aA
Lietuvai siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, šalyje veikiantys didieji komerciniai bankai teigia esantys pasirengę padėti su finansiniais sunkumais susiduriantiems gyventojams – atidėti būsto ar vartojimo kreditų grąžinimą, taip pat lizingo įmokų mokėjimą.
Paskolų palūkanos
Paskolų palūkanos
© Shutterstock

Klientams, susidūrusiems su finansiniais sunkumais, bankai taiko paskolų įmokų atidėjimą iki 6 mėnesių, dalis bankų būsto kreditų grąžinimą leidžia atidėti ir iki 12 mėnesių. Bankai pabrėžia, kad atidedamas tik kredito įmokų grąžinimas, tačiau pareiga mokėti palūkanas išlieka.

Bankai pabrėžia, kad susidūrę su nenumatytomis aplinkybėmis gyventojai, turintys būsto ar vartojimo kreditus ar lizingą, turėtų patys kreiptis į banką su prašymu dėl kredito grąžinimo atidėjimo, kiekvienas atvejis bus nagrinėjamas individualiai.

„Luminor“: esame pasirengę padėti tiek privatiems, tiek verslo klientams

„Susiklosčius ypatingai situacijai dėl viruso poveikio verslui bei gyventojams, atkreipiame dėmesį, kad priėmėme sprendimą, jog būsto paskolų mokėjimai gali būti atidedami 6 mėnesių terminui, jeigu klientas iki šiol nebuvo pradelsęs paskolos mokėjimų“, – banko pranešime sakė „Luminor“ banko Lietuvos skyriaus vadovas Andrius Načajus.

Pasak jo, privatūs klientai taip pat turi galimybę atidėti savo lizingo įmokas už automobilį trijų mėnesių laikotarpiui.

Pasak „Luminor“ , su likvidumo problemomis susiduriant verslo klientams, taip pat galimi bendri sprendimai.

„Priklausomai nuo kliento situacijos, galime taikyti keletą scenarijų paskolai restruktūrizuoti su 3-6 mėnesių paskolos grąžinimo atidėjimo laikotarpiu, jeigu klientas atitinka nustatytus rizikos kriterijus“, – rašoma banko pranešime.

„Luminor“ teigia, kad jeigu viruso ekonominis poveikis gilės, bankas svarstys ir kitus galimus sprendimus šiai įtakai amortizuoti.

SEB bankas: būsto paskolos grąžinimas gali būti atidėtas iki vienerių metų

SEB bankas yra patvirtinęs kredito būstui įsigyti teikimo sąlygas, kuriomis numatyta „atostogų“ mokant kreditą galimybė – laikinai atidėti kredito grąžinimą iki 12 mėnesių, nekeičiant galutinio kredito grąžinimo termino.

„Puikiai suprantame, kokią įtampą ir nerimą dėl koronaviruso grėsmės ir jos keliamų ekonominių iššūkių šiuo metu patiria visuomenė ir siekiame padėti gyventojams įveikti šį išbandymą. Savo klientams ir iki šiol siūlėme galimybę ištikus finansiniams sunkumams atidėti būsto ar vartojimo paskolos grąžinimą 3–12 mėnesių laikotarpiui ar net ir dar ilgiau“, – pranešime sakė SEB Baltijos šalių mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė Bubnelienė.

Anot jos, banko klientai gali iki pusmečio atidėti kredito įmokų mokėjimą (mokant tik palūkanas), jeigu jų pajamos sumažėtų 30 proc. ir daugiau. Klientui susirgus ar nutikus nelaimingam atsitikimui, dėl kurio asmuo negalėtų dirbti du mėnesius ar ilgiau, įmokų mokėjimas gali būti atidedamas 12 mėnesių ar ilgesniam laikotarpiui.

Bankas yra numatęs galimybę atidėti paskolos mokėjimą trims mėnesiams klientui netekus darbo ar nutrūkus santuokai, iki 6 mėnesių laikotarpiui – gaisro ir stichinių nelaimių atveju, iki 12 mėnesių – netekus išlaikytojo (sutuoktinio).

„Esame pasiruošę mūsų klientams, turintiems būsto ar vartojimo paskolą ir susiduriantiems su laikinais finansiniais sunkumais, suteikti daugiau nei įstatyme tam tikromis sąlygomis numatytus tris laikinų „atostogų“ mėnesius būsto ar vartojimo paskolos įmokų mokėjimui. Kviečiame klientus, susiduriančius su sunkumais, aptarti susidariusias aplinkybes su banku ir rasti sprendimus“, – tvirtino S. Gutauskaitė-Bubnelienė.

„Swedbank“: sprendimų su klientais ieškome individualiai

„Swedbank“ teigimu, reaguodamas į situaciją dėl koronaviruso ir su tuo susijusį klientų susirūpinimą, bankas yra pasiruošęs padėti savo klientams įveikti iškilusias problemas, tinkamiausio sprendimo su kiekvienu klientu ieškodamas individualia tvarka.

Ir verslo įmonėms, ir gyventojams „Swedbank“ gali pritaikyti paskolų įmokų atidėjimą iki 6 mėnesių laikotarpiui, o būsto paskolas turintiems klientams paskolos įmokas bus galima atidėti iki 12 mėnesių.

„Paskolos įmokų atidėjimas gali būti taikomas įmonėms ir gyventojams, kuriems iškilo laikinų finansinių sunkumų dėl netikėto pandemijos poveikio, pavyzdžiui, prarasta darbo vieta ar laikinai sutrikęs pajamų srautas versle. Labai svarbu, kad klientai dėl tokios galimybės kreiptųsi kol dar nėra susikaupusių vėluojančių mokėjimų“, − pranešime sakė „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė.

Pasak jos, mokėjimų atidėjimas nevykdomas automatiškai. Norėdami pasinaudoti paskolos mokėjimo atidėjimu, klientai turi įvertinti savo situaciją ir atsiųsti prašymą „Swedbank“ interneto banko žinute arba bei sulaukti banko sprendimo.

„Atidėjimo laikotarpis bus taikomas paskolos įmokoms, tuo metu paliekant įsipareigojimą mokėti paskolos palūkanas. Per šį laiką susikaupsianti įsipareigojimų dalis vėliau bus išskaidyta likusiam paskolos laikotarpiui. Klientas bet kuriuo metu galės atšaukti paskolos įmokų atidėjimą ir grįžti prie įprasto paskolos mokėjimo grafiko“, − teigė D. Grigienė.

„Swedbank“ netaikys jokių papildomų sąlygų sutartims ir neskaičiuos papildomų mokesčių nei pradėjus, nei nutraukus paskolos įmokų atidėjimo procesą.

Šiaulių bankas: problemų turinčius klientus raginame nedelsti

Šiaulių bankas klientams, susidūrusiems su finansiniais sunkumais, taikome kredito įmokų atidėjimą iki 6 mėnesių pagal būsto, nekilnojamojo kredito ar lizingo sutartis ir iki 3 mėnesių kredito įmokų atidėjimą pagal vartojimo kredito sutartis.

"'Tai reiškia, kad jeigu klientas nebepajėgia mokėti kredito įmokų, šešiems arba trims mėnesiams galime taikyti „kredito atostogas“, kurių metu klientui reikėtų mokėti tik kredito palūkanas“, – BNS nurodė Šiaulių banko komunikacijos specialistė Monika Rožytė.

Anot jos, kokią dalį mėnesinės įmokos sudaro palūkanos, Šiaulių banko klientai gali matyti interneto banke arba mokėjimų grafike, kuris buvo pateiktas pasirašant sutartį.

„Kilus klausimų dėl kredito įmokų atidėjimo ar numatant, kad artimiausiu metu bus reikalingos „kredito atostogos“ – kviečiame klientus neatidėliotinai kreiptis į Šiaulių banką ir padėsime įsivertinti situaciją individualiai“, – tvirtino M. Rožytė.

BNS
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
2.7143

Reikės pasiruošti mokėti daugiau: bankai didina paslaugų įkainius, kai kas brangsta ir daugiau nei 40 proc. (6)

Didėja kai kurie komercinių bankų įkainiai . Dalis kainas jau pakėlė, tačiau kiti pokyčius...

II-oji pensijų kaupimo pakopa: kaip apsispręsti, ar kaupti papildomai pensijai apsimoka

Birželio 30-oji – svarbi data tiems, kurie svarsto, ar kaupti papildomai pensijai II-oje pakopoje....

Paskolos ne visiems brangs vienodai: paskaičiavus, kiek padidės įmoka, daliai gali tekti pataupyti

Europos centrinis bankas ( ECB ) netrukus padidins palūkanų normas 25 baziniais punktais, o...

Bankininkai paskaičiavo, kiek vidutiniškai brangs paskolos (1)

Po septynerių metų pertraukos Euribor palūkanų normai perkopus nulį, vidutinės paskolos...

Lietuviai ieško, kur investuoti susikaupusius pinigus: aukso pardavėjai nepamena tokio pirkimo bumo (1)

Auksas ir nekilnojamasis turtas – sritys, į kurias dažniausiai lietuviai investuoja savo pinigus,...

Top naujienos

Landsbergis: naujo sankcijų Kaliningrado tranzitui išaiškinimo iniciatyva ateina iš EK ir mes negalėsime jo vetuoti

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad šiuo metu tarp Lietuvos ir Europos...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Europos Honkongu turėjęs tapti Kaliningradas nukentės labiau nei likusi Rusija: kuo šis kraštas svarbus

Dėl savo išskirtinės geografinės padėties ir Vakarų atsako į Ukrainoje vykdomą karą...

Delfi iš Taivano: kaip jaučiasi čia gyvenantys – ar Kinija gali ryžtis tokiam žingsniui kaip Rusija (1)

Taivane gyvenantys lietuviai juokauja, kad mūsų šaliai padovanojus vakcinų nuo COVID-19, jie...

JAV žvalgyba įvertino žiaurų Kyjivo apšaudymą: tai rusiškas metodas atsakyti į tarptautinius įvykius

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į baltarusius, ragindamas neįsitraukti į...

Medvedevas grasina Trečiuoju pasauliniu karu (13)

Buvęs Rusijos prezidentas ir dabartinis Rusijos Saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Dmitrijus...

Karas Ukrainoje. Zelenskis: Rusija tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

Gyvybės langelyje Kaune rastas naujagimis: berniukas gimęs prieš 10 parų

Policijos departamentas informavo, kad gyvybės langelyje buvo paliktas naujagimis.

Laukiantiems NT atpigimo, ekspertas siunčia žinutę: tikimybė, kad būsto kainos kris, artima nuliui (4)

Maždaug 7 metus buvusiai neigiamai Euribor 6 mėn. palūkanų normai perkopus nulį ir tapus...

Ukraina gaus dovanų dar tris dronus „Bayraktar“

Turkijos bendrovė „ Baykar “ nusprendė Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms padovanoti tris...