aA
Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) primena, kad gegužės 16 d. baigiasi terminas pateikti paraišką apyvartinei paskolai gauti pagal priemonę „Tiesioginės COVID-19 paskolos“. Todėl verslai, kurie planuoja ar jau yra pradėję pildyti paraiškas, kviečiami suskubti jas pateikti Invegai.
Invegos priminimas verslui: nepraleisti progos pateikti paraišką dėl tiesioginės COVID-19 paskolos
© Shutterstock

„Verslas, kuris planuoja kreiptis į Invegą dėl paskolos apyvartinėms lėšoms papildyti, turėtų atkreipti dėmesį, kad kartu su paraiška reikia pridėti ir visus prašomus dokumentus, o paraiškų vertinimui yra skirtas 20 darbo dienų terminas, skaičiuojamas nuo tinkamai užpildytos paraiškos ir papildomų dokumentų pateikimo Invgai dienos. Paraišką tenka ir patikslinti, pateikti papildomą informaciją, todėl reikėtų įvertinti, kad laiko nėra likę labai daug.

Be to, Invegai priėmus sprendimą suteikti paskolą, klientas per 30 darbo dienų Invegai turės pateikti tris atsisakymo finansuoti verslo subjektą pažymas iš finansų įstaigų. Tik pateikus šias pažymas, INVEGA gali pasiūlyti pasirašyti paskolos sutartį. Visi šie veiksmai turi būti atlikti iki sutarčių dėl apyvartinių paskolų pasirašymo termino pabaigos – 2022 m. birželio 30 d.“, – sako Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė Kristina Račkauskaitė-Liandzbergienė.

INVEGA primena, kad COVID-19 paskolomis gali pasinaudoti tiek smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektai, tiek didelės įmonės, kurių vykdoma pagrindinė veikla įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą, o verslo subjekto veikla pradėta vykdyti ne vėliau kaip 2020 gruodžio 31 d. Taip pat yra vertinamas apyvartinės paskolos poreikis ir verslo galimybės grąžinti paskolą, todėl svarbu, kad paraiškos būtų pildomos dėmesingai bei pateikiama visa prašoma informacija.

Paskola skiriama apyvartinėms lėšoms, išskyrus netinkamoms išlaidoms, apie kurias plačiau galima rasti priemonės apraše, finansuoti. Paskolos lėšomis gali būti apmokamos nuo 2020 m. spalio 1 d. patirtos, bet dar neapmokėtos, ir planuojamos patirti išlaidos, tačiau jos gali būti apmokamos ne vėliau kaip per 8 mėn. nuo paskolos išmokėjimo dienos.

Suėjus terminui, nepanaudotą apyvartinėms lėšoms skirtą paskolos sumą paskolos gavėjas turės grąžinti Invegai ne vėliau kaip per 10 darbo dienų. Paskolos apyvartinėms lėšoms papildyti teikiamos ne ilgesniam kaip 36 mėn. laikotarpiui su galimybe iškilus sunkumams vykdyti įsipareigojimus, kreiptis į Invegą laisvos formos motyvuotu prašymu ir, Invegai sutikus, neviršijant 72 mėn. termino, paskolos trukmę pratęsti.

Pagal priemonės sąlygas, vienam paskolos gavėjui gali būti suteiktos ne daugiau kaip dvi paskolos apyvartinėms lėšoms – viena paskola apyvartinėms lėšoms, kuri suteikta pagal priemonę iki 2021 m. gruodžio 1 d., o antra paskola apyvartinėms lėšoms, kuri suteikta po 2021 m. gruodžio 1 d. Suteikiamos ir jau suteiktos paskolos apyvartinėms lėšoms bendra suma negali būti didesnė kaip 2 mėnesių vidutinės apyvartos dydžio.

Atitikimas šiam reikalavimui vertinamas pagal Registrų centrui pateiktos paskutinės metinės finansinės atskaitomybės duomenis juridinių asmenų atveju arba pagal Valstybinei mokesčių inspekcijai pateiktos paskutinės metinės pajamų deklaracijos duomenis fizinių asmenų atveju. Maksimali išduotų paskolų suma negali viršyti 5 mln. Eur, o įmonių grupei – 10 mln. Eur, bet ne daugiau kaip 25 proc. 2019 m. apyvartos arba dvigubos darbo užmokesčio su mokesčiais sumos per metus.

Šiuo metu priimta teigiamų sprendimų už daugiau kaip 1,5 mln. Eur, o pasirašyta sutarčių suma siekia beveik 112 tūkst. Eur iš 100 mln. Eur skirto finansavimo paskoloms apyvartinėms lėšoms finansuoti. Kvietimas teikti paraiškas bus stabdomas 2022 m. gegužės 16 d. 23:59 val. arba paskirsčius priemonei skirtą sumą, o sutartys dėl paskolų apyvartinėms lėšoms pasirašomos iki 2022 m. birželio 30 d. Paskolos išmokamos ne vėliau kaip iki 2022 m. liepos 31 d. Paraišką investicinei paskolai gauti galite teikti iki 2022 m. spalio 31 d.

ELTA
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Apklausa: 2000 eurų per mėnesį – tiek lietuviams reikia, kad būtų laimingi

Kiek pinigų per mėnesį norėtumėte gauti, kad jaustumėtės laimingi? Daugelis lietuvių žino...

„Swedbank“ praneša apie siaučiančius sukčius: siunčia SMS pranešimus su nuorodomis į fiktyvų banko puslapį

Pastaruoju metu „Swedbank“ saugumo ekspertai fiksuoja išaugusį sukčių atakų skaičių....

Vilnietė palygino šių ir praėjusių metų čekius: vienas produktas jau tikrai tapo prabangos preke (18)

Dabar beveik du ar net triskart brangiau, – tokį kai kurių prekių kainų skirtumą,...

Į pensijų kaupimo spąstus pakliuvęs jaunas užsienietis: gyvenu ES šalyje, o ne Rusijoje (5)

Jaunas užsienietis Lietuvoje baigė magistro studijas, turi gerai apmokamą darbą ir ruošiasi čia...

Kaupimą II pakopoje sustabdęs vyras ir vėl „paslapčia“ buvo įtrauktas: sužinojo tik gavęs atlyginimą situaciją įvertino advokatas (14)

Kritika valdžiai, pasipiktinimas valstybe, svarstymai kreiptis į Konstitucinį Teismą – tai yra...

Top naujienos

Po įžūlaus Putino pasirodymo – įtakingų pareigūnų žinutė: naujo rusų puolimo gali nebūti

Arešto orderis nesustabdė Vladimiro Putino nuo kelionių. Iš okupuoto Krymo – į okupuotą...

Kremliaus žiniasklaida jau įvertino Benkunską (11)

Vilniaus meru išrinktas politikas, kuris yra pavadinęs Maskvos namus „šnipų tašku“, rašo...

Po išduoto arešto orderio Putinas Europoje sulaukė užtarėjo (13)

Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius pareiškė, kad Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT)...

Skeptiškai vertina kalbas apie konservatorių nesėkmę: supraskim, ko siekia ši partija (15)

Nors nemažai partijų skelbia laimėjusios Savivaldybių tarybų ir merų rinkimus, lyderystės...

Bloomberg News

Ko iš tiesų siekia į Maskvą atvykęs Xi Jinpingas?

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas , kuris šią savaitę tris dienas lankysis Maskvoje, perduos...

Dėl planuojamos naujos paslaugos greitosios medikai gūžčioja: tai turės vykdyti kitų ligonių sąskaita

Pacientų pavėžėjimas , planuojama, jau netrukus taps realybe, net kai skubi pagalba bus...

Karas Ukrainoje. Prieš Xi Jinpingo vizitą Maskvoje – aiški žinia iš Ukrainos analitikai: Rusijos vadovybė – neviltyje (1)

Pirmadienį , kovo 20 d., Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai pasirašys Ukrainos...

Pranas Šarpnickis

Lietuvis generolas, už kurio galvą buvo pažadėta tūkstančiai aukso rublių: kaip jam pavyko suburti kariuomenę ir dėl ko jo bijojo tiek savi, tiek svetimi (5)

Povilas Plechavičius iki 1918 m. lapkričio 15 d. buvo niekam nežinomas carinės armijos...

Liudas Dapkus. Amžinieji ir trumpiai

Vienus lyderius išrenka tautos. Kiti juos gauna iš Dievo ar kitų aukštesniųjų jėgų. Vieni...

Su Xi Jinpingu susitikęs Putinas: šiek tiek pavydime (5)

Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas priėmė Kinijos lyderį Xi Jinpingą. Kremliaus...