aA
Žinote, kas gerai, kai turi automobilį? Gali nuvažiuoti, kur tik panorėjęs, ir išbandyti maistą ne tik Vilniuje.
Garsieji rankų darbo Kavarsko koldūnėliai
Garsieji rankų darbo Kavarsko koldūnėliai
© DELFI

Aš važinėčiau ir dažniau, bet jau esu ne kartą sakęs, kad už Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos ribų nėra daug maisto, apie kurį būtų įdomu rašyti. Įsimintinų vietų maža: Cepelinų gryčia prie Molėtų, Šturmų Švyturys Kintuose, Šiluvos karūna tame Žemaitijos miestelyje, kur žmonėms rodėsi Dievo motina, gal dar kelios vietos. Todėl bet kuri kavinė ar restoranas mažame miestelyje, į kurią verta važiuoti keliasdešimt arba kelis šimtus kilometrų, yra aukso vertės.

Kavarskas yra tvarkingas miestelis prie Šventosios, netoli Anykščių, ir jame valgytojams tiekiami garsiausi šalies koldūnai (kiti sako, kad Viduklėje dar garsesni, bet čia sunku apibrėžti).

Koldūninė oficialiai vadinasi kavinė „Šaltinis“, gal todėl, kad yra Šaltinio gatvėje, pakeliui prie Šv. Jono šaltinio, kuris yra miestelio pasididžiavimas. Kavos ten galima gauti, bet dėl jos, turbūt, dar niekas ten nevažiavo (nors ką gali žinoti). Prisiglaudusi prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, iš lauko ji atrodo kaip zakristijos malkinė, bet manęs tai negąsdina. Kultinės maisto vietos visame pasaulyje dažnai atrodo tokios paprastos, kad pagalvoji, jog dažnas automechanikas savo garažą užlaiko prabangiau: apsilupusios ir dūmais aprūkusios kepsnių ir šonkaulių užkandinės Amerikoje, arba picerijos Italijoje, nemačiusios remonto nuo Benito Musolinio laikų. Ten visi važiuoja ir kantriai laukia, kada jiems leis prisiliesti prie kulinarinės legendos.

Koldūninės išvaizda tokia paprasta, kad net visko mačiusieji pamato, kad čia jau visai kitas lygis - muziejus. Medinė būdelė be langų (lubų lentelės, kokias mano diedukas vadino lištvelėmis, net neprikaltos), baras ir šešiolika sėdimų vietų.

Visi stalai, išskyrus vieną, užimti: aiškiai restoranas pajuto iš vėjo ir iš žolės šlamėjimo, kad atvyksta Užkalnis. Ne, tiesiog pasisekė.

Po kurio laiko pasirodo savininkas (ir tuo pačiu Kavarsko seniūnas) Algirdas Gansiniauskas, ir jei ne jis, nesužinotume visos koldūninės istorijos. „Paskambino, pasakė, man atrodo, atvažiavo tas, bet tiksliai, sako, nežinom, gal ir ne tas.“ Tas, tikrai tas. Dar niekas nesupainiojo. Jei atrodo, kaip Užkalnis, reiškia Užkalnis.

Andrius Užkalnis
Andrius Užkalnis
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Šeimininkas parodo, kad restorane galima išskleisti suolus ir pasodinti dar daugiau žmonių, jei reikia kokiam renginiui. Bet viskas, sako jis, buvo daryta laikinai, negalvojant, kad restoranas išsilaikys tiek metų. Šiemet, gruodžio 20 dieną, jam jau bus dvidešimt treji. Restoranui, ne jo savininkui.

Net Vilniuje tiek metų išsilaikiusių, nepakeitusių pavadinimų ir maisto, o juo labiau interjero, restoranų yra vienetai. Ši koldūninė mena pačią Lietuvos nepriklausomybės pradžią: kai ji atsidarė, Lietuvoje dar buvo Rusijos kariuomenė, cirkuliavo „laikinieji talonai“ su žvėreliais (net ne litai) ir nebuvo nei Maximos, nei bankomatų (didžiųjų tinklinių parduotuvių ir dabar Kavarske nėra: prekiauja nepriklausoma parduotuvė „Pelėda“ – ar daug žinote belikusių nepriklausomų parduotuvių?).

Keisčiausia, kaip viskas išsilaikė. Savadarbiai stiklo stalai, iš vitrininio stiklo, per 23 metus nė karto nebuvo sudaužyti ar suskilę. Ponas Algirdas sako, kad taip yra todėl, kad degtinę svečiams pila iki pirmojo stiklelio apsivertimo: kai kas nors, tyčia ar netyčia, nuverčia čierkutę, alkoholis baigiasi. Aš prie vairo, tai degtinės negaunu, nors prie šito maisto tikrai norėtųsi. Sėdžiu ir žiūriu į išjungtą antikinį televizorių. Norėčiau, kad jį įjungtų, ir pamatyti ketvirčio amžiaus senumo laidų – su jauna Džordana Butkute, krepšininkais, kurių dar tada nevadino „legendomis“, premjerais Aleksandru Abišala ir Bronislavu Lubiu, paklausyti, apie ką tada kalbėjo ir svajojo – pavyzdžiui, kad ateis tokia diena, kai į Vokietiją galėsime važinėti be vizų arba visi turėti mobiliuosius telefonus.

Kainos koldūninėje tokios nedidelės, kad net rašyti nelabai smagu. Silkutė (€1,45) su virtomis bulvėmis, pomidoro skiltelėmis ir svogūnais – visiška kelionė atminties greitkeliu į jaunystę. Taip namuose gamina, kai sulaukia mylimų svečių. Sriuba (€1,16) – naminė, tiršta, irgi kaip namie. Tai – ne kulinarinis atradimas. Tai praeitis, sustabdytas laikas, atmintis dubenėlyje.

Koldūnai, garsieji Kavarsko koldūnai (didelė porcija - €2,90), rankomis lipdyti (šeimininkas sako: „nėra dviejų vienodų“), kaip dideli brangakmeniai, su spirgučiais ir grietine. Ypač džiugina spirgai – aš seniai neragavau jų tokių lengvučių, tokių traškių. Jie – lyg iškeptas oras ir kvapas. Ar valgėte kada kepto oro? O aš valgiau. Ar tai geriausi mano Lietuvos restorane ragauti koldūnai? Taip, manau, taip.

Dviese išleidome €10,35 ir palikome arbatpinigių (tiesą sakant, savininkas dar pasiūlė ir 10 proc. nuolaidą, nes specialiai dėl šitų koldūnų važiavome iš Vilniaus 96 kilometrus).

Lietuvoje koldūnus gamina gerai. Prekybos centruose yra šaldytų koldūnų (dabar imsiuos ragauti ir juos, nes pajutau susidomėjimą), žmonės koldūnus gamina namuose, restoranuose – tik retkarčiais. Gal vis dėlto namų maistas. Vilniuje prieš kelerius buvo puikius koldūnus siūliusi koldūninė Savičiaus gatvėje, kuri buvo visiškai nevykusi ir apsileidusi kaip verslas, todėl, neilgai trukusi, užvertė kanopėles.

Į Kavarską keliauti dabar yra kelios priežastys, ir visos jos – prie bažnyčios tvoros, šioje mažoje būdelėje. Ar vežčiau čia svečius iš užsienio, kad geriau suprastų Lietuvą? Be abejo. Ar vežčiau čia jaunimą, kad pamatytų, kaip atrodė Lietuva, kai jų tėvai buvo jauni? Taip. Ar pats važiuočiau puikų koldūnų? Ne tik važiuočiau, bet ir važiuosiu. Be jokios abejonės.

Penkios žąsys iš penkių.

