Tiesa, dalį atgautos sumos už pagalbą pasilieka „Rinkos tinklas“.

„Grubiai skaičiuojant, mokesčių grąžinimas kainuoja apie 50–60 eurų arba 10–14 proc. nuo grąžinamos sumos“, – apie savo paslaugų kainas pasakojo „RT Tax“ vardą Lietuvoje atstovaujantis Ž. Janušauskas.

Kaip nurodoma įmonės tinklapyje, šiuo metu kreiptis gali dirbantys ar dirbę Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje, Danijoje, Nyderlanduose ir Austrijoje.

Ž. Janušauskas komentavo, kad anksčiau buvo bandymų konsultuoti ir Švedijoje arba Suomijoje dirbusius lietuvius, tačiau atsirado kliūčių.

„Dėl vietinių įstatymų sugrąžinti mokesčių nėra galima, arba per dideli biurokratiniai reikalavimai dokumentacijai. Anksčiau padėdavome grąžinti mokesčius iš Kanados, Australijos bei Naujosios Zelandijos, tačiau kadangi mokesčiai buvo grąžinami vardiniais čekiais, o Lietuvoje ir kitose šalyse komerciniai bankai šių čekių nebegrynina, turėjome paslaugos atsisakyti ir mes“, – prisiminė jis.

Daugiausiai iš JK

Ž. Janušauskas „Delfi“ pateikė statistikos, kad daugiausiai klientų turi Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje.

„2018 metais iš Jungtinės Karalystės buvo aptarnauti 1854 klientai, o iš Vokietijos 1795 klientai. Po jų buvo Nyderlandai su 566 klientais, Norvegija, Danija, JAV – iki 500 klientų“, – dėstė įmonės vadovas.

Pašnekovas pasakojo, kad visos mokestinės šalys turi panašumų ir skirtumų.

„Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje mokestiniai metai prasideda balandžio 6 dieną, tuo metų kitose šalyse sutampa su kalendoriniais metais. JAV mokestinė sistema yra kompleksinė ir susideda iš federalinių bei valstijų mokesčių – kiekvienoje valstijoje galioja skirtingi įstatymai ir skirtingos mokesčių sistemos. Daugelyje šalių yra neapmokestinamo minimumo laiptelis, tačiau yra ir išimčių, kuomet pajamos apmokestinamos nuo pirmo uždirbto cento“, – pasakojo jis.

Ž. Janušauskas paaiškino, kad kiekviena šalis turi dvigubo neapmokestinimo ir kitas dvišales sutartis, pagal kurias ir nustatomas mokesčių grąžinimo ir deklaravimo principas.

„Kalbant apie Europos Sąjungos valstybes, minėtos sutartys didelės įtakos skaičiavimams nebeturi ir yra daugiau ar mažiau unifikuotos visiems ES gyventojams. Tačiau, kai kalbame, tarkime, apie Ukrainos gyventojus ir ES valstybių gyventojus, sąlygos dažnai skiriasi ir turime pateikti kitokius dokumentus“, – sakė jis.

Londonas

Skaičiuoja milijonais

„RT Tax“ anksčiau yra pateikę duomenų, kad maždaug pusė užsienyje dirbusių Lietuvos piliečių nesusigrąžina ten sumokėtų mokesčių, o bendrai per 2019 metus nesusigrąžino 3,2 mln. eurų.

Ž. Janušauskas sakė, kad šie skaičiavimai paremti jo įmonės patirtimi ir registracijomis.

„Tai yra mūsų skaičiavimai paremti mūsų patirtimi ir registracijomis. Mes turime maždaug 10 tūkst. registracijų per metus iš kurių realiais klientais tampa tik 50–55 proc. Likusi dalis, maždaug apie 4 tūkst. gyventoju, tiesiog nesiima rinkti dokumentų ir pildyti formų. Tiesiog palieka pinigus užsienyje.

Mūsų skaičiavimais vidutinė grąžinama suma yra 804 eurai, tad padauginus iš 4 tūkst. klientų ir gauname apie 3,2 mln eurų.

Žinoma, tas skaičius yra kur kas didesnis, kurio niekas tiksliai negali įvardinti, bet mes manome, kad pagal bendrą emigracijos ir dirbančiųjų užsienyje skaičių, kurių manome kasmet yra apie 40–50 tūkst., tas skaičius nesugrąžintinų mokesčių gali siekti ir 5 ar 10 kartų didesnes sumas, t. y. 15–30 mln. eurų“, – sakė jis.

Vienam žmogui grąžino 19 tūkst. eurų

Ž. Janušauskas pasakojo, kad didžiausia vienam žmogui grąžinta suma siekė 19 tūkst. eurų.

„Tai buvo žmogui dirbusiam Norvegijoje naftos platformoje.

O mažiausiai – būna, kad ir nieko žmonėms negrįžta, jei darbdaviai atskaitė mokesčių nepakankamai, arba tiek, kiek priklausė žmogui mokėti“, – sakė jis.

Ž. Janušauskas teigė, kad „Rinkos tinklo“ paslaugos mokestis priklauso nuo to, kiek dokumentų reikia užpildyti ir kiek maždaug laiko sugaištama prie vieno žmogaus.

„Paslaugos mokestis skiriasi priklausomai nuo mokestinės šalies. Tarkime mokesčių grąžinimas iš Jungtinės Karalystės reikalauja mažiausiai pastangų, tad paslaugos mokestis yra žemiausias, o iš Vokietijos ar Nyderlandų didesnis, nes reikalauja daugiau darbo ir pastangų“, – sakė jis.

Juridinių asmenų registro duomenimis, vienintelis „Rinkos tinklo“ akcininkas yra Ž. Janušauskas. Jis sakė, kad pagrindinė įmonės veikla yra skambučių centro paslaugos, tačiau ji taip pat atstovauja „RT Tax“ vardą Lietuvoje.

„RT Tax“ vardas ir mokesčių grąžinimo veikla priklauso JAV registruotai įmonei „Unitrust Finance, Inc.“. „RT Tax“ veikia tokiose šalyse, kaip Lenkija, Latvija, Bulgarija, Rumunija, Lietuva, Rusija, Brazilija, Tailandas ir kitose, kur yra atstovaujama skirtingų įmonių“, – sakė Ž. Janušauskas.

2018 metais „Rinkos tinklas“ gavo 689 894 eurus pardavimo pajamų, o įmonės grynasis pelnas siekė 38 528 eurus.

„Sodros“ duomenimis, vasario 7 dieną joje dirbo 23 asmenys, o jiems mokėtų atlyginimų vidurkis gruodį popieriuje buvo 1379,65 euro (apie 870 eurų į rankas).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės