„Šiuo metu teisės aktai taikomi vienodai visiems Lietuvoje dirbantiems žmonėms: jei žmogus metų pradžioje buvo vyresnis nei 40 metų ir dirbo pagal darbo sutartį arba savarankiškai, jis automatiškai įtraukiamas į pensijų kaupimą.

Gavėjams siunčiamuose pranešimuose yra QR kodai, nukreipiantys į anglišką bei rusišką pranešimo versijas“, – tikina Malgožata Kozič, „Sodros“ Komunikacijos skyriaus patarėja.

Teigiama, kad institucija skiria didelį dėmesį komunikavimui užsienio piliečių auditorijoms apie įtraukimą į pensijų kaupimo sistemą ir galimybę apsispręsti dėl kaupimo.

„Siunčiame pranešimus ir organizuojame seminarus darbdavių, buhalterių asociacijoms ir organizacijoms. Kasmet tiesiogiai informuojame draudėjus, kad jų darbuotojai yra įtraukti į kaupimą ir prašome darbdavių pagalbos pasiekiant darbuotojus su svarbia jiems žinia apie vykstantį įtraukimą į pensijų kaupimą.

Pagrindinės prašymų iš kaupimo antrojoje pensijų pakopoje tenkinimo priežastys:

  1. Žmogus neperskaitė pranešimo, siųsto per asmeninę paskyrą www.sodra.lt/gyventojui, ir jam nebuvo įteiktas pranešimas, siųstas registruota pašto siunta – siunta buvo grąžinta sunaikinimui, įteikta kitam asmeniui, pristatyta į gaunamųjų laiškų dėžutę, kaip paprasta korespondencijos siunta.

  2. Pranešimas nebuvo išsiųstas registruota pašto siunta. Žmogus nebuvo deklaravęs gyvenamosios vietos arba buvo įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.

  3. Žmogus nurodė svarbias priežastis, pagrįstas dokumentais, dėl kurių kreiptis dėl dalyvavimo pensijų kaupime išregistravimo ar prašymo stabdyti pensijų įmokų pervedimą negalėjo pateikti iki birželio 30 dienos. Pavyzdžiui, ilgą laiką gydėsi, turėjo ilgalaikį nedarbingumą, buvo išvykęs į ilgalaikę komandiruotę užsienio valstybėje

Sudarėme galimybes supaprastinta tvarka pateikti prašymus atsisakyti pensijų kaupimo, jei užsieniečiai nesinaudoja asmeninėmis „Sodros“ paskyromis.

Bendradarbiaujame su Lietuvoje veikiančia žiniasklaida anglų, rusų, lenkų kalbomis, kad aktuali informacija pasiektų ir lietuviškai nekalbančius Lietuvos gyventojus“, – „Delfi“ vardijo M. Kozič.

Įtraukti į antrąją pensijų pakopą ir dėl svarbių priežasčių negalėję iki birželio 30 d. atsisakyti, turi teisę būti išbraukti iš kaupimo terminui pasibaigus tais atvejais, kai pateikiami pagrįsti argumentai ir dokumentai. Šiuos vertina „Sodros“ valdyba ir priima sprendimą.

„Pagrindinės prašymų tenkinimo priežastys yra šios:

  • Žmogus neperskaitė pranešimo, siųsto per asmeninę paskyrą www.sodra.lt/gyventojui, ir jam nebuvo įteiktas pranešimas, siųstas registruota pašto siunta – siunta buvo grąžinta sunaikinimui, įteikta kitam asmeniui, pristatyta į gaunamųjų laiškų dėžutę, kaip paprasta korespondencijos siunta.

  • Pranešimas nebuvo išsiųstas registruota pašto siunta – žmogus nebuvo deklaravęs gyvenamosios vietos arba buvo įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.

  • Žmogus nurodė svarbias priežastis, pagrįstas dokumentais, dėl kurių kreiptis dėl dalyvavimo pensijų kaupime išregistravimo ar prašymo stabdyti pensijų įmokų pervedimą negalėjo pateikti iki birželio 30 dienos, pavyzdžiui, ilgą laiką gydėsi, turėjo ilgalaikį nedarbingumą, buvo išvykęs į ilgalaikę komandiruotę užsienio valstybėje“, – komentavo „Sodros“ atstovė.

Grynieji pinigai

Turimais duomenimis, daugmaž pusė žmonių pateikiančių skundus dėl įtraukimo į pensijų kaupimą yra užsieniečiai.

„Savo skunduose jie įvardija, kad neperskaitė pranešimo siųsto į asmeninę „Sodros“ paskyrą, negavo paštu siųsto pranešimo, nežinojo apie įtraukimą.

Beveik visi rašo, kad gyvena Lietuvoje laikinai, ateityje ketina grįžti į gimtinę, tad pensijų kaupimas Lietuvoje jiems nereikalingas.

Visi skundai yra nagrinėjami individualiai ir sprendimas priimamas priklausomai nuo aplinkybių. Vidutiniškai daugiau nei trečdalis užsieniečių skundų pripažįstami pagrįstais“, – dėstė M. Kozič.

Penktadienį „Sodra“ pranešė, kad 83 tūkst. žmonių dar neperskaitė pranešimų, kad yra įtraukti į antrą pensijų pakopą. Naujai įtraukti ir kvietimo sulaukę gyventojai iki birželio 30 d. turi apsispręsti, ar nori kaupti antroje pensijų pakopoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)