Kavinė „Šaltinis“, Šaltinio g. 1, Kavarskas. Tel. +370 381 55147. Tinklalapis. Facebook profilis.
Kasdien, nuo 10:00 iki 20:00.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Didėja delspinigiai darbdaviams, laiku nesumokantiems atlyginimo darbuotojams

Nuo 2023 m. vasario 1 dienos darbdaviams įsigalioja didesnis delspinigių dydis – 0,1 procento už...

Lietuviai dalijasi, kiek dabar moka už būsto paskolas: sumos didėja nuo keliasdešimties iki poros šimtų eurų (5)

Perskaičiuojamos palūkanų normos toliau tuština būsto paskolas turinčių gyventojų kišenes....

Iš 460 įmonių Baltijos šalyse, bent 69 planuoja didinti atlyginimus mažiausiai dešimtadaliu

Reaguodami į didelę infliaciją ir įtemptą situaciją darbo rinkoje, Vokietijos ir Baltijos...

Bankrutuoja pensijų fondo įmonė arba įvyksta pardavimas – kas nutinka su gyventojų pinigais? (1)

Pensijų fondo bankrotas neįmanomas, tačiau gali bankrutuoti pensijų fondo valdymo įmonė....

Kuodis apie pensijų kaupimą: 20 metų buvo pakankamas laikas praregėti (3)

Antros pakopos pensijų fondams pernai išgyvenus nuosmukį, o dešimtims tūkstančių gyventojų...

Top naujienos

Kita skandalingos daugiabučių statybų Vilniuje istorijos pusė: NT vystytojas teigia, kad mainais už ramybę iš jo prašyta buto (2)

Vienas garsiausiai per Lietuvą nuvilnijusių NT vystymo skandalų pernai buvo dėl daugiabučių...

Naujam puolimui Kremlius gali būti sutelkęs milžinišką bangą: ne veltui Putino generolai elgiasi taip keistai

Matydami masinę rusų mobilizaciją ukrainiečiai ruošiasi naujam rusų puolimui ir prašo iš...

Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: JAV pasiūlymas dėl karo pabaigos iškart atmestas analitikai: didysis Rusijos puolimas baigsis anksti ir nebus sėkmingas

Rusijos okupantai dabar yra pasiekę tam tikrą etapą, kai Rusijos strateginis pralaimėjimas jau...

Dėl tankų Ukrainai – isteriška Putino reakcija (4)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas isteriškai sureagavo į Vakarų sprendimą Ukrainos kariams...

Leidykla „Liūtai ne avys“

Mikrobioma ir jos ryšys su svoriu: nutukimą galima diagnozuoti žmonėms, kurie net nelaiko savęs stambiais

Vadinamoji vakarietiška dieta, kurios racione gausu riebaus, sunkaus maisto, įvairių priedų ir...

Policija įspėja vairuotojus apie pareigūnais apsimetančius sukčius: štai, kaip atskirti, kada reikia stoti, o kada – kviestis pagalbos

Policijos pareigūnai informuoja, kad retai, bet pasitaiko situacijų, kai asmenys mėgina apsimesti...

Profesorė – apie lytinę infekciją, kuria per gyvenimą užsikrečia 80 proc. žmonių: dabar apsisaugoti bus lengviau (2)

Nuo šios savaitės – naujovė ligų prevencijoje. Nuo žmogaus papilomos viruso pradėti skiepyti...

Verslininkė Dovilė lietuviams siūlo į kasdien naudojamus daiktus pažvelgti kitomis akimis: panašėjame į skandinavus

Kokybiškas miegas – vienas iš laimingo gyvenimo ingredientų. Miegas padeda užtikrinti imuninės...

Verslas PliusBloomberg News

Putino karo mašina gelbsti Rusijos pramonę nuo stagnacijos

Klestinti amunicijos gamyba gelbsti nuo sąstingio visą Rusijos pramonę, kompensuodama tarptautinių...