aA
Didesnius nei 4 tūkst. eurų prieš mokesčius vidutinius atlyginimus Lietuvoje uždirba trijų profesijų atstovai. Pelningiausių profesijų sąraše per metus įvyko pokyčių, jame atsirado kelios naujos profesijos, o atlyginimai kai kuriems paaugo ketvirtadaliu. Tačiau populiariausių profesijų atstovų atlyginimai taip nedžiugina.
Atlyginimai Lietuvoje: kiek uždirba populiariausių ir geriausiai apmokamų profesijų atstovai
© Shutterstock

Lietuvoje populiariausių profesijų sąrašas metai iš metų beveik nesikeičia. Remiantis „Sodros“ 2022 m. lapkričio mėn. duomenimis, pirmoje vietoje išlieka sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai, kurių Lietuvoje dirba 80,5 tūkst. Tiesa, per metus jų padaugėjo, nes 2021 m. lapkričio mėn. šalyje dirbo 78,4 tūkst. vairuotojų. Jų vidutinis atlyginimas siekia 1048 eurus prieš mokesčius.

Antroje vietoje – parduotuvių pardavėjai, kurių Lietuvoje dirba 56,4 tūkst. Per metus jų skaičius sumažėjo, nes 2021 m. lapkričio mėn. buvo 57,4 tūkst. pardavėjų. Jų vidutinis atlyginimas sudaro 982 eurus prieš mokesčius.

Reklamos ir rinkodaros specialistų per metus skaičius išliko panašus ir šiuo metu siekia 46,4 tūkst., tačiau palipo vienu laipteliu aukščiau ir aplenkė įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovus, kurių šiuo metu Lietuvoje – 45,1 tūkst., o prieš metus buvo 46,2 tūkst.

Šių profesijų atstovų atlyginimai atitinkamai siekia 1851 eurą ir 1687 eurus prieš mokesčius.

Atlyginimai Lietuvoje: kiek uždirba populiariausių ir geriausiai apmokamų profesijų atstovai
© Shutterstock

Penktoje vietoje – biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, kambarinės ir pagalbininkai. Jų šalyje šiuo metu turime panašiai kai prieš metus – 39,3 tūkst. Vidutinis atlyginimas sudaro 742 eurus popieriuje.

Toliau rikiuojasi buhalteriai (31,4 tūkst.) ir kitur nepriskirti verslo paslaugų srities ir administracijos vadovai (28,5 tūkst.), politikos ir administravimo specialistai (25,4 tūkst.), pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai (24,6 tūkst.).

Jų atlyginimų vidurkiai atitinkamai atrodo taip: 1630 eurų, 1676 eurai, 2098 eurai ir 1857 eurai prieš mokesčius.

Dešimtuką užbaigia naujai į jį patekę vadybos ir organizavimo analitikai (22,5 tūkst.), mat prieš metus 10-oje vietoje buvo slaugos specialistai (22,2 tūkst.). Atlyginimų vidurkis siekia 1800 eurų prieš mokesčius.

Naujos pelningiausios profesijos

Vis dėlto kitame – didžiausius atlyginimus uždirbančių profesijų – sąraše yra nemažai pokyčių. 2022 m. lapkričio duomenimis, net trys profesijos Lietuvoje uždirbo didesnius nei 4 tūkst. eurų vidutinius atlyginimus. Tiesa, šių specialistų Lietuvoje skaičiuojama šimtais.

Didžiausius vidutinius atlyginimus Lietuvoje uždirbo skrydžių vadovai (4443,7 Eur prieš mokesčius arba apie 2686 Eur į rankas), prieš metus buvę antroje vietoje (3811 Eur). Jų Lietuvoje turime tik apie 100.

Finansinių ir draudimo paslaugų padalinių vadovai nusileido į antra vietą ir vidutiniškai uždirbo po 4349,8 Eur prieš mokesčius arba 2631 Eur į rankas, prieš metus – 3905,8 Eur. Šių specialistų Lietuvoje dirba 700.

