Pasak bendrovės pranešimo, tai lėmė didėjanti emigracija ir augęs minimalus darbo užmokestis.

Po 2008 m. krizės vadovų darbo užmokestis Lietuvoje beveik nekito, kai nekvalifikuotos ar mažai
kvalifikuotos darbo jėgos užmokestis – kilo.

„Žemiausios grandies darbuotojų atlyginimas didėjo dėl dviejų priežasčių – minimalios algos kėlimo ir emigracijos. Sumažėjus žemiausios grandies darbuotojų pasiūlai, padidėjo konkurencija dėl jų“, – pranešime cituojamas „Hay Group“ generalinis direktorius Baltijos šalims Eligijus Kajieta.

„Hay Group“ duomenimis, skaičiuojant nuo 2008 m. skirtumas tarp aukščiausio lygio vadovų ir žemiausios grandies darbuotojų darbo užmokesčio Lietuvoje sumažėjo 9,4 proc. Dar labiau darbo užmokesčio skirtumas sumažėjo Latvijoje – 12,6 proc.

Tuo tarpu, pasak pranešimo, pasaulyje tendencija priešinga – 42 iš 63 valstybių skirtumas tarp aukščiausio lygio vadovų ir žemiausios grandies darbuotojų darbo užmokesčio nuo 2008 m. krizės padidėjo. Tai rodo „Hay Group“ atliekamų atlyginimų tyrimų duomenys. Pavyzdžiui, JAV skirtumas padidėjo 10,6 proc., Jungtinėje Karalystėje – 5,3 proc., Vokietijoje – 0,3 proc.

Pasak E. Kajietos, vadovų atlyginimai Lietuvoje piką pasiekė dar prieš krizę, kuomet aukštu darbo
užmokesčiu buvo įvertinti visi – ir stiprūs lyderiai, ir silpnesni.

Šiuo metu vadovų bazinis darbo užmokestis gerokai nekinta: vadovai dažniau skatinami premijomis už pasiektus rezultatus, o daliai vadovų netgi tenka pasistengti norint išlaikyti esamą atlyginimų lygį - kelti kvalifikaciją ir pakartotinai pasiekiant gerų rezultatų ne tik finansinių, bet ir darbuotojų įsitraukimo rezultatų.

O štai Vakarų Europos ir JAV tendenciją – didėjantį darbo užmokesčio skirtumą – E. Kajieta aiškina lyderių pasiūlos trūkumu ir išaugusiais reikalavimais.

„Konkurencija tarp įmonių visame pasaulyje aštrėja ir darosi globali, todėl ieškoma aukščiausio lygio lyderystės, kas galėtų vesti įmonę į geresnes pozicijas. Bendrovės pasiruošę mokėti daug už aukštą vadybos žinių rinkinį. Aukštos kvalifikacijos lyderis šiandieną laikomas tas, kuris turi tarptautinės patirties ir tiesioginės patirties srityje, kurioje vadovauja. Taipogi svarbią rolę vaidina jo emocinis intelektas ir žinios šioje srityje“, – pastebi „Hay Group“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos