aA
Vilnietis Marius netikėtai liko su paploninta pinigine, kai grynuosius pinigus įnešė į bankomatą. Atsitiktinai pasirinkęs kreditinę kortelę, bankas nuskaitė 300 eurų mokestį. Nors po savaitės juos ir pavyko atgauti, vyras nesupranta, kodėl taikomi tokie vidiniai banko įkainiai. Banko atstovės teigimu, kreditinės nereikėtų painioti su debeto kortele, nes tai yra du skirtingi produktai, tad skirtinga ir jų naudojimo paskirtis.
Į bankomatą įnešęs pinigus vyras apstulbo: mokesčiams atseikėjo 300 eurų
© AP / Scanpix

Po ranka pasitaikė kreditinė

„Esu senas lojalus „Luminor“ klientas, iki tol neturėjau jokių nusiskundimų banko teikiamomis paslaugomis ar įkainiais. Šis atvejis mane išmušė iš vėžių“, – sako jis.

Vyras „Luminor“ banke turėjo dvi sąskaitas ir korteles – kreditinę ir debetinę. Kartą jam reikėjo keliolika tūkstančių eurų grynaisiais įnešti į kurią nors vieną iš šių sąskaitų. Kaip tikina, nebuvo svarbu, į kurią, tačiau po ranka pasitaikė kreditinė.

„Netikėtai kitą dieną atsidaręs kreditinės sąskaitos išrašą žiūriu, kad įvyko 300 eurų nurašymas mokesčiams. Kaip toje vietoje stovėjau, taip ir atsisėdau, kad lygioje vietoje tiek pinigų nebeliko.

Pradedu aiškintis, skambinu į banką, pasirodo, kad apie tokius įkainius buvau informuotas prieš tai, negaliu neigti, bet tai buvo masinis laiškas. Kai jie informuoja masiniu būdu apie pasikeitimus, prisipažinkite, kas nuo pradžios iki galo tuos talmudus skaito, permeti akimis ir viskas“, – pripažįsta Marius.

Įkainiai skiriasi net 10 kartų

Didžiausias kuriozas, anot jo, yra tai, kad šios paslaugos įkainiai skiriasi 10 kartų – naudojant debetinę kortelę mokesčiams atsieitų 0,2 proc., o kreditinę – net 2 proc.

„Kosminis įkainis, palūkanų tiek nemoka, o bankas tiek ima už įnešimą. Tuo metu įnešant pinigus į debetinės kortelės sąskaitą – 0,2 proc. Tai, sakyčiau, normalus ir suprantamas mokestis. O 2 proc. tai tikrai apčiuopiama suma, kurią vartotojas pajaučia iškart. Šiuo atveju 300 Eur, nuo 100 Eur sumos būtų 2 Eur, bet vis tiek tai nemaža suma. Jeigu bankas atskirai informuotų, pavyzdžiui, įdedant į bankomatą kortelę, tada susimąstytum arba būtum dar kartą informuotas“, – piktinasi pašnekovas.

Nors vyras ir buvo prieš kurį laiką informuotas apie pasikeitusius banko įkainius, tačiau žmogiška prasme jam nesuprantama, kuo skiriasi vienas plastiko gabaliukas nuo kito, t. y. kreditinė ir debetinė kortelė. Konkretaus atsakymo iš konsultantės telefonu jis taip ir negavo.

Bankomatas
Bankomatas
© Shutterstock

„Man paaiškino, kad tokie yra galiojantys vidiniai banko įkainiai. Ką čia toliau ginčysies, pasako kaip yra, ir viskas. Tačiau vėliau parašiau kreipimąsi, išdėstydamas visą situaciją. Po savaitės gavau atstatytus mokesčius, perskaičiavus debetinės kortelės grynųjų pinigų įnešimo koeficientą (0,2 proc.), ir skirtumą grąžino“, – pažymi jis.

„Sakytų, kad esu bjaurus, kad nenuleidžiu tokiais atvejais rankų, bet kita vertus, kai kreipiesi, iš banko yra postūmis – jie savo ruožtu grąžino pinigus. Tačiau vis tiek neaišku, kaip taip lygioje vietoje tavo piniginė gali paplonėti, tau net nežinant. Aš atsidariau sąskaitą ir pamačiau, kitas galbūt to net nepadarys ir nepastebės, kad nuskaitė tiek pinigų“, – atkreipia dėmesį jis.

„Luminor“: kreditinės nereikėtų painioti su debetine

„Luminor“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė pirmiausia pažymi apgailestaujanti, kad klientas susidūrė su nepatogia situacija.

Ji paaiškina, kad priklausomai nuo kliento turimos kredito kortelės („Luminor Black“, „Luminor Visa Infinite“ ar jau nebeišduodamos „Visa Gold“ ir „Visa Classic“), nemokamai įnešama suma gali sudaryti 600 arba 1000 eurų. Tuo metu suma, viršijanti šiuos limitus, apmokestinama 2 proc. komisiniu mokesčiu.

Anot jos, kad būtų priskaičiuotas 300 eurų komisinis mokestis, klientas turėjo įnešti apie 16 tūkst. Eur grynaisiais. Jei jis grynuosius būtų įnešęs naudodamasis debeto kortele, tos pačios sumos įnešimas esą būtų kainavęs apie 30 eurų.

I. Baltrušaitienė atkreipia dėmesį, kad kredito kortelės nereikėtų painioti su debeto kortele, nes tai yra du skirtingi produktai. Skirtinga ir jų naudojimo paskirtis.

„Kredito kortelė suteikia galimybę bet kada pasiskolinti lėšų iš banko savo reikmėms, tačiau joje nereikėtų laikyti asmeninių lėšų. Tuo metu debeto kortelė yra pritaikyta kasdienėms vartojimo reikmėms ir jos kainodara tai ir atspindi – debeto kortele patogu atsiskaityti, įnešti ir išsiimti grynuosius pinigus. Per mėnesį į debeto kortelę nemokamai galima įnešti iki 2 tūkst. Eur, viršijus šią sumą būtų pritaikytas 0,2 proc. mokestis“, – pažymi banko atstovė.

Į bankomatą įnešęs pinigus vyras apstulbo: mokesčiams atseikėjo 300 eurų
© Shutterstock nuotr.

Kaip sako, bankai kredito kortelėms ir su jomis susietoms sąskaitoms taiko kitokią nei įprastoms einamosioms sąskaitoms ir su jomis susietoms debeto kortelėms kainodaros politiką. Šia informaciją esą galima pasitikrinti bankų interneto svetainėse arba internetinėje bankininkystėje.

„Labai nuoširdžiai nerekomenduojame kredito kortelės naudoti kasdieniams mokėjimams ir atsiskaitymams – ji tam tiesiog neskirta“, – tikina I. Baltrušaitienė.

Bankomatai nėra pritaikyti įkainių skaičiavimui

Kalbėdama apie bankomatus ir informavimą juose, banko atstovė pažymi, kad jie nėra pritaikyti skaičiuoti įkainius.

„Konkrečios paslaugos komisinis mokestis priklauso nuo naudojamos kortelės tipo ir rūšies, nuo kliento pasirinkto paslaugų krepšelio kainodaros. Bankomatas tik išsiunčia duomenis kortelės emitentui, kurio bankinės sistemos atpažįsta konkretų klientą ir pritaiko konkrečius įkainius.

Kadangi kiekvieno kliento ir kortelės sąlygos yra skirtingos, tai pakankamai sudėtinga procedūra, kuriai nė vienas bankomatas nėra pritaikytas“, – aiškina „Luminor“ komunikacijos vadovė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(171 žmogus įvertino)
2.7544

Lietuviai sukčiams elektroniniu būdu atiduoda milijonus: kaip apsisaugoti nuo apgavysčių? (20)

Apgavysčių schemos vis tobulėja, o lietuviai, ekspertų manymu, kasmet įvairiems sukčiams...

