigus priimančių bankomatų gali nusidriekti eilės.

Norintieji litus į savo sąskaitas įnešti kitais metais tai galės padaryti lygiai taip pat kaip ir anksčiau, bet svarbu tai, kad grynuosius pinigus priimantys bankomatai neveiks beveik parą. Jie nustos veikti šių metų gruodžio 31 d. 15 val., o vėl pradės veikti kitų metų sausio 1 d. 14 val. J. Varanauskienė pabrėžia, kad toks laiko tarpas taikomas tik grynuosius pinigus priimantiems bankomatams.

Sąskaitas apmokėti reikėtų anksčiau

Sąskaitas internetu apmokantys ar pinigų pervedimus šių metų paskutinę dieną norintys atlikti gyventojai tuo turėtų pasirūpinti gerokai anksčiau. R. Bartkaus teigimu, numatomas trumpesnis mokėjimo sistemų darbas – bankai mokėjimų nurodymus priims iki gruodžio 31 d. 12 val. Vėliau prasidės sistemų atnaujinimo darbai.

„Gruodžio 31 d. popietę elektroninė bankininkystė jau bus pradėta pertvarkyti. Visų bankų funkcionalumas turėtų būti atkurtas pirmąją mokėjimų dieną – sausio 2 d. Dalinis funkcionalumas, t. y. galimybė pasitikrinti sąskaitų likučius kai kuriuose bankuose bus užtikrintas jau sausio 1 d. rytą. Kai kurie bankai taip pat jau turės pilną elektroninės bankininkystės funkcionalumą – galimybę pilnai naudotis paslaugomis sausio 1 d. popietę“, – aiškina R. Bartkus.

Pasak J. Varanauskienės, mokesčių apmokėjimu internetu gyventojams derėtų pasirūpinti dar gruodžio 30 d. iki 20 val., nes gruodžio 31 d. tokių įmokų galimybės bus ribotos. Taip pat ekspertai pataria pirmosiomis metų dienomis susilaikyti nuo nebūtinų prekių ir paslaugų pirkimo. Esą dėl operacijų dviem valiutomis tai gali užtrikti gerokai ilgiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prekybininkai privalo grąžinti jums pinigus, jeigu pritaikė mokestį atsiskaitant kortele privalo grąžinti jeigu paėmė (15)

Prekių ir paslaugų teikėjai neturi teisės imti mokesčio iš pirkėjų, atsiskaitančių mokėjimo...

Briuselis siūlo taikyti PVM lengvatas moterų perkamoms prekėms (17)

Europos Parlamentas (EP) antradienį priėmė rezoliuciją, kuria siūloma taikyti PVM lengvatas...

Skaičiuoklė: palyginkite mokėjimo paslaugų įkainius (16)

Lietuvos bankas įdiegė specialią skaičiuoklę , kuri vartotojams leidžia palyginti bankų,...

Pamatęs banko reklamą vyras pratrūko: paskolos vestuvėms jau tampa mada (411)

Praeidamas pro vieno banko filialo langą vyras pastebėjo didžiulę reklamą apie vartojimo...

Langas grįžti į „Sodrą“ tuoj užsivers: ar verta tai padaryti (248)

Įsigaliojus pensijų reformai, gyventojai iki birželio 30 dienos gali pensijų fonde sukauptas...

Top naujienos

Jastramskis: Skvernelis gali sumaišyti kortas Nausėdai, nes kur du – trečias nereikalingas (139)

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė dalyvausiantis Prezidento rinkimuose. Kokios jo...

Apsipirkti prekybos centre reikės naujų įgūdžių: laukia didelės naujovės (142)

Nuo investicijų į savitarnos kasas iki naujos internetinės prekybos platformos - taip didieji...

Teismas nusprendė: Naujosios Zelandijos pora į gimtinę grįžo be 9-metės (731)

Vilniaus apygardos teismas trečiadienio popietę paskelbė sprendimą tarptautinio įvaikinimo...

Kelininkai skelbia ekstremalią padėtį – dauguma kelių tapo neįveikiamais (83)

Permainingos oro sąlygos Lietuvoje negaili iššūkių – rajoniniai keliai dėl spustelėjusio...

Karbauskis jau svarsto, kas galėtų pakeisti Skvernelį premjero poste (789)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs –...

Dakaro ralis įveiktas – į Lietuvą bus parvežti net du rekordai atnaujinta 17.48 val. (392)

Trumpesnis, tik vienoje valstybėje vykstantis, tačiau toks pats sunkus ir kankinantis – toks...

Dviejų vaikų mama per metus susitaupė 30 tūkst. dolerių: pasidalijo 8 patarimais, kaip tai padaryti ir jums (18)

Olivia White sugebėjo sutaupyti 30 tūkst. dolerių per 12 mėnesių po to, kai pasiryžo nedideliems...

Povandeninių laivų paslaptys: kaip jie išbūna mėnesiais po vandeniu ir iš kur gauna deguonies?

Didieji atominiai povandeniniai laivai įprastai plaukioja po vandeniu. Taikos metais jiems vis tiek...

Sotus vištienos ir pievagrybių pyrago receptas (1)

Kai lauke šalta, vis daugiau laiko praleidžiame namuose, virtuvėje ir šildomės karštais...

Pagyrų dėl tobulos figūros sulaukianti Sofio Gelašvili atskleidė, jog krūtinę pasididino dar būdama 19 metų (29)

Žinoma verslininkė ir stilistė Sofio Gelašvili gali pasigirti puikiomis kūno formomis ir...