Informacinių technologijų ir ryšių paslaugų srities vadovai pakilo į trečią vietą (4180 Eur popieriuje arba 2529 Eur į rankas), kai prieš metus vidutiniškai uždirbo 3619,9 Eur. Jų Lietuvoje dirba 2400.

Teisėjai per metus pakilo į ketvirtą vietą ir šiuo metu vidutiniškai uždirba po 3975,2 Eur. Lietuvoje dirba 700 teisėjų.

Penketuką užbaigia programinės įrangos kūrėjai, kurių vidutinis atlyginimas pernai lapkritį sudarė 3917,7 Eur. Vertinant visą sąrašą, jų Lietuvoje turime daugiausiai – 8900.

Laivavedžiai ir laivų kapitonai per metus nusileido trimis laipteliais žemiau (3823,8 Eur). Šios profesijos atstovų šalyje dirba 400.

Septintoje vietoje – orlaivių pilotai ir kiti giminiškų profesijų specialistai (3802 Eur). Jų Lietvuoje dirba 200.

Toliau rikiuojasi laivų mechanikai (3641,2 Eur), taikomųjų programų kūrėjai (3636,7 Eur) ir mokslinių tyrimų ir plėtros vadovai (3527,6 Eur). Lietuvoje atitinkamai dirba 500, 4900 ir 1200 specialistų.

Naujos pelningiausios profesijos

Vertinant visas 30 pelningiausių profesijų, sąraše atsidūrė ne viena nauja profesija, pavyzdžiui, orlaivių variklių mechanikai ir taisytojai (2785,5 Eur), kreditų ir paskolų specialistai (2679,4 Eur), gydytojai odontologai (2659,1Eur) ir kitur nepriskirti duomenų bazių ir tinklų specialistai (2657,5 Eur).

Vertinant atlyginimų augimą tarp Top30 profesijų, didžiausią šuolį padarė skrydžių saugos elektronikos technikai, kurių vidutinis atlyginimas per metus pakilo 812 Eur prieš mokesčius. Jie šiuo metu vidutiniškai uždirba 3228,4 Eur.

Sparčiai atlyginimai augo ir skrydžių vadovams (632 Eur) bei saityno ir multimedijos kūrėjams (597 Eur).

"Oro navigacija"
"Oro navigacija"
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kas uždirba didžiausius atlyginimus

Atlyginimo tyrimo Manoalga.lt duomenimis, didžiausius atlyginimus uždirba: aukščiausio lygio vadovai, pvz., įmonės vadovai, regiono vadovai, įmonių grupės vadovai, vykdantieji vadovai, taip pat padalinių, departamentų, skyrių vadovai, pvz., finansų, IT, teisės, rinkodaros, logistikos, technikos, pardavimo gamybos padalinio vadovai.

Aukštus atlyginimus uždirbančiųjų sąraše taip pat vyrauja patyrę IT specialistai, pvz., IT architektai, vyr. programuotojai, „DevOps“ inžnieriai, „iOS“ vystytojai.

TOP 5 pareigų atlygio vidurkiai prieš mokesčius atrodo taip:

1. Finansų vadovas – 3630 Eur
2. Vykdomasis direktorius – 3360 Eur
3. Lizingo įmonės direktorius – 3286 Eur
4. Vyr. vykdomasis pareigūnas – 3222 Eur
5. IT architektas – 3125 Eur.

Personalo atrankų įmonės „Cvonline“ rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė pažymi, kad tinklapyje įmonių publikuojamuose darbo pasiūlymuose vyrauja daug įvairesni ir platesni siūlomo atlygio intervalai, t. y. vidurkis yra tik orientacinis tam tikrų pareigų atlygio atspindys.

„Finansų vadovui (angl. CFO) siūlomas 5000-8000 Eur bruto, žmogiškųjų išteklių vadovui – 5500-6500 Eur bruto, transporto direktoriui – 4130-5000 Eur bruto atlygis“, – kelis pavyzdžius pateikia ji.

Programuoja
Programuoja
© Shutterstock

Anot R. Karavaitienės, atlyginimai priklauso nuo konkrečiai pozicijai keliamų reikalavimų pločio, gylio arba sudėtingumo; prisiimamos atsakomybės, užduočių ir darbo pobūdžio sudėtingumo, kompleksiškumo ir pan.

„Taip pat priklauso ir nuo paklausos bei pasiūlos santykio, kiek tokių specialistų yra rinkoje, kokia konkurencija dėl jų vyksta, ar jaučiamas tam tikros profesijos specialistų stygius bei ar sudėtinga tokius specialistus paruošti. Atlyginimas, žinoma, priklauso ir nuo įmonei sukuriamos pridėtinės vertės“, – vardija ji.

Aukščiausio lygio vadovams atlyginimai 2022 metais vidutiniškai augo 8 proc., padalinių vadovams – 14 proc., IT specialistams – 12 proc.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(39 žmonės įvertino)
2.4103

Nemaloni patirtis parduotuvėje iškėlė skaitytojai klausimą: kiek taip žmonių apgaunama visos Lietuvos mastu? (24)

Savanorių prospekto „ Lidl ” parduotuvėje apsilankiusi kaunietė liko nemaloniai nustebinta....

Tarnyba įtarė „rožinį mokestį“ už vandenį: tokia praktika tebėra dažna prekybos tinklas neigia (18)

Trimis centais brangesnis „mergaitiškas“ vandens buteliukas atkreipė Lygių galimybių...

Pasitikrinkite: ar žinote, kaip atskirti tikrus eurus nuo padirbtų?

822 vnt. banknotų ir 251 vnt. monetų – tiek 2022 m. Lietuvos banke buvo ištirta ir iš apyvartos...

Vyrų atlyginimai vėl auga sparčiau nei moterų: vidutinis skirtumas – 229 eurai per mėnesį

Iš 76 veiklos sričių 67-iose vyrų vidutiniai atlyginimai išlieka aukštesni nei moterų, parodė...

VMI paaiškina, kodėl gali kisti pajamų mokesčio suma, nors gyventojo atlyginimas nesikeitė (1)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) primena, kad pernai gautas pajamas deklaruojantys...

Top naujienos

Benkunskas įvardijo, nuo kurių Vilniaus gatvių pradės taisyti klaidas (19)

Dešimt metų Vilniaus vicemeru dirbęs 38–erių Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Deklaruotas didesnis dujų suvartojimas neatsipirko: grąžinta mažesnė permoka tiekėjas turi patarimą (5)

Noras patogiau apmokėti komunalines paslaugas gali kartais atsigręžti prieš patį vartotoją....

Skardžius nusprendė trauktis iš LSDP (17)

Parlamentaras Artūras Skardžius ketvirtadienio vakarą išplatino pranešimą, kuriame paskelbė,...

Įtampa Kėdainių ligoninėje prasiveržė ugnikalniu: kaltina vieną medikę (8)

Pranešdama apie ligoninėje pastebėtą esą nederamą Fizinės reabilitacijos skyriaus vedėjos...

Per Lietuvą slinks šiltasis atmosferos frontas: sinoptikai papasakojo, koks laukia savaitgalis

Šiandien per Lietuvą slinks šiltasis atmosferos frontas. Diena bus debesuota su pragiedruliais....

Karas Ukrainoje. Ukraina pripažino per klaidą paskelbusi apie Rusijos kariuomenės pasitraukimą iš miesto Chersono srityje (2)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...

Nemaloni patirtis parduotuvėje iškėlė skaitytojai klausimą: kiek taip žmonių apgaunama visos Lietuvos mastu? (24)

Savanorių prospekto „ Lidl ” parduotuvėje apsilankiusi kaunietė liko nemaloniai nustebinta....

Europos čempionato finalo pakartojime – saldus anglų revanšas Ronaldo rekordas ir dublis

Ketvirtadienį startavo atranka į 2024 metų Europos futbolo pirmenybes. Jau patį pirmą vakarą...

Haidi Hando, delfi.lv

Erotiniai žaidimai, kuriais galima paįvairinti savo seksualinį gyvenimą: įvardijo populiariausią daugelio fantaziją (1)

„Sąmoningose dominavimo ir nuolankumo praktikose svarbiausia yra nustatyti ribas bei jų paisyti,...