Daug uždirbančių iš individualios veiklos laukia pokyčiai: mokesčiai didėtų, išimčių gali nelikti (260)

Netrukus tų, kurie dirba pagal individualią veiklą, gali laukti pokyčiai. Biudžeto ir finansų...

Į pensiją išėjęs vyras jaučiasi apgautas: tikėjosi beveik 5000 eurų iškart, o gaus po 20 eurų per mėnesį (459)

Birželį į pensiją išėjęs kaunietis tikėjosi iškart gauti visą antros pakopos fonde sukauptą...

Raminta Rakauskė | D+

Įspėja – parduotuvių lentynose tikrojo maisto kainų kilimo dar nepamatėme: išvengti pokyčių jau neįmanoma (5)

Gamintojų atstovai bei ekonomistai sako, kad kol kas parduotuvių lentynų tikrasis kainų kilimas...

Aistė Žebrauskienė; Delfi TV laida „Piniginiai reikalai“ | D+

Šiemet iš pandemijos daugiausiai išloš darbuotojai: kas labiausiai pajus atlyginimų augimą

Lietuvos ekonomika auga, kartu šalyje sparčiai kyla infliacija, prekių ir paslaugų kainos, tačiau...

Top naujienos

Migrantų krizės įaudrintai Lietuvai – dar vienas išbandymas: Rusija jau pradeda telkti pajėgas (285)

Pirmieji ešelonai jau atvyko, o dar daugiau – pakeliui. Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos...

Išskirtinis turgelis Lietuvoje – pardavėjos ir pirkėjos čia visiškai nuogos (23)

10 valanda ryto. Paplūdimyje plėvesuoja raudona vėliava – maudytis draudžiama. Tą primena ne...

Net ir vasarą ne visiems užtenka vitamino D – gydytojas išvardijo, kodėl taip nutinka

Tyrimai rodo, kad beveik visiems Lietuvos gyventojams, nevartojantiems papildų, trūksta vitamino D...

Kad įgyvendintų svajonę, teko padirbėti ir užsienyje: siekiantiems iš to praturtėti, tokios veiklos nesiūlo (4)

Meilė žirgams prasidėjo nuo tada dar būsimo vyro padovanoto žirgo, o šiandien šeima Biržų...

Tikisi rasti papildomų darbuotojų už 760 eurų atlyginimą: ieškom žmonių, kurie nori dirbti valstybei (350)

Lietuvos–Baltarusijos pasienyje kasdien sulaikant maždaug po 100 neteisėtai sieną kirtusių...

Antroji olimpinių žaidynių diena: sporto šakų debiutai, sensacijos ir japoniškas krepšinio robotas (3)

Antroji Tokijo olimpinių žaidynių diena viso pasaulio sporto gerbėjams padovanojo ištisą...

Mirė Kazio Lozoraičio našlė Giovanna Pignatelli-Lozoraitis (71)

Sekmadienio rytą Italijoje mirė Giovanna Pignatelli-Lozoraitis – dailininkė ir buvusio Lietuvos...

Rimvydas Valatka. Dieveniškių kilpa Šimonytei (338)

Jei Lietuvoje yra nors vienas žmogus, kuriam niekas šioje pavydu alsuojančoje šalyje, įskaitant...

Jūros šventės linksmybės pajūryje: alkoholis liejosi upeliais, viruso pavojai pamiršti nuotraukų galerija iš Klaipėdos (235)

Penktadienį Klaipėdoje įsibėgėjusi Jūros šventė nemažino apsukų ir kitomis dienomis....

Jūros šventės minioje – motociklininko gaudynės: nuo policijos girtas vairuotojas spruko nardydamas tarp žmonių (3)

Šeštadienį apie 11 valandą Danės gatvėje stovinčius prekeivius ir vaikštinėjančius Jūros...