aA
Galimybę dar padidinti laisvadienių skaičių UAB „Audėjas“ valdybos pirmininkas Jonas Karčiauskas vadina tik rinkiminiais pažadais ir teigia, kad laisvadienių pakanka, svarbu, kad jie būtų praleisti tinkamai.

Laisvadienių yra pakankamai

„Yra pakankamai laisvų dienų, svarbu, kad būtų užsiėmimas per laisvadienius, šeštadienius, sekmadienius ar šventes. O jeigu tik prie stikliuko leisti laiką, jeigu nėra užsiėmimo – nieko gero“, – teigė laidoje „DELFI Diena“ viešėjęs J. Karčiauskas.

Rinkiminiais pažadais J. Karčiauskas vadina Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščionių šeimų sąjungos frakcijos siūlymą ne tik lapkričio 1-ąją, bet ir lapkričio 2-ąją įteisinti kaip laisvadienį.

Vis dėlto, anot J. Karčiausko, svarbiausia, kiek šis vienas laisvadienis kainuoja valstybei. „Reikia paskaičiuoti. Ar tie ponai ar ponios, kurie siūlo šį dalyką, paskaičiavo, kiek valstybei kainuos ta viena diena? – svarstė J. Karčiauskas. – Yra verslininkų, kurie gerbia ir savo darbuotojus ir save, esant reikalui suteikia dieną visiems ar daliai pagal poreikius.“

Verslo atstovas teigė, kad ne visus verslus galima imti ir sustabdyti. „Bet keičiasi pamainos ir visa kita“, – teigė J. Karčiauskas.

Paprašius įvardyti, kiek J. Karčiauskui kaip verslininkui kainuoja vienas darbuotojo laisvadienis, jis tikino, kad nieko. Esą tai kainuoja tik valstybei. „Per tą dieną kažko nepagaminame, kažko neparduodame. Jei nepagaminome ir nepardavėme, valstybei nesumokėjome mokesčių, pridėtinės vertės ir taip toliau“, – vardijo J. Karčiauskas.

Teigiamai vertina MMA didinimą

Neseniai Latvija paskelbė svarstanti sutrumpinti darbo savaitę – nuo 40 iki 32 darbo valandų. „Jei darbuotojui sudarytos sąlygos skaniai papietauti dienos metu, jei yra normalios darbo sąlygos, – apie tai, kad neverta galvoti apie darbo savaitės trumpinimą svarstė J. Karčiauskas. – Ne mes išrandome dviratį. Tai per ilgus metus susiklostė taip, kad taip visi žmonės įpratę, kad dirbame po aštuonias valandas. O prieš šventes darbo diena sutrumpinta.“

Anot J. Karčiausko, jei vis dėlto Lietuvoje būtų nuspręsta svarstyti tokį klausimą, svarstyme turėtų dalyvauti ne tik politikai, bet ir verslo atstovai.

Diskusijų pastaruoju metu kyla ir dėl minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA). Pasak J. Karčiausko, ketinimai kelti MMA yra teisingi, tačiau pridūrė, kad nereiktų imtis kardinalių priemonių. „Staigiais šuoliais per vienerius metus nereikia šuoliuoti“, – teigė verslininkas.

O koks turėtų būti vidutinis atlyginimas, kad jį gaunantis asmuo galėtų gyventi oriai? „Mano supratimu, apie 800 eurų, – teigė J. Karčiauskas. – Vienas dalykas – norai, kitas – ekonominė situacija.“

Pakeitė nuomonę dėl MMA

DELFI laidoje viešėjęs J. Karčiauskas palankiai kalbėjo apie galimą MMA didinimą, tačiau 2004 metais, kai taip pat buvo svarstomas MMA didinimas, tuo metu „Audėjo“ vadovo pareigas ėjęs J. Karčiauskas kalbėjo kitaip. „Tekstilės ir aprangos pramonės nuo 2005 metų ir taip laukia nemažas iššūkis – bus liberalizuota tekstilės gaminių prekyba, dėl to padidės konkurencija iš trečiųjų šalių. Siekdami gaminti konkurencingą produkciją, turėsime investuoti nemažai papildomų lėšų“, – BNS tuomet sakė J. Karčiauskas.

Anot jo, siuvimo ir tekstilės pramonėje darbininkams buvo sudarytos visos sąlygos užsidirbti – jei siuvėja įvykdydavo išdirbio normą, ji per mėnesį vidutiniškai galėdavo užsidirbti 730 litų.

„Staigus kišimasis į darbo rinką neišspręs įmonių problemų, o dar labiau suniveliuos kvalifikuoto ir nekvalifikuoto darbo apmokėjimą. Todėl naujai priimtiems darbininkams ar nesparčiai dirbantiems reikės primokėti iki minimalios mėnesinės algos“, – tuo metu teigė J.Karčiauskas.

Siūlo nepamiršti tradicijų

DELFI primena, kad siūlymą Vėlines, lapkričio 2-ąją, paskelbti nedarbo diena Seimui pateikusios frakcijos seniūnė Rita Tamašiunienė teigė, kad žmonės priversti iškreipti tradicijas, tad laisvadienis esą būtinas tam, kad senosios tradicijos nenyktų.

Darbo kodekso pakeitimo projektą pateikusi R. Tamašunienė DELFI teigė, kad jų siūlymui Seimas turėtų pritarti ir dėl to, kad tai būtų nematerialaus paveldo saugojimas, kurį Lietuva esą yra įsipareigojusi saugoti pagal UNESCO konvenciją.

„Tai susiję su tradicijomis, – teigė R. Tamašunienė. – Senovėje buvo švenčiamos ilgės, buvo švenčiamos ilgomis savaitėmis. Tai mirusiųjų pagerbimas. Lapkričio 1-oji yra paskelbta nedarbo diena, bet ji iš esmės yra skirta visų Šventųjų, tų, kurie neturi savo dienos, paminėjimui. Tą dieną žmonės eina į Bažnyčią.“

Laida „DELFI Diena“:

Laidos „DELFI Diena“ akimirkos:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kaip sutaupyti apsiperkant internete? (23)

Vis populiarėjant internetinei prekybai, dažnas tokių parduotuvių klientas ieško įvairiausių...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (151)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Pusei gyventojų trūks lėšų pensijoje – kas penktas jomis nepasirūpina (107)

Daugiau kaip pusė – 6 iš 10 – Lietuvos gyventojų pripažįsta, kad jiems pensijoje reiks...

Pasiskolino pinigų, bet bankas neleido jais naudotis (219)

Pinigų pasiskolinęs lietuvis vieną dieną smarkiai nustebo negalėdamas prisijungti prie savo banko...

Iš emigracijos grįžusi lietuvė ir toliau renkasi mokėti mokesčius Britanijai (265)

Laisvas darbo jėgos judėjimas Europos Sąjungoje (ES) leidžia per savo karjeros metus lengvai...

Top naujienos

Dramų šeimose grimasos: prestižiniame sostinės rajone praskeltos galvos, kraujas ir be galo išsigandęs aštuonmetis (26)

Į iškvietimus vykstanti vaiko teisių apsaugos specialistė su DELFI sutiko pasidalinti istorijomis,...

Klientai perrašo taisykles: ką daryti įmonėms, kurioms kilo didelė grėsmė (2)

Šiuo metu gyvename kliento amžiuje, kai klientai perrašo verslo taisykles ir verčia įmones nuolat...

Lietuvių pamėgtoje saloje – galinga stichija: bangos tiesiog nušlavė apartamentų balkonus (14)

Gavus pranešimų apie smarkią audrą, dėl saugumo evakuotos kelios dešimtys lietuvių pamėgtos...

Nausėda apie prezidentės neišvykimą į Latviją: aš būčiau važiavęs netgi dviračiu (184)

Buvęs SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda , komentuodamas prezidentės...

Apie diagnozuotą vėžį prisipažinęs Stano: papasakosiu, kas nutiko per pastarąsias dienas (2)

Penktadienį apie diagnozuotą vėžį prisipažinęs atlikėjas Stanislovas Stavickis – Stano...

Eli Lake: Šiaurės Korėjos apgavystė (27)

Nuo tada, kai praėjusį birželį per viršūnių susitikimą Singapūre susipažino su Kim Jong Unu,...

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (286)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (38)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

Didžiuliai vandens kiekiai suteka į plyšius vandenyno dugne – kur jis dingsta? (79)

Jūs tikriausiai žinote, kad Žemės paviršius yra tarsi suskeldėjusio kiaušinio lukštas....

Planuojantiems statybas: ką privaloma žinoti apie detaliojo ir bendrojo plano koregavimą (11)

Rinkdamiesi žemės sklypą, kuriame norėtumėte statyti savo svajonių namą ar vystyti kitą...